logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » dyfer od capri do granady???

dyfer od capri do granady???

Witam
szukalem nie znalazłem moze za leniwy jestem ale tak.
poszukuje dyfra do granady pod 2.3 albo 2.0ohc i dostalem propozycje dyfra od capri mk3 3.44 jakiś Atlas. Orientuje sie tylko ze w capri jest most a tu dyfer w tym temacie jestem lewy jeszcze sie do tego nie zabierałem i szukam kogos kto podpowie mi czy da sie takie cos wsadzić do granady.
jade do siebie na urodzinowy weekend i nie wiem czy bede mial jak wejsc na neta zeby cos napisać mądrego lub mniej ale spieszno mi troche ze zrobieniem tego bo złota stoi unieruchomiona. pisałem w ogloszeniu (ze kupie dyfer) co sie dzieje.
pomozcie dobrzy ludzie bo juz sam nie wiem a sam dyfer widze ze nie latwo zanabyć.
pozdro

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-28 18:11:41 /


jezu nie pisz, że w warszawie nie można kupić dyfra od granady !

Sam napisałeś, że jesteś leniwy ale pomogę :
http://www.capri.pl/services/user-contact-list
znajdź warszawę , zadzwonić już za Ciebie nie zadzwonię.

A pakowanie dyfra od capri do granady jest równie dużym idiotyzmem co raport macierewicza.

michalch83 / 2012-09-28 18:32:41 /


domyslałem sie że ktos tak to skomentuje ale sam pewnosci nie mam a od tego ma sie kumpli z forum zeby pomogli/uświadomili.
hmm mam dzwonić do kazdego z warszawy i pytać o dyfer? dałem ogloszenie jak do tąd to była bardzo skuteczna metoda :)

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-28 18:42:34 /


na prawdę fajniej było jak ludzie wiedzieli co to DOS a nie wiedzieli co google.
Jak byś poświęcił chwilę chociaż na poczytanie forum ( wbrew pozorom skoro potrafisz obsługiwać google to forum też ogarniesz) to byś wiedział wszystko i nie pisał takich pierduł. Ba nawet jakbyś kiedyś przypadkiem się przewrócił obok capri i granady to też byś tak nie pisał.

a tak w ogóle to nie uwierzę, że można zabić dyfer od granady kombiakiem w ohc-u.
No chyba, że nie miałeś w nim oleju.

a wracając do twojego ogłoszenia - mam lepszy pomysł.
Jedź do ASO forda, oni się wszystkim zajmą.

zajrzałem w twoje ogłoszenie
gdybyś tę wypowiedź

..."ogolnie ma duuuze luzy stuka puka jak... a teraz w ogole jakies cuda sie z nim dzieja ciezko to opisac ale jak jade nawet bardzo wolno to czuc hmm wibracje to chyba za duzo powiedziane ale tak jak by wal nie byl w osi i krecac sie naciaga cos i musze jezdzic czarna do roboty a ona troche pali w korkach... przeguby to wiem ze do wymiany i poduszka pod skrzynia. ogolnie jak wszedlem pod nia to tak: krecac walem sie obraca troche (luz) ale poloski stoja w miejscu dopiero na skraju tego luzu delikatnie drgna wiec ewidentnie luz jest w dyfrze. raczej nie jest to wina poduszki pod skrynia bo ewidentnie te wibracje czuc z tylu tam gdzie dyfer. moze oleju nie mial od dluzszego czasu... nie wiem w sumie. w weekend przywioze najazdy to bede kombinowal..."

skonforntował z tym co jest na forum to byś wiedział, że:

- w granadzie dyfer zawsze stuka, stuka tulejka, można wymienić ale znowu zacznie stukać
- jak masz wibracje to nie od mostu tylko od wału/skrzyni
- dyfer musi mieć luz międzyzębowy bo inaczej by nie działał ( dla zobrazowania zaciśnij zęby mocno i poruszaj szczęką lewo-prawo - tak by się czuł twój dyfer jakby nie miał luzu)
- ściągnij dekliej z dyfra - to jakieś 10 śrub - dasz rade! a będzie wiadomo czy jest olej i co jest
- nie widziałem jeszcze, żeby ktoś zabił na śmierć dyfer albo półośkę w granadzie - chyba nawet u Obiego przeżyła półośka rozpieprzenie piasty o tarkę na torze w Kielcach ( uderzenie boczne)

Masz więc dwa wyjścia - poczytać i naprawić ( masz sklep nawet z częściami pod ręką) albo dodawać bezsensowne wątki na forum przez które zmarnowałem 5 minut życia.

