logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Gaz z kuchenki gazowej

Gaz z kuchenki gazowej

Witam, czy wie ktoś czy można se zatankować bryke z kuchenki gazowej??? :] Pytam poważnie.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-27 15:22:49 /


pewnie,że można bo to ten sam gaz.wszelkiego rodzaju próby na silnikach robie tylko z butli turystycznej:).

monter25 / 2004-09-27 15:40:28 /


Są trzy metody:
1. Niebezpieczna.
Dorabiasz reducję butla-zawór w samochodzie, podłączasz, obracasz butlę do góry nogami, odkręcasz zawór i podgrzewasz butlę np. opalarką. Praktycznie cały gaz wchodzi do zbiornika samochodu dzięki różnicy ciśnień. Metoda sprawdzona, ale jednocześnie BARDZO NIEBEZPIECZNA.
2. Bezpieczniejsza.
Kupujesz ręczną pompkę do gazu i wąż łączący butle z pompką i pompkę z zaworem w samochodzie. Podłączasz i pompujesz. Do kupienia w firmach zajmujących się montażem instalacji. Koszt nieznany - nie posiadam.
3. Taka sobie.
Przerabiasz u znajomego gazownika instalację tak, aby w bagażniku mieścił się dodatkowy zawór do podłączenia butli na trasie zbiornik-parownik.
Nie sądzę, aby przeszło to jakikolwiek przegląd, ale spotkałem się z czymś takim.

Wszystkie trzy metody mają jedną wspólną cechę: są zagrożeniem dla życia. W różnym stopniu, ale zawsze.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 15:46:29 /


Monter, nie do końca. Gaz do butli ma mniej propanu i więcej butanu. Im silnik silniejszy tym mniej odczuwasz różnicę. Ale jest.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 15:48:29 /


o jakiej kuchence gazowej piszesz ?? może na gaz ziemny ;p jak tak to życzę powodzenia..
i mam prośbę nie tankuj w pobliżu mojego domu ;p

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-27 16:01:29 /


wiem że gaz z kuchenki (ten rurociagami doprowadzany) jest strasznie zasyfiony ale jest jakaś możłiwość dorobienia koćgówki do kuchenki ?

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 16:04:31 /


A nie można sobie końcówki kupić takiej jak na stacji mają i po prostu sobie przez okno wąz pociągnąc? :P

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-27 16:08:05 /


Żartujesz czy mówisz poważnie o gazie ziemnym?
Jeśli chodziło o gaz ziemny, to odwołuję poprzednie swoje wypowiedzi.

Ps. I koło mnie też tego nie tankuj... Jak ci się uda i przeżyjesz to daj znać...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 16:09:55 /


buhahahhaah dawajcie zatankujmy gaz ziemny :P zobaczymy co sie stanie :D sasasasa....................

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 16:27:36 /


nie chodzi o gaz ziemny, chodzi o zwykły domowy kuchenkowy :] propan butan

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-27 16:32:32 /


W Gdańsku jest w rurach propan-butan???

/ 2004-09-27 16:46:22 /


przyjeżdzajcie normalnie raj na ziemi :P sasasasasa nic tylko prowadzić weże z kuchni :P i jeżdzić za 30zł na tydzień :P

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 16:52:03 /


Towarzyszu SKUN nie róbcie sobie jaj bo niektórzy biorą to na poważnie i później przeczytacie w gazetce że się jakiś idiota wysadził w powietrze razem połową bloku i ( co najgorsze ) jakimś starym fordem

CzarnyMatowy / 2004-09-27 16:55:46 /


tak jest już przestaje :P

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 17:13:52 /


Ramboost-jaka różnica?jak koles leje prosto z dystrybutora na stacji gaz do butli 11kg.podobno nie wolno,ale i tak leją:)

monter25 / 2004-09-27 17:30:27 /


a tak serio mowiac to chyba na podobnej zasadzie sa zasilane wozki widłowe i magazynowe z tego co kiedys widzialem w hurtowni jezdzila taka mała toyotka(widlak) z zamontowana z tyłu zielona butla BP-Gaz wiec pewno sie da
dodam tylko ze toyotka miala silnik benzynowy
zapytam sie sasiada czy dałoby sie cos takiego na 100% w aucie zamontowac on zajmuje sie remontoami takich wozkow wiec pewno wie
a jeszcze takie pytanie ile u was(w całej polsce) kosztuje nabicie takiej butli?? i jaka dokladnie jest jej pojemnosc

