logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Reflektory Clear, nowa optyka oświetleniowa

Reflektory Clear, nowa optyka oświetleniowa

Ostatnio coraz częściej popularne. Mają zarówno przeciwników jak i zwolenników. Ci pierwsi twierdzą, iż łamane uskokami zwierciadło odbłyśnika nie rozprasza światła jak karbowane (soczewkowane) szkło tradycyjnych reflektorów. Ja oczywiście nie miałem okazji przekonać się o tym, ale osobiście uważam, że taka lampa wygląda ładniej (wyprzedzając głosy niektórych, że takie ślipia w większości przypadków nie mają homologacji, informuję, iż wszystko co ma homo.. źle na mnie działa- jako osoba chora, cierpiąca na homofobię musi być bardziej traktowana tolerancyjnie przez wszystkich zdrowych homo :)) . Nie chcę w żaden sposób profanować teorii wyznawców restaurowania oryginalnych wozów, ale od czasu do czasu egzemplarz przerobiony na customa, czy hot-roda cieszy oko. Akurat jestem w trakcie przebudowy mojego dzioba 2door na podobną maszynę. Być może nie wychodzi to taniej jak generalna odbudowa na oryginała (chociaż bilansu nigdy nie robiłem), ale z pewnością wóz będzie bezpieczniejszy i bardziej żywotny z nowoczesnymi bebechami. Dostępność oryginalnych części też zaważyła o mojej decyzji. Ale przejdźmy do meritum. Przez ostatnie dwa dni robiłem rozeznanie na temat dostępności clear'ów na rynku (tylko reflektory o budowie zenitalno- horyzontalnej, czyli bez skosów, kątów, bad-lock'ów, dziwnych wybuleń etc.). Właściwie natrafiłem na trzy rodzaje. Okrągłe fi-17, dedykowane dla Golfa, świetnie nadają się do Taunusa z alu-atrapą z okrągłymi lampami, produkowane w różnorodnych wersjach- nawet przyciemniane. Mniejsze okrągłe również z kompletu dla Golfa, ale w przedziale halogenów- te akurat można zastosować zdwojone, takie jak okularnik fiat 125/ polonez, ponieważ to jest ten sam wymiar- da się założyć h4, ale niestety atrapa wymaga przeróbek. Ostatnią grupą jaką wyszukałem są prostokątne reflektory wysokie na 14cm, długie na 20cm. Dedykowane do szerokiej gamy japońskich wynalazków oraz do niektórych amerykanów min Jeep. Lampy mają ten sam wymiar co do poczciwego malucha. W związku z czym, zakochany w black plastic-atrapie z prostokątnymi lampami pomimo poszukiwań nie natrafiłem na pasujące do niej reflektory, które w przybliżeniu powinny mieć wymiar 14x25 cm. Może ktoś coś wie o takich clear'ach, czy ktoś produkuje, sprzedaje, czy w ogóle istnieją w takim rozmiarze? Pozdr.

livar Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-07 13:23:39 /