logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Regeneracja deski rozdzielczej

Regeneracja deski rozdzielczej

Moja deska w Capri MK3 nie jest pęknięta i trzyma się dobrze ale poprzedni właściciel wykleił ją paskami które przymocował cyjanopanem lub innym klejem, który uszkodził powierzchnię i teraz nie wygląda to ładnie.
Poszukuję informacji o możliwości regeneracji deski, trzeba ją pokryć nową powierzchnią tak aby przywrócić odpowiedni wygląd. Czy ktoś ma doświadczenia w tym względzie?

niniek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 11:42:05 /


Flokowanie

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 12:22:11 /


Tylko czy wtedy nie trzeba by oddac do flokowania wszystkich elementów deski, czyli również tych plastików mocowanych od spodu? Chodzi mi o to, żeby to jakoś razem spójnie wyglądało.

Sam sie przymierzam do zrobienia czegoś z deską, bo mam plastiki z różnych kpl kolorystycznych. Na razie rozważałem obszycie lub..... wymianę na nową-używaną w odpowiednim kolorze. O flokowaniu nie myślałem.

Pozdrawiam

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 12:51:48 /


Ja jutro jadę oddać deskę do obszycia. Dowiadywałem się u kilku tapicerów i rozbieżności cenowe duże, od 400 do 1100 zł w zależności od tego czy jest pęknięta czy tylko do obszycia. Nie wiem jaki jest koszt floku, ale chyba bym się na to nie zdecydował bo trzeba by było i inne plastiki wyflokować żeby to się kupy trzymało. Poza tym mam wrażenie że kurz i inne rzeczy z floku ciężko zdjąć, ale tak tylko gdybam.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-29 13:29:48 /


sama góra flokowana również fajnie wygląda, można dobrać kolor floku.
cena - w Wawie od 150 do 300zł za całą górę dechy

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 14:24:14 /


A nie można tego po prostu pomalować farbą (spray-em) do tego przeznaczonym?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 15:09:52 /


spray zejdzie w parę miesięcy, nie będzie też za ładnie i nie daj boże ktoś przejdzie jakąś chemią do deski to zejdzie z farbą. Zrobić raz a pożądnie

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-29 16:32:59 /


Nie wiem czy flokowanie to najlepszy pomysł bo to przecież taki moherek, zupełnie inna powierzchnia niż oryginalna. Wolałbym przywrócić oryginalny wygląd, tylko czy jest na to jakiś sposób?

niniek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 19:20:43 /


Hmm... Skura ? :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 19:52:46 /


obszycie deski u mnie w skorze pod kolor tapicerki wyglada tak:

http://www.capri.pl/car/2634/1800

dol w tamtym czasie byl tylko pomalowany sprayem teraz tez jest w skorze

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-29 19:59:56 /


"Skura" :p

wygląda nieźle, jak to robiłeś? jakie koszty?

niniek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 20:34:19 /


Heh. Może faktycznie skura to nie najlepszy pomysł.
Zdecydowanie lepsza była by skóra :P :))

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-29 22:36:00 /


obszywane bylo u tapicera w szczecinie ok 5 lat temu koszty samej gory to 300zl

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-29 22:37:40 /


jest taka sieciówka S-plus zajmująca się tzw. detailingiem samochodów. Mają w swojej ofercie również naprawę desek rozdzielczych. Przykładowo tu:
http://www.bmw.autoreduta.pl/portal/bmw/458/3541/NAPRAWA_PLASTIKOWYCH_ELEMENTOW_WNETRZA_POJAZDU.html
Nie próbowałem, więc nie wiem jak i za ile. Patrząc po tym, że akurat ten punkt jest w salonie BMW/Porsche - raczej nie tanio.
Ale z drugiej strony flokowanie całości za 500-1000pln to również nie tanio, a jeżeli nie robisz "rajdówki" to oryginalna, nie popękana deska na pewno będzie ładniejsza.

