logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » PILNIE potrzebna jest krew dla motocyklisty.

PILNIE potrzebna jest krew dla motocyklisty.

Wczoraj (26.08) około 22.00-22.30 kolega mojego przyjaciela - Maciek, miał wypadek. Jest w ciężkim stanie, jednej ręki nie udało się uratować. Trwa walka o jego życie i o uratowanie drugiej ręki.


Pilnie potrzebna jest krew dla Maćka.

Krew można oddawać w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.


91-433 Łódź
ul. Franciszkańska 17/25
tel. Centrala +48 42 6161 400

dni godziny rejestracji:
Poniedziałek 8:00-15:30
Wtorek 8:00-17:30
Środa 8:00-15:30
Czwartek 8:00-17:30
Piątek 8:00-15:30
Sobota 8:00-13:30

informacja tel. 042 6161416, 042 6161459

Wystarczy powiedzieć że krew jest dla Macieja Jaraszka (który leży w koperniku).
Wasza grupa krwi nie ma znaczenia - oddając krew na nazwisko Maćka - dostaje on z banku krwi odpowiednią grupę

Do wszystkich krwiodawców: informacje, że krew jest dla Maćka musicie podać podczas rejestracji. Jeśli o tym zapomnicie krew pójdzie do "ogólnego rejestru".

Ogromna prośba od rodziny aby na razie nie przyjeżdżać do szpitala - Maciek jest w śpiączce farmakologicznej...

http://expressilustrowany.pl/wypadek-tatrzanska-dabrowskiego-motocyklista-w-stanie-krytycznym-zdjecia-film,artykul.html?material_id=503a95e79a22dd7768000000&4ce3e2767233c7ff52020000-zdjecie=19#zdjecie

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-27 21:17:59 /


nie wiem jak ejst z oddawaniem w innych miejscach w Polsce, ale się rano zorientuję.

Dziękuję z góry za pomoc

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-27 21:19:00 /


Jak zwykle jakiś frajer w samochodzie...

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-27 21:32:24 /


Jeżeli tylko minęło dwa miesiące od ostatniej wizyty w Stacji Krwiodastwa to jutro jest przelew ode mnie.

Zawada1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-27 21:37:50 /


"Wystarczy powiedzieć że krew jest dla Macieja Jaraszka (który leży w koperniku).
Wasza grupa krwi nie ma znaczenia - oddając krew na nazwisko Maćka - dostaje on z banku krwi odpowiednią grupę"
Za przeproszeniem wali korupcją!!!!!
Jak można dawać coś za coś??????
Pacjent potrzebuje krwi,jak nikt nie odda to ma zdychać? TO TYLKO W POLSCE TAKIE GÓWNO

przemo1979 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-27 22:36:49 /


Z tego co sie orientuje to mozna oddac z kazdego miejsca krew tylko nie wiem co trzeba dokładnie podać mozliwe ze te dane starczą które podałeś.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-27 23:09:44 /


Chyba tylko te dane wystarczą. Mi akurat minęły 2 miesiące, więc upewniaj się Maryś szybko i idę się doić.

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-28 02:20:14 /


Przemo1979
Następnym razem zanim coś powiesz to pomyśl a jak dalej będziesz chciał coś powiedziec to ugryź się w język.
Nie żadna korupcja tylko martwy sezon w krwiodawstwie. SĄ WAKACJE !!! (jeszcze) Nie wiem czy zauważyłeś.
Mało kto oddaje krew, zapasy się zmniejszają a liczba wypadków i zapotrzebowanie się zwiększa. Skutek jest taki że jak będziesz potrzebował krwi to oczywiscie ją dostaniesz ale może się okazać że masz grupę której akurat jest bardzo mało a nie tyjeden możesz jej potrzebować wiec zamiast powiedzmy 5 litrów dostaniesz 4 bo coś musi w banku zostać na wszelki wypadek.
Po to w takiej sytuacji się prosi o oddawanie krwi zeby w banku nie brakło. Nikt nie bedzie o to prosił we wrzesniu i listopadzie kiedy wypoczęci krwieodawcy masowo rzucą się oddawać swoją krwawicę.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-28 09:42:45 /


