logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » FC MkIII - głośniki z tyłu

FC MkIII - głośniki z tyłu

Cześć!
Czy ktos juz może rozkminił, jakiej średnicy powinny być głośniki, aby weszły w standardowe miejsce (plastik) z tyłu, za tylną kanapą? Z moich pomiarów wynika, że rozstaw śrub mocujących to ~13.7cm natomiast rozmiary "kratki" to 8cm na 9.5cm. Szału nie ma, ale zastanawiam się czy coś więcej, aniżeli głośnik 10cm tam wejdzie.

A tak przy okazji, jakie głośniki polecacie? Ja przymierzam się do Lanzarów, bo mam z nimi dobre doświadczenia, co prawda w innych wymiarach. Ewentualnie jakieś JBLe by też się chyba nadały.

Na przód planuję 10cm, bo takie mam już wycięte dziury w boczkach drzwiowych. Może spróbuję zestaw rozłączny z gwizdkiem, który by wtedy powędrował tuż nad deskę, w rogu przy szybie.

Nie chcę nic ciąć czy rzeźbić, najlepiej jakby było jak najmniej przeróbek.
Macie jakieś doświadczenia? Jakieś przykłady?

Pozdrawiam,

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-07 10:48:59 /


Jak ma dobrze grać to polecam Hertza :)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-07 12:03:45 /


A ja Focala bo w badziewie nie wierzę.

Mysza liil (EM) / 2012-05-07 13:36:15 /


Nie miejmy złudzeń, powyżej 70 km/h to i tak bez różnicy w tym samochodzie :)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-07 13:39:24 /


Podepnę się przy okazji:
Nie mam dziur w boczkach ani z przodu, ani z tyłu i nie chcę nic ciąć.
Jest sens montować jeden głośnik centralnie w oryginalnym miejscu pod szybą i coś w plastikach tylnej półki? Nie zależy mi na odczuciach audiofilskich, ale na czymś, co skutecznie zagłuszy V8 i pozwoli posłuchać radia w drodze do pracy. :)

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-07 13:43:06 /


Ja mam w Escorcie głośnik mono pod deską i daje rade .... Z tyłu nie mam nic - całe audio to ten jeden głośnik .... Wprawdzie nie ma V8 więc poziom zagłuszania sporo niższy -- ale powinno dać radę i przy V8 sporo usłyszeć a jakość wcale nie jest taka zła -- tylko trzeba uważać i zamontowac jakis filtr bo wycieraczki potrafią być słyszalne w głośniku :-)) Jakość dźwieku zupełnie przyzwoita ... ale o All Along the Watchtower w stereo mozna niestety zapomnieć ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-07 14:48:40 /


Nie wiem czy chciałbym doczekać momentu, w którym będę chciał zagłuszyć muzyką -nagłośnieniem dżwięk V8 ;]

A tak poważnie to mogę polecić PEIYINGA. Maja coraz lepszy sprzęt w rozsądnych cenach.

marcinho Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-07 22:25:01 /


odnośnie głośników z tyłu to w oryginale były blaszki do mocowania głośników. Jeszcze tego nie montowałem, ale to chyba ma działać tak, że przykręcasz głośnik do blaszki, a blaszkę na 2 śruby do plastików. Wygląda to tak:


W swoim Capri mam oryginalny system z pojedynczym głośnikiem i faktycznie zupełnie daje rade. Ale zanim się przyzwyczaiłem skompletowałem pełny zestaw do systemu "dolby surround" by Ford Capri, więc kiedyś w końcu podmienię.

To jakie w końcu głośniki dla 30 letniego radia dadzą optimum jakości i mocy ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-08 11:40:35 /


Aaaauuuuuuuu... to ja takich blaszek w tym miejscu nie miałem "od nowosci", czyli od zakupienia samochodu. Na szczęście w tych plastikach mam niepourywane mocowania tych blaszek, więc cos tam się da wkręcić. Z dotychczasowych przymiarek wychodzi mi, że głośniki 10cm powinny tam podejść bez problemu. Ale jeszcze planuję podjechanie do jakiegoś sklepu z car audio, żeby przypasowali głośniki 13cm. Może wejdą.......

