logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » oc ponizej 25 cm ^3

oc ponizej 25 cm ^3

Witam
czy na silnik do roweru Gnom poj 25 cm moc 0,6 KM potzrebne jest OC?
i drugie pytanie czy maloletni uzyszkodnik potzrebuje na to karta motorowerowa, bo dzieciakowi 14 lat chialem dać pojezdzic?

zweitakter / 2012-03-25 20:20:28 /


kolego,to nie jest forum do zadawania takich pytań...szanujmy to,bo za niedługo będą pytania o świąd pachwin

bon / 2012-03-25 20:35:07 /


ze swiądem pachwin daje se rade we wlasnym zakresie, po zastosowaniu mydła zony i kochanki pytanie do biegłych w polskim pogiętym prawie...

zweitakter / 2012-03-25 20:59:14 /


to jest bardziej po...ne niż ci się zdaje. teoretycznie tak, a w praktyce....
wg polskiego prawa wszystko co ma manetke gazu jest już motorowerem, nawet elektryczne rowery...

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-03-25 21:18:45 /


z tego co wiem oc powinien posiadac pojazd podlegający rejestracji

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-03-25 21:22:19 /


o dzieki przynajmniej na temat :)
sory ze zawracam glowa pierdołami ale juz nie ogarniam tej kuwety
moze ktos sie kiedy spotkal z zagadnieniem
dobrze ze rok produkci silnika 56 wiec OC nie obowiazuje w dniu zakupu tylko w dacie wprowadzenai do ruchu :)
ide zakupić OC tyle ze zadnego kwita na silnik nie mam pozdro dla pani z okienka....
wątpiwosc prawna DWA jak zaloze ten silnik do roweru to istotna jest data produkcji silnika czy zalozenai go do roweru bo tu mozna ustalic date produkcji moto_roweru.....

zweitakter / 2012-03-25 21:23:58 /


wąski
ale ja nie wiem czy to badziewie podlega rejestracji....
znalazlem podnioslem
w koncu pamiatka polskiej mysli inzynierskiej...

zweitakter / 2012-03-25 21:25:19 /


ja tez nie wiem. jeżeli podlega to mam miec oc. tyle, ze jeżeli ma powyżej 40 lat to nie ma obowiązku ciągłości oc

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-03-25 21:35:01 /


doczytalem w PoRDkach ze motorower jest wtedy gdy posiada silnik do 50 cm
fajno tylko jak z data produkcji bo silnik ma wiecej niz 40 lat i mozna dwoma srobami przekladć z rowery na rower. za chorobe nie wiem co pzryjąć za date produkcji moto_roweru date produkcji silnika czy date przykrecenai go do roweru...
i na jakiej podstawie takie sucz zarejestrować?!?!?!

zweitakter / 2012-03-25 23:13:08 /


a nie prościej zadzwonić do właściwej komunikacji i zapytać?

Scibor Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-03-26 08:57:47 /


w takich sprawach nalezy do nich pojsc z kompletem ustaw i wytumaczyć co mają zrobic i dlaczego
jeśli twoj miejscowo wlasciwy WK jest przychylny zabytkom i nie robi glupich problemow to ci zazdroszcze nieco...

zweitakter / 2012-03-26 12:48:37 /


ale jakich głupich problemów? Na jakiej podstawie mają Ci to zarejestrować?

Skonstruowałeś pojazd mechaniczny typu "sam". No i git. Pewnie musisz udać się do rzeczoznawcy, który Ci go opisze, uzna i wystawi opinię. Potem do stacji diagnostycznej, która dopuści Ci to do ruchu i z tymi papierami do rejestracji. Nie wiem co tam trzeba dokładnie, ale możesz sobie to sam sprawdzić.

Ale wątków o silniczkach do rowerów jest sporo na forach rowerowych, więc zorientuj się, czy jest jakaś furtka np. Czy pojazd rozwijający niewielkie prędkości w ogóle podlega rejestracji (np. kosiarki itp.)

Jeśli tak, to osoba niepełnoletnia powinna posiadać na to kartę motorowerową.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-03-26 14:16:54 /


k.d.
"motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;"

"rower - pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h;"

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-03-26 18:58:23 /


nawiąż kontkat z nimi :)
robią rowerki z silnikami.
http://www.bartekmotors.com/index.php/rowery-z-silnikiem.html

..."Rowery wspomagane silnikiem. Do wyboru 50cc lub 80cc. Nie wymagają rejestracji ani ubezpieczenia. Silniki są mocne 2,5 KM lub 3,5KM i ekonomiczne (spalanie to niecałe 2l/100km). Koła 26cali rama typu cruiser, amortyzowany przód i siodełko zapewniają komfort jazdy. Budujemy rowery na zamówienie klienta w dowolnej konfiguracji osprzętu i kolorystyki. Zapraszamy na jazdę próbną!"

może coś rozjaśnią w temacie ...

EL COYOTE Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-03-27 08:14:27 /


te rowery są nieziemskie....masakra

bon / 2012-03-27 10:34:22 /


wielkie dzieki dla El Coyote jak tamci nie dadza rady pisze o wiazaca wykladnia gdyz posiadamy osobowosc prawna :)

zweitakter / 2012-03-28 19:56:58 /