A tak w ogóle to masz wyjebaną poduche pod skrzynią i pewnie popękany gumowy łącznik wału.

michalch83 / 2012-09-28 18:55:39 /


Uuu, grubo.
Grubo, ale w sumie treściwie i niestety prawdziwie.

To ja może delikatniej:

Reklama: http://www.capri.pl/market/56234

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-28 19:08:14 /


no grubo grugo...
ludzie o 7 rano wyjezdzam i wracam ok 20 z pracy bo takie korki nie mam juz prawie czym jezdzic i szukam pomocy bo szczerze nie znalazłem nic. a nie mam w ogole czasu wiec postanowiłem po prostu napisac. dzieki za zrozumienie.
ps jestem informatykiem z wyksztalcenia i wiem co to dos...
dyfer moze i rzeczywiscie powinien miec luz ale ten ma jakies 90stopni krecac wałem... to chyba za durzo... lacznik nowy poducha do wymiany ale to nie to... przywioze w niedziele najazdy to w przyszlym tygodniu zajrze... jak juz zmarnowałes te 5 min to trzeba bylo czytac ze zrozumieniem...

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-28 19:29:58 /


12 pażdziernika jadę do Białegostoku, mogę Ci przywieźc jakiś dyfer bo mam kilka.... reflektujesz ?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-28 19:33:03 /


co do wibracji szybciej nie jechalem bo wolałem nie ryzykowac nie jest to bicie tak jak by byl wal nie wywarzony tylko takie naciaganie jak by nie wiem dokladnie raz jest a za chwile nie ma i tak w kolko. samochod kupilem na wiosne nie wiem co dzialo sie z tym wczesniej. jak bym wiedzial to bym dupy nie zawracał.
a teraz sie pakuje i jade opijac urodziny i jutro imieniny. moze znajdzie sie ktos rzyczliwy opanowany i podpowie czy pomoze dojsc do ladu.
pozdrawiam

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-28 19:36:00 /


zdrowie dobrych ludzi tez wypije :)

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-28 19:42:22 /


przywieź te najazdy... ewentualnie uśmiechnij się ładnie to podjedziemy na kanał i się obajrze wszystko, jak dla mnie do wymiany na pewno poducha pod skrzynią, łacznik gumowy i podpora wału...

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-28 19:46:36 /


nie obajrzy tylko obejrzy ;)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-28 19:57:49 /


a ten dyfer do capri, to ja chętnie przejmę, jeśli mogę to poproszę o jakieś bliższe informacje;-)

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-29 01:38:16 /


no poolosiek to ja osobiscie zabilem kilka michale:)

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-29 20:13:39 /


widze ze sie troche uspokoiło. co do kalba to priv poszedl.
najazdy sa ale teraz ciemno i musze winko wstawić wiec nie dzisiaj.
dyfer jakiś widze ze sie znajdzie. a co do kanału hmm pomyslimy bo to zawsze wygodniejsze rozwiazanie niz najazdy ale te tez złe nie sa :)
no dobra biore sie za wino

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-30 19:36:48 /


Luz na wale ok. 90st. to raczej by wskazywało na rozpieprzony przegub gumowy wału. Reszta objawów podobnie zresztą.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-30 19:55:08 /


przegub juz nowy zalozony jakies poltora miesiaca temu i wlasnie jak zakladalem to sprawdzalem i luz jest w dyfrze bo same przeguby nie daly by rady miec tyle luzu i jechac. z reszta juz to opisywalem krecac walem obraca sie no moze nie 90 ale 60-70 na oko powiedzmy, a polosie w tym czasie sie nie ruszaja dopiero na skraju lekko sie rusza, przeguby tez dostaly

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-09-30 21:55:06 /


8 wielowypustów, 1 łącznik elastyczny, 2 przeguby kardana, 4 przeguby, luz międzyzębny mostu - wszędzie minimalny luz się zrobi i efekt końcowy to 70 stopni... Wymień na nowy most, wał, półośki, przeguby i będzie 10 stopni :)

Mysza liil (EM) / 2012-10-01 09:36:12 /


i chyba tak zrobie tylko dopiero w weekend bede o tym myslal bo teraz jeszcze w robocie siedze a jak juz sie zbiore to godzina w korkach murowana. wiec w tygodniu raczej nie bardzo.
wiec: kto ma jakis znosny wał napedowy w okolicy i nie zawacha sie go opchnąć w dobrej sprawie?

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-01 18:29:36 /


orientuje sie moze ktos w kwestii przegubów, kiedys ogladalem na aledrogo i na liscie do czego pasuje bylo ze granada po 85 i przed ogolnie spora lista. wiec wyglada na to ze pasuja przeguby od scorpio. tak?

