logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Jak podłączyć rozrusznik od manuala do automatu? V6

Jak podłączyć rozrusznik od manuala do automatu? V6

Mam planetarkę od manuala i automat w samochodzie ;)
Chciałbym sobie toto pożenić, ale "automat" rozrusznika w manualu ma 2 piny a automacie 3.
Jak podłączyć ten trzeci luźny, żeby mi kręcił rozrusznik od manula na automacie ?

mam nadzieję, ze nie zamotałem ;)

michalch83 / 2012-07-04 22:43:47 /


Z tego co mi wiadomo bendix w manualu ma inny moduł zęba niż w automacie.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-07-05 01:58:06 /


Nie. Powinien pasować. Ja przynajmniej po wrzuceniu automau, rozrusznika nie wymieniałem na inny.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-05 05:53:48 /


plug and play

Classmobile / 2012-07-05 08:10:44 /


Działać działa, ale gdzieś mi chodzi po głowie, że jeden z bendixów ma o 1 ząb więcej i przez to nie do końca się zgrywa z kołem zamachowym/flywheelem co powoduje szybsze zużywanie sie zębów.
Może tylko mi się ubzdurało.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-07-05 08:34:32 /


coś chyba jest na rzeczy, bo mi na przykład strasznie wyje rozrusznik

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-05 08:50:53 /


Może przytul go :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-07-05 08:52:45 /


Kup mu kwiaty, czekoladki i powiedz ze Ci przykro ;) Jak go bardzo lubisz, to zaproś na kolację przy świecach, najlepiej NGK ;) Jak go kochasz to możesz napisać mu wiersz, np.
Rozruszniku mój kochany
Nie wyj, bo cię wezmę na glany!

A tak ogólnie, to niektóre typy nie pasowały, ale inne pasowały PNP.

Co do pinów na automacie rozrusznika, to jeden z dwóch cienkich jest odpowiedzialny za startowanie rozrusznika i to do niego należy podłączyć kabel idący od stacyjki na pozycję start. Jeśli do rozrusznika idą dwa cienkie kable z instalacji a automat rozrusznika jest wyposażony w jeden pin, to wybieramy grubszy kabel (czarny z czerw. paskiem, bo cieńszy - czarny z żółtym jest od mostkowania rezystora balastowego).


PZDR - Mysza

Mnisiek liil EM / 2012-07-05 11:01:41 /