logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » chce kupic samochud na orginalnych nimieckich tablicach przywiezionym do Polski. Jak to zrobic??

chce kupic samochud na orginalnych nimieckich tablicach przywiezionym do Polski. Jak to zrobic??

Polak z niemieckim obywatelstwem chce przyjechać autem na niemieckich tablicach. Chcę kupić ten samochód. Jakie będą czekały mnie formalności?Czy umowa kupna może być po polsku ?

Kamil PIWO / 2004-09-05 17:42:56 /


jaki samochód ???

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-05 17:57:23 /


no nie wiesz? SAMOHUT
autor watku to chyba zamiast na j. polski to na wagary chodzil, ortografia i gramatyka to ......

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-05 18:37:51 /


moze byc po polsku ale i tak z niemiec potrzebujesz wymeldowanie samochodu tam wiec wycieczka do niemiec :)
chyba ze cos sie zmienilo ??

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-05 19:14:30 /


Umowe możesz spisać odrazu w dwóch językach pisząc słowa obok siebie ;-)

Umowa kupna sprzedaży to Kaufvertrag
Sprzedający Verkaufer Kupujący Kaufer
Niemcy to Deutschland Polska Polen ;-)


samochód - das Fahrzeug nr. nadwozia - Fahrgestellnummer, rok prod. - Baujahr
został sprzedany - wird verkauft za(np. cene) - fur
Kwota/Cena - Preis

i cos z tego ułożysz

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-05 19:52:13 /


Kamil , posłałem Ci druk polsko-niemieckiej umowy na maila.

A co do samego wątku - czy ktoś wie czy można sie ubiegać (mając komplet dokumentów pojazdu znajdującego sie jeszcze w niemczech) o polskie, próbne , czerwone tablice aby przyjechać do Polanda ?? Dziś jadę do urzędu dowiedzieć sie wszystko , ale chce mieć jakieś ogólnopolskie porównanie :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-06 07:39:36 /


ani na akcyzie ani w skarbówce nie oglądają auta ;-) - jedynie przegląd i stwierdzenie numerów silnika przed akcyzą - ...... z papierami jak akcyza i zaświadczenie vat idziesz do wydziału komunikacji i dają Ci próbny dowód a stałe tablice , a wtedy mozna sie już przykolebać do Polski na naszych rej. ;-) po około tygodniu - dwóch jak wszystko dobrze pójdzie

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-06 09:10:56 /


Mike, a skąd wziąć przegląd skoro auta nie ma w PL? TUV-u chyba polskie urzędy nie uznają...

/ 2004-09-06 10:10:44 /


;-) tego nie powiem ;-) wiec albo przyjeżdżasz na tymczasowych niemieckich albo przywozisz auto na lawecie (bez żadnych tablic) - wtedy z wymeldowaniem , albo ..... ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-06 11:51:39 /


Dla zainteresowanych , sprawa w małopolskim wygląda tak :

- nie można sie poruszać na tymczasowych blachach poza granicami państwa Polskiego (no chyba że Kamikaze,bo widziałem takowych po niemieckiej stronie)

- nie respektuje sie w polsce TUVu (jeszcze większej głupoty nie słyszałem!!! - Polska to bardzo ciekawa kraj)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-06 15:29:59 /