logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Układ wydechiwy Cortina/Taunus

Układ wydechiwy Cortina/Taunus

Chciałbym wymienić cały układ wydechowy i nie wiem co tam wsadzić żeby choć trochę było słychać V6 (1.8). Aktualnie jest 1 mała puszka przy kloektorze z każdej strony (pewnie tłumiki), pojedyncza rura i tłumik końcowy. Nie ma środkowego, a tych pierwszych (przy kolektorze) nigdzie nie mogę dostać - może macie jakieś zamienniki? Będę wdzięczny za każdą radę.
P.S Końcowy już kupilem.

epsilon / 2012-09-21 20:15:46 /


potrzebujesz wydech zapraszam mam wszystko co ci potrzeba

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-23 15:52:05 /


Co prawda mi chodzi o układ wydechowy, ale mam tez pytanie :)
Primo -Czy kolektory wydechowe od V6(2,0-2,8) mają różną srednice ?
Po drugie primo -Czy układ wydechowy z Tauna V6 ma podejsć bez problemu pod 2,8i
i czy daje się jakieś pierścienie uszczelniające? (niby do 2,8i nie ma pierscieni)

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-29 09:41:08 /


Panowie Taunusiarze - jak ma przebiegać tylny tłumik w TCII/III?
Mam tłumik którego za Chiny nie mogę założyć.
Podejrzewam, że kolanko ma lecieć nad mostem i nad drążkiem prowadzącym most. Z tym, że nie ma możliwości tak obkręcić tłumika by tamtędy go przełożyć ( auto podniesione na lewarku za budę czyli koło maksymalnie jest w dole ) - zablokuje się w połowie drogi. Jest jakiś magiczny sposób?
Pomiędzy mostem a drążkiem prowadzącym da się ładnie przełożyć ale nie sięga rury tłumika środkowego bo zawadza o drążek. Zresztą taka lokalizacja na chłopski rozum jest zła, bo podczas pracy zawiecha będzie walić o rurę. Ale tylko tak potrafię przełożyć.
Normalnie poległem z wydechem... żenua.

Jak się nie dało założyć to jeździłem bez końcowego :))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-09 18:07:33 /


Na kanale/podnośniku trzeba wkręcić ten tłumik w swoje miejsce, oczywiście idzie nad mostem.

Mysza liil (EM) / 2015-03-09 18:09:19 /


czy fakt podniesienia tylko jednej strony na maksa może mieć wpływ?
Mam podnieść równo cały tył?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-03-09 18:19:12 /


Podepnę sie

mam 2.0 v6 w taunim, ukończyłem właśnie remont silnika i jak już wydechy miałem na dole to wpadłem na genialny pomysł, wycięcia jednego tłumika (zaraz za kolektorem)...

Otóż samochód zaczął brzmieć jak traktor, a wydechem słychać nawet jak zawory pracują. Tak więc wydech wrócił na chwilę obecną na swoje miejsce.

Jest jakiś sposób, żeby poprawić trochę dźwięk wydechu, ale żeby nie brzmiał wieśniacko?

Al_Coholik / 2015-07-24 08:58:00 /


fajny dźwięk jest jak puścisz każdą stronę cylindrów oddzielnie, po jednym tłumiku na stronę i wypuścisz przed kołami tylnymi.
minusem jest uciążliwa głośność przy większych prędkościach

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 09:03:41 /


W Granadzie V6 wycinałem ostatni wydech, a środkowe dwa zostawały. Robiło robotę.
https://www.youtube.com/watch?v=AlDQLg3htUk Tylko na trasie wqrwiało.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 09:13:53 /


Wąski jak puścisz dwie strony oddzielnie przed kołami ( tak jak było w Twojej ex-Granadzie) to brzmi to ładnie ale tylko na wolnych, powyżej 2 tyś obrotów brzmi jak zarzynane Matizy.

Najładniejszy dźwięk uzyskasz jak zostawisz dwa środkowe tłumiki a końcowy wyrzucisz.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-24 09:18:16 /