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-30 09:14:23 /


flokowalem deske jakos na jesien, zaplacilem z przesylka 150pln . deska byla popekana. polecam.

romet Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-30 10:19:19 /


flakowanie jest ok, jeżeli komuś się taki meszek podoba, ja jednak jestem zwolennikiem skóry czy pseudoskóry jak w orginale niż aut tureckich :D

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-30 11:22:19 /


Do rajdówki Flock jest super -- do oryginału sie nie nada. PS. deska nie jest plastikowa

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-30 11:57:56 /


a z czego jest deska ?
Z czegoś innego niż inne deski ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-06-04 10:41:03 /


Ma może ktoś jakiś sposób na pod-reperowanie, pod-czarowanie standardowego pęknięcia deski (daszek po środku) w TC I. Oczywiscie flokowanie nie wchodzi w grę, bardziej chodzi o samo uzupełnienie czymś co będzie za czymś wyglądało.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-04 11:20:57 /


tak jak wcześniej pisałem możesz spróbować u takich gości:
http://www.s-plus.pl/naprawa-czesci-plastikowych-wyposazenia-wnetrza
myślę, że inne firmy z autodetailingu mają też coś podobnego w ofercie.
Kwestia tylko czy to nie powinna być deska od porsche żeby się opłacało...

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-05 09:17:22 /


witam
z racji ze jestem jednym z tych gosci z s-plusa to powiem tak
polutowac plastik moge ladnie to wyrównac i dac na to strukture i kolor (rozne kolory w zakresie kolorów plastików zderzaków i innych takich) da sie tez lakierami wodnymi dorobic kolor wedle uznania ale to juz wiecej zabawy.
jak bys cos chcial to pisz na priv.
pozdro

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-05 13:56:31 /


Bardziej mi chodzi o zrobienie tego we własnym zakresie. Nie chce demontowac deski takie jest głowne załozenie. Bo jak juz bym zdemontowal to zalozyl bym inna druga nie peknieta jakie od czasu do czasu pojawiaja sie w ogloszeniach tu i pewnie tansze niz profes. naprawa.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-05 15:59:34 /


czym skleić kokpit ? musi to wyglądać jak orgninał więc zadne malowanie, flokowanie itp nie wchodzi w grę. Zastanawiałem się czy dało by radę to skleić szpachlami do renowacji skór i tapicerek skóropodobnych. Rozważam też oddanie tego do dobrego zakładku który to ładnie skleji lecz wolał bym to zrobić samodzielnie.

Mizer Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-07-13 19:25:28 /


są specjalne kleje i szpachlówki do winylu. Chyba są dostępne w krajach, gdzie bardziej ceni się oryginalność. Widziałem to kiedyś w jakimś programie o jungach.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-07-14 20:39:42 /


porządna firma zajmująca się naprawami SMART powinna sobie poradzić. Fachowcy są w stanie zatuszować pęknięcia, dziury po wkrętach w desce, wypalone papierosem dziury w fotelach. Musiałbyś popytać

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-14 20:47:54 /


można też się przyzwyczaić do deski jaką masz :)

zenonDWR / 2015-07-14 21:26:40 /


Obecna jest tragiczna malowana struktura i piękne odłazi ktoś wie gdzie takie szpachle dostać ?

Mizer Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-07-14 22:08:31 /


a ktoś ma pomysł czym pokleić deske żeby mieć pewność że nie pęknie za chwile? Deska będzie flokowana więć nie musi być ładnie tylko dobrze. A ja zupełnie nie mam pomysłu czym skleić tą gąbke

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-08-01 00:36:54 /


jak do flocku, to penie żywica świetnie da radę :)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-08-02 11:53:12 /


klej do szyb ładnie trzyma

Mizer Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-08-02 21:24:10 /


nad żywicą myślałem ale to trzeba by całą deske polecieć żeby miało ręce i nogi.
Spróbuje klejem do szyb :)

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-08-02 22:58:51 /


kilka desek róznych robiłem pod flock.. i pęknięcia nacinałem i szpachlowałem.. plus jest taki ze ten klej do flocka po naniesieniu tworzy naprawde wytrzymałą powłoke,( zakładając ze ktoś używa porzadnego kleju bo sa też tańsze g.. warte) i nawet deski które w miejscu gdzie nie były pękniete a pod naciskeim palca pękały..po flokowaniu trzymały sie ok i mimo prób nic nie pękało

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-08-03 08:16:23 /


eddie ale szpachlowałeś jakimś wymyślnym specyfikiem czy zwykła szpachla ?

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-08-03 11:32:51 /


zwykłym szpachlem, obróbka dosyć delikatniem zeby nic po bokach nie pekało, pózniej wiadomo trzeba to prysnąc pod kolor przed flockiem, na czarnych deskach wystarczal czarny matowy spray

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-08-05 22:05:08 /