logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » problem z gazem

problem z gazem

Witam wszystkich, wiem ze temat był wielokortnie przerabiany ale jest tego tyle ze ciężko znaleść to czego szukamy a mianowicie, założyłem webera 32/36 dgav do 2.0 pinto zamiast efi, auto jeżdzi ale tylko na benzynie, nie da sie jeżdzić na lpg, ciężko ustawić wolne, nie chce sie zbierać na obroty, dziura w gazie, nie na mocy zeby ruszyć z nmiejsca a jak ruszy to szarpie, dławiki rozkręcone na maksa bo inaczej to wogule nie ma mowy o ruszeniu, mikser uszczelniłem ze wszystkich stron jest załozony 27x27 jak na foto, po prostu nie da sie tego wyregulować, Macie jakieś sprawdzone patenty?
pozdrawiam

muczas / 2012-05-03 12:36:50 /


mnie się wydaje ze za duże przeloty miksera,jaki parownik? zapłon spróbuj przestawić,te szarpanie tak mi się kojarzy że od zapłonu

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-03 13:11:25 /


parownik tomaseto, może za mało gazu dostaje, na tym mikserze V6 2,3 śmigało bez problemu

muczas / 2012-05-03 13:18:52 /


Mikser ok, wymień parownik. Jak masz okazję to załatw sobie LOVATO - podciśnienie

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-03 14:02:55 /


mam LOVTEC podciśnieniowy, wystarczy?

muczas / 2012-05-03 16:49:52 /


Lovtec jest kopią Lovato - z jakością gorzej... . Wydajność mają c.a. jak Tomasetto. Mikser teoretycznie powinien być ok...ale...
Spróbuj "kryzować" na dolocie (zaklejaj powoli po 0,5cm rury).
Jeśli będzie coraz lepiej, tzn. że mikser jest za duży/reduktor niewydajny lub wyeksploatowany. Wydajniejszy reduktor może trochę pomóc(choć bardziej szedłbym w stronę takich z dużymi membranami (OMVL, BRC), które mają większy wydatek, przy mniejszym podciśnieniu), ale przy za dużym mikserze i tak nic nie da.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-04 08:38:47 /


Bartuś, jakie wg Ciebie powinny być średnice palnika przy 2,3/2,9?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-04 08:46:23 /


Przy 2,3 pewnie z 2x23mm, przy 2,9 z tego co pamiętam fi23 i 25 były za małe, a koło 30mm już za duże (przy 5rpm ciągnął ładnie, ale między 2,5-3,5 miał dziurę nie do obejścia - duży, nowy reduktor). Najlepiej chodził chyba przy 27, czy 28mm, jeszcze lepiej jeździ na sekwencji, a jak układ benzynowy ma dość to blos obchodzi całą elektronikę:) Z resztą nie ma sensu tu dywagować- po zrobieniu kryzowania wszystko się wyjaśni. Zakładam, że reduktor Tomasetto działał wcześniej bez zastrzeżeń, jeśli tak to i teraz sobie poradzi.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-04 12:17:48 /


wcześniej na tym tomaseto jeździło v6 i to zapier.... a czemu R4 nie chce? parownik brc podciśnienie tez mam, zobacze ten i ten

muczas / 2012-05-04 17:25:12 /


może zaślepiłes przewody gazowe(przy zarabianiu/dokręcaniu), lub filtr gazu jeż pełny?

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-04 19:38:54 /


zaklej tą taśmą 1/3 wlotu i zobacz co się będzie działo. Na 99% to nie wina reduktora jeśli hulał ostatnio. Podtrzymuje, że mikser 27/27 może być za duzy, jeśli 2,9 latają na takich.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-04 20:14:33 /


Dobra Panowie zrobiłem, po wielu trudach i serii wiązanek znanej wszystkim treści:), nie pomogły parowniki podciśnieniowe, mieliście racje, 27x27 to za duży mikser, zrobiłem inny patent ale działa, obroty równe nie ma czkawki, nie szarpie i jedzie:) a dokładnie parownik tomasetto 140KM ten co był, założyłem gaźnik od łady 32x32 z mechaniczną drugą przepustnicą + wkrętki, jeździ nawet przyzwoicie:)tylko proszę sie nie śmiać za ten gaźnik, dziękuje za pomoc pozdrawiam:)))
muczas:)

muczas / 2012-05-06 12:32:35 /


Mam pytanie w temacie miksera widocznego w pierwszym poście. Czy otwór nad lewym przelotem wykonany jest prawidłowo?
A konkretniej, czy wlot powietrza do układu obejściowego wolnych obrotów powinien je pobierać znad miksera, czy lepiej byłoby przefrezować rowek od rzeczonego otworu do najbliższego przelotu - wtedy powietrze byłoby brane spod miksera?
W moim obecnym mikserze nie ma wogóle nic nad tym otworem (jest więc zatkany mikserem), zastanawiam się więc jaka opcja będzie korzystniejsza.

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-29 16:42:15 /


spod miksera - powinna iść gotowa mieszanka

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-30 21:36:13 /