logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Potrzebna krew dla mojego kolegi!!!

Potrzebna krew dla mojego kolegi!!!

Proszę o pomoc!!!
Kieruję się do was z wielką prośbą o pomoc dla Piotra, który dnia 16 IX 2012 miał poważny wypadek motocyklowy.
Jego stan jest bardzo ciężki. Lekarze walczą o jego życie!
Ma liczne urazy w czym wstrząs mózgu, amputowaną lewą nogę. Jest nieprzytomny, a jego życie jest podtrzymywane przez specjalistyczną aparaturę i leki.
Na chwilę obecną szpital dostał OD BANKU KRWI preparat który wzmaga krzepliwość i da Piotrkowi czas bez dolewek krwi na wytworzenie swojej krzepliwości. Preparat będą mu podawać co 2-3h nawet kilka dni. Jedna dawka kosztuje UWAGA: 20.000zł ! Czyli na koszt na dobę ok 160.000zł ! Po rozmowie z poleconym hematologiem (aby dowiedzieć się więcej na temat preparatu) mamy przypuszczenia, że Piotr dostał ten preparat tylko dlatego, ze taka masa ludzi oddała na niego krew ! Ten preparat jest wytwarzany właśnie z krwi, kosztuje masę pieniędzy i mało kto w ogóle go dostaje !
DZIĘKI WAM WSZYSTKIM I WASZEJ KRWI PIOTREK GO OTRZYMAŁ I DOSTAŁ SZANSĘ NA URATOWANIE DRUGIEJ NOGI!
Wiemy, że zareagował na 1 dawkę co nas ucieszyło.
NADAL ZBIERAMY KREW DLA PIOTRKA!
Może być dowolna grupa krwi (zostanie wymieniona z innymi stacjami krwiodawstwa) ale preferowana jest A Rh+. Najlepiej niezwłocznie udać się do stacji krwiodawstwa i podać imię, nazwisko i szpital: Piotr Piwowarczyk, szpital im. Rydygiera w Krakowie. Jeśli ktoś jest spoza Krakowa to karteczkę można zeskanować i wysłać na pocztę: mib_ns@poczta.onet.pl - drukujemy i oddajemy do szpitala.
Gdzie i kiedy oddać krew w Krakowie:
1. Centrum Krwiodawstwa, ul. Rzeźnicza 11, codziennie 7:15-17:00 (dla honorowych dawców do 17:30)
2. Szpital w Prokocimiu (ul. Wielicka 265), codziennie 7-13
3. Szpital Żeromskiego (os. Na Skarpie 66a), codziennie 7-13
W dniu oddania krwi przysługuje zwolnienie z pracy.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny:
Grzesiek (+48) 600 11 69 89

WojtekD / 2012-09-18 23:01:06 /


Kurcze co to sie dzieje z tymi chłopami na motorach, bym oddał z chęcią ale niedawno poszło już na kolegę też motocykliste i teraz trzeba odczekać
do następnego poboru :(

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-18 23:33:58 /


to samo u mnie :(

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-19 06:13:51 /


dwa miechy temu,dawny znajomy nie miał tyle szczęścia i krew była zbędna:/

bon / 2012-09-19 09:44:16 /


Dzisiaj doszła mnie wiadomość że na Piotrka krew oddało 400 osób (160 litrów), co jest wręcz niespotykanym wynikiem.
Wiele osób poruszyło niebo i ziemię, aby do tego doszło.
Dla Piotrka krwi wystarczy, ale oddawać nigdy nie zaszkodzi.
W ten sposób pomożecie innej potrzebującej osobie !
Dziękuję za zainteresowanie !

WojtekD / 2012-09-19 18:52:38 /