logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Silnik Cosworth 2.9 24v na aparacie zapłonowym + LPG only

Silnik Cosworth 2.9 24v na aparacie zapłonowym + LPG only

Zapek ,w swoim ogłoszeniu z Cosą zaproponował możliwość wywalenia elektroniki z tego silnika, wszczepieniu aparatu zapłonowego i zasilaniu wyłącznie LPG.
Temat mnie zaciekawił bo gołego Coswortha można kupić za "parę groszy", ale pojawia się pytanie, ile ów silnik straci po wywaleniu całej elektroniki która nim steruje i czy w ogóle jest sens takiej przeróbki...
Jako, że ja jeszcze nie miałem okazji bawić się z tym silnikiem to ten kto miał może się wykazać wiedzą i doświadczeniami, no chyba, że coś takiego już jeździ ;-)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-04-10 19:41:20 /


A jaką to szkołę trzeba przejść, co by silnik 2.9 boa postawić na aparacie (rozdzielaczu;)??

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-04-10 20:11:44 /


No chyba taką do jakiej chodził Zapek :)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-04-10 20:16:33 /


postawic pewnie łatwo, ale pytanie było inne.
Mnie tez ciekawi ile straci na takiej przeróbce, a może zyska ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-10 22:15:37 /


jak postawić: zewnętrzny aparat zapłonowy jak u trójkąta na początku 4.0, albo edis6 ale miało być bez elektroniki.

ile mocy: mniej, bo zyskujemy niedoskonałości klasycznego zapłonu, a lpg podawane będzie, mikserem czy blosem, w jako-taki sposób, więc przepał wzrośnie, chyba, że damy sekwencje, ale miało być bez elektroniki...

a dokładnie nikt ci nie powie, bo nikt czegoś takiego w Polsce nie ma, a poza naszym pięknym krajem ludziska kombinują jak zrobić więcej kunia, a nie jak zagazować wszystko co się rusza ;)
Sama moc 'używanego' 24v może być ciekawa, ale tu też nie poszalejemy, bo albo nikt u nas nie hamował, albo nikt się nie chwali, może na sierrafanie coś więcej się dowiesz.

pzdr

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-10 22:29:09 /


Aż się prosi żeby megajolt-a zaaplikować. Do tego dobry mikser gazu, (nadal uważam blosa za badziewie :) ) i duży parownik, albo nawet 2 podpięte równolegle.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-10 23:11:59 /


To proste jest w gruncie rzweczy. W związku z kierunkiem obrotu wałka pośredniego w cossie trzeba zapodać zwykły aparat od 2,3, wywalić kolektor ssący bo inaczej się aparat nie zmieści, wymodzić jakiś rurowy kolektor, do niego przepustnicę jaką tam chcesz, najlepiej dużą, za nią parownik, tyle.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-04-11 08:53:00 /