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-02 14:46:08 /


Nie. To zupełnie coś innego.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-02 16:54:51 /


a to nie jest tak ze pooloska pasooje ale same przegooby jooz nie?

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-02 19:34:33 /


nie wiem jak to wyglada ale chetnie sie dowiem. czesci nowe do skorupy moze uda sie załatwić bardzo tanio dlatego pytam.

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-03 17:27:13 /


W Wielkiej Brytanii Scorpio nazywane było Granadą MK3. Stąd ciągłe problemy z tym, bo w katalogach części do Scorpio pojawia się też nazwa Granada. Ale nijak nie ma to związku z naszymi starymi Granadami MK1/MK2. Było o tym na forum wielokrotnie...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-04 09:59:03 /


to ja wiem juz od dluzszego czasu, pisalem ze rocznikowo niby pasowalo przed 85 i po dlatego sie pytalem, najwyrazniej jakis blad byl ale wiadomo jak to jest z alledrogo.

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-04 18:14:33 /


no dobra zajrzalem popatrzylem poruszalem i wychodzi tak:
poduszka pod skrzynie, podpora wału, dyfer do wymiany.
tylko tak sie zastanawiam jak wymienic ta podpore wału? czy to caly wal lepiej wymienic?

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-07 19:21:12 /


prościej cały wał, taniej samą podporę.... lecz z grubsza patrząc to praktycznie ta sama robota.... :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-07 19:24:57 /


kolejne pytanie z serii glupich...
poduszke pod skrzynie przykreca sie od dolu czy gory tej belki? byla od dolu ale patrzac po reszcie to wczesniejszy wlasciciel mogl cos popierdolic...

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-13 19:42:26 /


od dołu, nakrętkami do góry

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-13 22:04:16 /


Dred co Ty za pierdoły piszesz? Przeguby homokinetyczne półosi są identyczne jak odkręcane w Scorpio czy sierra. Są wzajemnie zamienne za wyjątkiem samych półosi które to w granadzie są obie tej samej długości a sierra/scorpio ma po jednej stronie dłuższą a po drugiej krótszą półoś. Sierra/scorpio miały dyfry z wyjmowanymi przegubami i te nie podejdą do granady ale przeguby odkręcane są zamienne.
Żeby dopełnić dodam jeszcze, że te same przeguby są np w porsche 911, VW karmann Ghia i tysiącu innych aut, przypuszczam więc że jakbyś przeszedł się po szrocie ze skrzynką imbusów i torxów to w co trzecim aucie znajdziesz przegub do Granady. Jak będzie potrzeba to u mnie na ogrodzie pod mirabelką też rośnie jakiś dyfer do Gienki OHC, można go sobie wykopać ;))

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-14 14:23:54 /


Miałem na myśli te jednolite, wyjmowane gdzie przegub jest połączony nierozdzielnie z piastą. Nie miałem pojęcia, że odkręcane tez występowały w sierra/scorpio.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-14 17:42:03 /


Dodam, że granada mk1 v6 miała większe średnice przegubów i półosi, podobnie jak scorpio 2.5D oraz cossie i cossie i 2.9 12v w wielorybie.

Mysza liil (EM) / 2012-10-14 18:06:53 /


Zapek a od jakiego 911, bo sa róznej średnicy i w starszych są na 4 sruby?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-14 22:16:33 /


A w sumie tórek o nie wiem który to rok był ale i ten i VW T2 miał to samo. Mysza, cossi w wielorybie ma to samo co Granada mkI, nie wiem jak koala bo nigdy go nie uświadczyłem.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-14 23:55:44 /


Granada mk1b już ma małe przeguby, tak jak mk2a i mk2b, tak jak scorpio mk1, sierry itd.

Koala to tylko mocowanie i tylny dekiel, reszta mostu taka sama.

Mysza liil (EM) / 2012-10-15 07:33:11 /


dzieki wszystkim za konkretne odpowiedzi przyda się :)
wymienilem poduszke pod skrzynia i wczesniej lacznik gumowy walu, hmm dragania dalej sa ale to chyba podpora walu, ma troche luzu z tego co pamietam, a na dyfer czzekam. i powoli bede sie rozgladal za walem jakims znosnym, nie bardzo sie orientuje jak wymienic sama podpore i o ile to uszczupli moja kieszen i tak juz dziurawą...

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-17 19:49:48 /


Wymiana podpory nie jest trudna, aczkolwiek zdarza się, że po wymianie podpory wał zaczyna bić mocniej i trzeba go dać do wyważenia.