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 17:34:34 /


main, taniej jest grzać żarcie na butli z samochodu :P
butla taka jak w widlaku, to 11kg, koszt z tego co pamietam to jakies 40zł.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-27 17:47:51 /


nie ma bata, ciągnę wąż przez okno :P

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-27 18:16:57 /


Witam.
Sa instalacje na gaz ziemny, tylko jest on sprezony. Oznaczenie ma takie CNG.
Jest bardzo wybuchowy bo ma wodor. Posiada ok. 130 oktanow.
Zatankowanie butli domowej kosztuje ok. 36 zl. 11kg gazu. 1 litr gazu(propan-gutan)wazy niecale 0.5kg, wiec gra nie jest warta ryzyka. Koszt litra z butli domowej wynosi ok. 1.65zl oszczednosc na litrze ok. 10gr. Chyba nikt nie bedzie ryzykowal dla 4.5zl
Pozdrawiam

robson105 / 2004-09-27 18:29:29 /


chyba niektorzy nie wiedza ze sa rozne gazy do kuchenek
w rurociagach jest gaz ziemny i tego nie wolno ladowac do naszych instalacji samochodowych

ale jest tez propan-butan do turystycznych kuchenek, czesto takie sa montowane tez w domach gdzie nie ma doprowadzonego ziemnego rurami
ten gaz chyba mozna ladowac do samochodu, jak pare razy tankowalem butle do przyczepy campingowej to wlasnie na stacji autogazu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-27 19:32:45 /


to może zamiast gazu ciągnąć z kuchni sprężoną wodę;)

D.O.C. STRUŚ / 2004-09-27 19:34:37 /


;-)
No nie, błagam, są granice oszczędności i kombinowania :D

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-27 21:26:55 /


Jeżeli masz ogniwo paliwowe to jak najbardziej. Dla dalszej oszczędności podłączasz wąż na rurę wydechową i z powrotem do zbiornika - efektem spalania tlenu + wodoru jest woda.
Co do CNG - widziałem dzisiaj w Gdańsku busa z reklamą, że jest zasilany gazem ziemnym.
A tak poważniej - gaz ziemny ma bardzo niską granicę wybuchowości - już jego niewielka ilość jest niebezpieczna.

mtango / 2004-09-27 21:31:50 /


Hmm trafilem na cos takiego :

http://www.geoland.pl/dodatki/energia_xxii/artykul_24.html

hubi / 2004-09-27 22:40:07 /


No nie wytrzymam...
to jest nowy koncik humoru czy co?
No chyba nawet taxsiarzy byście przeskoczyli pomysłami....

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 00:24:40 /


Nikt się nie śmieje z ekologicznych, alternatywnych pomysłów na energię jako takich. Ropa się kończy, wiadomo. Będzie brakowało tego zapachu benzyny... :(
Już widzę nas, Panowie, jako siwych dziaduniów, opowiadających wnukom: "A wiesz, skarbeńku, dawniej do aut wlewało sie taki płyn, nazywał się BENZYNA... ehh, to były czasy! Wy młodzi tego nie rozumiecie..."
No, za naszego życia na benzynie się jeszcze pośmiga. Tylko pomysł tankowania gazu "domowym" sposobem... po co? Butla turystyczna, wąż gumowy, garaż... a przecież stacje LPG są dostępne ;
Pomijając bezpieczeństwo, ktoś już wyliczył znikomą "oszczędność" tej operacji.
A jeśli już uprawiać takie "patenty", to równie dobrze można nałapać piorunów kulistych do słoika - i oświetlić nimi garaż ;))

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 00:35:29 /


Ropa naprawde sie nie konczy. Wiecie ze ok lat 50 mowili ze po roku 2000 skonczy sie ropa? I na co jezdza nasze auta ? Tak wiec gwarantuje wszystkim, ze kazdy z nas bedzie do konca jezdzil fordem na benzynie (albo gazie jak ma byc taka droga ;)

Co do metanu to mamy tu ponoc 2 stacje tego nawet, ale do zwyklej butli bym tego nie tankowal, o ile pamietam musi wytrzymac 200 atmosfer zbiornik na metan :/