Aldaron korupcja to tylko porównanie.Bo jeśli nikt nie odda krwi to co chłopak ma umrzeć?Rozumię że w banku krwi muszą mieć "zapas".Ale też nie uwierzę wto że mają przykładowo 5 litrów krwi z jednej grupy.Ja rozumię to tak że banki krwi łapią okazję do uzupełnienia zapasów przez czyjeś nieszczęście.A tak być niepowinno.

przemo1979 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-28 12:00:18 /


Moze taka forma dziala, moze samej krwi od honorowych dawcow jest ciagle za malo.
Kazdy sposob jest dobry o ile przynosi korzysci i ratuje tym samym zycie. Mozna gadac ale reali nikt nie zna kto w tym nie siedzi.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-28 12:18:49 /


To że krwi jest ciągle za mało to jest fakt powszechnie znany i nikogo nie dziwiący.
Problem największy jest w tym są cykliczne okresy kiedy zapasy krwi są szczególnie małe. Jest to końcówka wakacji oraz końcówka ferii zimowych. Związane jest to z tym że ludzie przebywający na urlopach krwi nie oddają a do tego wzmożony ruch na drogach powoduje większą ilość wypadków i zwiększone zapotrzebowanie na krew. Natomiast okres przechowywania krwi pełnej wynosi raptem 35 dni. Więc jak by nie liczyć krwi która jest masowo oddawana przed wakacjami nie starczy do ich końca.
Tak jak są okresy wyjątkowego niedoboru krwi tak są okresy wzmożonego jej oddawania kiedy nikt o krew się nie dopomina bo jest jej za dużo i nie ma co z nią robić bo jak już wspominałem długo jej przechowywać się nie da.
Problem by nie istniał gdyby krew była oddawana przez cały rok w jednakowych ilościach a nie falami.
A co do tego czy kolega ma się przekręcić czy nie z braku krwi. To w obecnych czasach jest to bardzo mało prawdopodobne aby komuś brakło krwi bo jak jej brakuje to jest z ciągana z innych, szpitali, województw a nawet krajów sąsiednich niemniej jednak są to już wypadki skrajne do których wszyscy starają się nie dopuścić, stąd te apele o oddanie krwi w takich sytuacjach jak w tym wątku.
Przemo1979, skoro tak być nie powinno to jak twoim zdaniem powinno być. Puki co maszynki do produkcji krwi nikt jeszcze nie wymyślił i jedynym jej źródłem są ludzie którzy ją oddają honorowo czy komercyjnie ale oddają. Ale ludzie to tylko ludzie i oddają ją kiedy chcą i niestety ich chęci często się rozmijają z momentami kiedy zapotrzebowanie na nią wzrasta.
Jak masz inny pomysł na stały dopływ krwi do banków tak żeby nigdy jej nie brakowało to wal od razu do ministra. Gwarantuję że zostaniesz bohaterem narodowym.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-28 12:58:30 /


przemo1979 - rozumiem,rozumiem,rozumiem.....przepisz 100 razy bo az w oczy kuje

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-28 13:34:16 /


CRUISER.ROZUMIEMx100!!!!!!OK:)

przemo1979 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-28 18:24:10 /


CRUISER.Tak poza konkursem to "kuje"to kował,a moje BYKI to kłują w oczy:)

przemo1979 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-28 18:29:41 /


Miało w cudzysłowiu być

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-29 07:41:29 /


Masz adres szpital w którym leży?

Widzę że podałeś adres jedynie jednostki gdzie można oddawać.

Tak pytam za wczasu gdyby się okazało że imię i nazwisko oraz że leży w koperniku to za mało.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-08-29 08:43:28 /


Jeżeli ktoś oddaje "płytki" to można równiez je oddać tylko zaznaczyć że potrzebna jest krew dla danej osoby i wtedy ta osoba dostanie krew tej grupy której potrzebuje

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-08-29 22:31:53 /