Na przód pójdą 10cm, bo dziur w boczkach powiększać nie będę.

Jesli chodzi o producenta, to mój wybór padł na Lanzara. Miałem takie 6x9 cali w Mondeo i grało to naprawdę świetnie, duzo lepiej od głosników fabrycznych.

Pozdrawiam,

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-08 14:38:45 /


postanowiłem w końcu zamontować takie blaszki jak na zdjęciu powyżej.
Jednak brakuje mi jednego elementu - może ktoś ma lub wie gdzie zdobyć.

Te blaszki montowane są od spodu boczków na 2 śruby. Na tych boczkach wystają miejsca na te śruby - są to dwie plastikowe tulejki o długości 1cm. Niestety nie mają one żadnego gwintu w środku. Wewnętrzna średnica jest większa aniżeli średnica otworów w blaszce mocującej głośnik - więc nie można zastosować np. wkrętu do metalu. Wychodzi więc na to że był tam jakiś kołek rozporowy w który wkręcało się te śrubki mocujące.

Ktoś coś takiego widział ? Może ktoś ma ten element w swoich boczkach, ale np. postanowił gdzie indziej montować głośniki ?

wygląda to tak:



Druga rzecz - te głośniki powinny być bardzo płaskie. Ktoś zna może firmę / model głośnika który by pasował do oryginalnych mocowań i nie był chińskim badziewiem, które zacznie trzeszczeć po pół roku ? Jeżeli chodzi o parametry to wychodzi 10cm średnicy, 4,5cm głębokości, nie może mieć tych narośli na środku (od wielodrożnych głośników) bo jest tylko 1cm dystansu od płaszczyzny mocowania głośnika do maskownicy, no i powinien być lekki, bo to mocowanie na 2 śrubki do plastiku - wiele nie zniesie... ufff wymagania jak widać są nie małe. Ale biorąc pod uwagę radio z lat 80 - nie potrzeba dużo mocy :)

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-17 10:40:02 /


Wiem o co chodzi, w 2.8i były raczej zawsze.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-17 11:03:49 /


valhallen jeżeli chodzi o kołki, to jest tak jak mówisz. Wklada sie w plastikowe otwory maskownicy i mają one gwint do ktorego przykręca sie obudowe głośnika. Sam kołek jest karbowany i wchodzi na wcisk. Mialem takie coś w zestawie jak kupiłem i może przypadkiem mi zostało ale musze sprawdzić. Druga opcja to taka, ze można przewiercić sie na wylot i dać zwykła śrubke z nakrętka która bedzie trzymac obudowe głośnika.

Kropla Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-17 11:04:41 /


A co do głośników to podjedź na szrot i kup oryginały z forda np fiesta 3 itp, ewentualnie na aledrogo wpisz głośniki ford. Takie głośniki grają o wiele lepiej niż nowe tanie chińskie badziewie.

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-17 11:15:23 /


nie no właśnie przewiercania otworów ma za żadne skarby nie być.
Sprawdźcie proszę czy się te elementy nie ostały. Jak nie są do oddania / sprzedania to chociaż zdjęcie - różnego rodzaju zapinki do tapicerki i inne takie można w sklepie motoryzacyjnym dorwać.

głośniki ford - może i nie głupie, ale czy ford lubił rozpieszczać jakością nabywców forda fiesty mk3 ? :) Tylko głośniki chyba się jednak starzeją - parcieją te gumki, papier, itd.

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-17 12:10:36 /


Wiadomo że takie głośniki nie będą dobrze grały z nowym sprzętem, natomiast do takiego z epoki będą idealne. W fieście siostry są 20 letnie i problemu z nimi nie ma. Jest na nich napis ford ale zapewne są blaupunkta.

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-17 13:58:41 /


niestety allegro raczej prezentuje opcje z mk6 w górę no ale jest to jakiś trop.

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-17 14:41:00 /