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 00:46:18 /


Niestety pioruny kuliste przenikaja przez ciala stale, dlatego tez klasyczny sloik niestety nie nadaje sie do lapania powyzszych.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 02:49:13 /


Odnosnie linka podanego przez hubiego:

"miasto Beijing" to po polsku PEKIN :)
jezeli goscie ktorzy to napisali (albo zerzneli) o tym nie wiedza, to ja dziekuje za takie "rewelacje", bo oznacza to ze nie wiedza o czym sami pisza.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 02:56:42 /


Chyba raczej się znają, w końcu to goście z PGNiG :)

hubi / 2004-09-28 08:09:17 /


w Przemyslu autobusy miejskiej komunikacji jezdza na gazie ziemnym nie wiem jak to jest skonstruowane wkoncu to diesle ale jezdza a dyrekcja sie cieszy bo po 3 latach z oszczednosci na cenie ropy moga kupic nowego busa :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 09:03:27 /


Monter25 - Oczywiście, że można to zamieniać, bo skład różni sie nieznacznie. A do butli na stacjach nie opłaca się juz lać, raczej odwrotnie z butli do zbiornika stacji.

Main - nie na podobnej lecz tej samej zasadzie. W wózkach widłowych jest identyczna instalacja jak w samochodach, a zasilane z butli 11 kg bo łatwiej wymienić no i nie ma za bardzo w widlaku miejsca na zbiornik, a poza tym nikt nie będzie w zakładzie produkcyjnym montował stacji LPG bo ma np. dwa widlaki. Rożnice są zazwyczaj dwie:
- z reguły widlaki są tak przerobione fabrycznie, że zasilane są wyłącznie gazem, często nawet nie mają zbiorników na benzynę,
- butla zasilająca nie jest taka sama jak ta w kuchenkach. Posiada zawór syfonowy wymuszjący ściśle określone położenie butli podczas użytkowania. Zawsze jest znak na butli, jak ma być ułożona. Jeśli założy się zwykłą butlę do wózka widłowego, to szczególnie zimą, kiedy gaz nie odparowuje tak jak latem, zostanie spalony do połowy butli. Potem słychać komentarze wózkowych: "Ale zły gaz, połowa została i nie pali się". A nie pali się, bo do parownika musi się dostać w postaci płynnej, stąd w takich butlach muszą być zawory syfonowe.
I jeszcze jedno - takiej butli nie wolno podłączyć do kuchenki w kuchni bo tam z kolei idzie tylko faza gazowa. Płynna może zmrozić reduktor i jeśli jest stary, to puści płynną w rury kuchenki i mamy metrowy płomień.

Coke - koszt napełnienia takiej butli jest dokładnie taki sam jak zwykłej. Bo to ta sama butla tylko z innym zaworem. Do każdej wchodzi 11 kg czyli 19-20 l(wejdzie więcej ale nie wolno ze względów bezpieczeństwa). Ceny są różne. U mnie około 32 zł.

Camaro - w zbiornikach przydomowych do ogrzewania jest albo czysty propan albo mieszanka. Mieszanka nadaje się do samochodów. Czysty propan nie.

A oszczędność przy laniu z butli? Policzmy. Załózmy, że w butli znajduje się 11 kg gazu 50:50. Przelicznik jesienią to +-0,555 kg/l Czyli to 19,8 l gazu. 32 zł / 19,8 daje 1,61 za litr. Na stacjach autogazu u mnie jest 1,84. Na litrze oszczędzasz 23 gr. Jako, że większość ma spore butle to tankujemy powiedzmy 50 L. 50 * 0,23 zł daje 11,50. Ja np. tankuję 3 razy w miesiącu jeden samochód. Czyli na dwóch miesięcznie mógłbym zaoszczędzić 70 zł. W sumie to jedno tankowanie gratis. Czyli oszczędności wcale nie są takie groszowe.