Na środku wał jest łączony. Rozginasz kołnierz, który zabezpiecza śrubę przed odkręceniem, odkręcasz śrubę i już masz 2 połówki wału. Wtedy z wymiana podpory już sobie poradzisz.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-17 19:54:22 /


a widzisz tego jeszcze nie widziałem :) dzieki

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-17 20:15:49 /


A czy sprawdzałeś oś prowadzącą wał w miejscu łączenia wału z przegubem elastycznym? Mi zdarzyło się że ta oś się złamała i wał mimo jeszcze sprawnego przegubu bił nieznacznie i wkurwiał. Po pamiętnej nocnej wymianie połówki wału (MikeB4 pamięta) zakrapianej absyntem bicie ustało na dobre ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-17 23:10:35 /


Musiało być dobrze zakrapiane bo nic nie pamietam ;-) Wał na pół rozkręcałem moze 8 razy w życiu ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-18 01:03:03 /


Ty mi tylko go wydałeś i to już połówka była którą to Ciebie obdarzyłem w swej chojności wcześniej a w chwili kryzysu poprosiłem o zwrot hehehe. To było jakloś po północy i już spałeś.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-18 10:24:22 /


Dobra - wiem o co chodzi :-)) O północy ja spałem .... to musiało być dawno temu.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-18 10:37:03 /


Wymiana podpory zapewne nic nie da. Trzeba sprawdzić krzyżaki wału, i to na zdemontowanym. Nie muszą mieć luzu. Jeśli są zatarte i pracują z oporem, to wał też będzie wibrował. Wymiana krzyżaków jest bardzo trudna i możliwa w specjalistycznym zakładzie. Szukałbym sprawnego używanego wału. A na koniec kwestia montażu, gdyż bardzo ważną sprawą jest sprawna tuleja we flanszy łącznika elastycznego i wchodzący w nią trzpień wału, oraz regulacja wysokości podpory podkładkami.

Mysza liil (EM) / 2012-10-18 13:10:15 /


no dobra zaczyna robic sie ciekawie i nawet moje teorie zaczynaja miec podstawy w tym co tu czytam. wiec tak
krzyzaki chodza luzno co do luzu hmm szczerze nie mialem weny szukac sprawdzac o 2 w nocy pod samochodem kolo rowu przy torach... ale co do regulacji wysokosci podpory to myslalem nad tym i nawet zamierzalem sie pobawic przy weekendzie.
dyfer bede mial w przyszlym tygodniu a wal powoli zaczynm szukac, ach te dziurawe kieszenie ale wyglada na to ze wychodze na prosta powoli :)
pozdro

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-18 14:10:27 /


Inną sprawą jest sama podpora gdyż możesz mieć z jakiegoś powodu założoną na wale podporę ze scorpio/sierra a one mają uszy mocujące w innym miejscu.
Dla zobrazowania;
Oto wał granady z podporą scorpio:



A to podpora wału granady



Podpora scorpio wchodzi w tunel ale nie osiuje wału i pojawiają się drgania.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-10-18 16:26:05 /


co do podpory to chyba jednak mam granadowa ale zobacze moze jutro a jak nie to w sobote. a co do przegubów
http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-ford-granada-scorpio-i-ii-kpl-i2670992310.html
cos takiego podobno pasuje i do scorpio i granady na innej aukcji znalazłem taki sam tylko sam przegób i moze byc wewnetrzny i zewnetrzny czyli teoretycznie sa zamienne.
w zasadzie przegóby beda ostatnia rzecza jaka bede robil w tym temacie ale warto sie zorientować.
pozdrawiam

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-18 22:04:10 /


witam
co do podpory wału to mam od scorpio... ewdług tego co napisał zapek. ale w czarnej też mam taką tylko tam nie ma lącznika gumowego tylko kardan no i nie czuc takich drgań. a więc co wymieniać samą podpore czy cały wał?

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-21 16:27:59 /


Zapek czy aby z tymi podporami wału to na pewno tak a nie odwrotnie? jak pisałem w obu granadach mam taki jak tez z pierwszego zdjęcia, i w ogloszeniach są 3 wały do granady i specjalnie prosilem o zdjecia i tez sa takie jak z pierwszego zdjęcia. może ktoś jeszcze sie na ten temat wypowiedziec? a ja szukam dalej.
pozdro

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-26 19:09:42 /


jak juz ryje banie to ryje i spytam jeszcze raz jak to jest z tymi podporami? moze ktos jeszcze sie wypowie
pozdro

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-10-28 20:45:44 /