logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Tylne światło przecimwgielne Capri MK1

Tylne światło przecimwgielne Capri MK1

Hey hey

Poradźcie :

1) czy światło tylne przecimgielne jest konieczne dla Capri Mk1, innymi słowy czy w auto wpuszczone na 69r musiało być w nie zaopatrzone ?
2) gdzie je umieścić ? Jaki kształt ? żeby nie zapsuć tej pięknej dupci... Próbowałem pasować takie prostokątne w chromie z Helli, ale nigdzie nie pasuje, może okrągłe zatem ?
Okrągłego nie mam, więc jeśli ktoś coś takiego posiada, to proszę o info !

Pzdr
212

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-05 07:42:18 /


Nie musi być.
Ale jeśli jest, to musi być podłączone zgodnie z przepisami, no i musi
działać.
Ja mam tak zamocowane http://www.capri.pl/page/913

Senior / 2012-04-05 08:35:32 /


Warto zrobic to w oryginale , wiekszość miała 1 lampę , wypasione wersje po 2 lampy. Czasem w Dulmen mozna kupic ;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-05 09:02:09 /


Ja nie mam zamiaru tego zakładać bo szpeci .... we mgle jeśli już zdarzy się jechać to mozna sobie naciskać światła stop co ileś tam sekund i tez da rade - tymbardziej, że fale mocnej mgły występują zazwyczaj przez 300-500m góra 1 km a później zazwyczaj się robi bardziej przejrzyście więc i tak by trzeba wyłączyć.... :-))) W plastikach bardzo bardzo rzadko udawało mi się użyć tego światła -- choć trochę mgieł się przejeździło ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-05 09:13:34 /


Oświęćcie mnie jak to wygląda. Widziałem jakieś w angielskim manualu...

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-05 09:35:46 /


W żadnym prospekcie z Mk1 nie ma tylnej lampy mgłowej. Mam tych prospektów ze dwadzieścia. Za to w katalogu Forda z XII 1970 roku z wyposażeniem dodatkowym (Ford accessories for your new Capri) jest coś takiego.

Senior / 2012-04-05 15:40:51 /


ja mam podobny przełącznik jak ten w prospekcie tylko zielony. To moze jest do tego ?
W zasadzie nie wiem do czego służył.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-05 16:24:03 /


Taki !

Przy okazji, ktoś wie do czego służyć mógł ten plastik po prawej ? Nawigacja ? ;)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-05 16:34:30 /


Upss...nie zdałbym ogzaminu na koniec 6 klasy .Jest tam oceniane czytanie ze zrozumieniem . Mi powyżej przytrafiło się przeczytać "przeciwmgielne" a zrozumiec "cofania " . Ja w kwestii PRZECIWMGIELENEGO jestem za opcją nie montować , ewentulanie trzeba bedzie szukac przychylnego diagnostę przy białych tablicach . A samochód ponad 40 lat i myśle ze uda się bez bólu .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-05 23:06:58 /


nie trzeba szukac przychylnego diagnosty, do ktoregostamroku (nie pamietam ktorego) z godzie z prawem nie trzeba bylo miec przeciwmgielnego.
PS. tylne przecwmgielne sie przydaje, np czesto jezdze DK88 i tam obok bodajrze "Śmierdzącej Jadźki" jak hutnicy dowalą do pieca to sie taka mgła robi że nawet i zwierzęta sie gubią ;D ;)

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-04-05 23:27:14 /


Prawie jest tak jak piszesz ale..... brana jest pod uwage data pierwszej rejestracji w naszym przedziwnym kraju i wtedy może być jednak kłopot .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-06 11:13:44 /


Czy ktoś może się wypowiedzieć w/s mojego zielonego przełącznika ? Czy to nie jest aby element standardowego (a nie akcesoryjnego!) wyposażenia ? Czy mogę podpiąc pod to przednie przeciwmgłowe ?

Jeśli tak, to po co przełącznik przeciwmgielnych na desce który pokazywał bogdanw ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-06 11:17:30 /


To zielone coś to na pewno nie seria . Na fotce zobacz oryginlany KIT do przeciwmgielnych dla Capri MK1 . Numer Ford 69EG15204AA lub FINIS 1459503 Jakis czas temu na angielskim Ebay facet sprzedawał takie coś miał kilka kpl. około 50 funtów się sprzedawały . Ja swojego upolowałem chyba za 35 .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-06 18:45:53 /


rewela ! nie masz takiego KITu na sprzedaż? gdzie się to wpina ?

cyszałem że instalacja pod to jest już , a wyjścia pod przednie przeciwmgielne są na grodzi od strony silnika ! mam taką "ślepą wtyczkę" też

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-06 22:08:12 /