Sorry, że się tak rozpisałem, ale chciałem trochę rozjaśnić ;)
Aha, nie pisałem o gazie ziemnym tylko propan - butan czyli LPG.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 09:58:12 /


a u mnie gaz po 1.96zł/litr =/

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 11:45:40 /


w 3M od 1.83 (na zaprzyjaźnionych stacjach)....do 1.99 na shellu np. :\

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 11:50:45 /


No to widzicie, dlaczego butle i pompki do nich zaczęły cieszyć się popularnością. Sam chyba kupię... :/

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 12:07:07 /


SKUN, pozwole sie nie zgodzic, bo gaz na Shellu jest jakis wybitnie tani. Przed chwila 1.85 - "stacja" 2 butle i dystrybutro 1.88 shell 1.99 Lotos.

Slyszalem tez, ze na gazie shella mozna przejechac troche wiecej niz na innym. Opinia sporej ilosci osob, mowia ze na shellu jada +50km.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 16:26:47 /


Co do jazdy na shellowski to potwierdzam jest go wiecej niż innych, nie wiem czemu ale tak jest nie mniej cenna z dnia wczorajszego na stacji shella przy Realu wynosiła tak jak wyżej napisąłem....może chwilowo :), bo tam nie tankuje, ale przejeżdzając dwie niezależne w pewnym stopniu od siebie osoby........no dobra zależne :D zanotowały cenne jak wyżej ! :P

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-28 17:03:03 /


A czemu u was taki tani ten gaz?Ja 2 tygodnie temu tankowałem po 1,69 a teraz 1,93 :((( Oczywiście na na Shellu, bo na innym to mi samochód nie chce jechać. Potwierdzam opinię, że to najlepszy gaz.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-29 09:19:33 /


Mówisz, że więcej przejeżdżasz na gazie shellowskim... To nie kwestia gazu. Ja np. tankuję w Auchan i też lepiej na tym wychodzę. ;)

Dla przypomnienia:

http://www.capri.pl/forum/3dc2d8358f1f9#402ca7cfb1d3a

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-29 09:32:50 /


Zużycie na pewno nie jest tylko kwestią jakości paliwa, ale... Lanoś na paliwie z Carrefour'a spalał mi o litr więcej niż wtedy, gdy tankowałem V-Powera, AX diesel palił od pierwszego kopa przy -20 bez llania dodatku do paliwa, a na BPowym nie chciał zapalać przy -5. Transit pali mi srednio 7,8 jak tankuję na Shellu, a 8,9 jak gdzie indziej. Grania gaśnie i nie chce jechać jak zatankuję na Rafinerii :( Wolę przepłacać i tankowac na sprawdzonej stacji :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-29 10:13:27 /


Niemcy już podczas drugiej wojny światowej produkowali benzyne syntetyczną,nawet niedaleko odemnie jakieś 12 km.stoją resztki fabryki w Policach.Więc nie jest do końca powiedziane że na starość będziemy tylko wspominali paliwa płynne.A co do jej produkcji napewno technologia daleko poszła naprzód i dziś można ją otrzymywać bez problemu tylko jeszcze nie wyczerpała sie ropa ani gaz i dla równowagi na rynku sie jej nie produkuje.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-29 10:19:37 /


Japonczyki pod koniec wojny robily benzyne z korzeni sosny, wiec metod jest wiela ;-)

Co do jakosci gazu, prowadzilismy ze znajomym wyliczenia (Omega 2.0i R4, mikser w dolocie), z ktorych wyszlo, ze pelny bak Shella jest o xx drozszy niz auchan, ale na gazie oszolomskim samochod robil 250-270km, a na shellowskim 300-320, i tankowanie w tej stodole po prostu sie nie oplaca.

We Fordzie az takiej roznicy nie ma, ale na lepszym gazie silnik pracuje wyraznie lepiej i mocniej ciagnie. Na oszolomskim chodzi wyjatkowo mizernie.

Gazom z oszoloma mowimy NIE.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-29 13:02:17 /


Może u ciebie zdążyli już licznik podkręcić, a u mnie jeszcze nie?

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-29 13:32:33 /


no trzeba się z statoil na shell przenieść i sprawdzić jak pójdzie na tym gazie...

D.O.C. STRUŚ / 2004-09-30 00:46:31 /


no i proszę no i proszę:)))
pomimo tego że mój silnik jest skrajnie wyczerpany a konie przetrzebione jest różnica:) po zatankowaniu na shellu silnik ciszej pracuje (trochę dziwne ale dużo ciszej) przy ruszaniu znikła tendencja do spadku mocy ( miałem tak jaby się z 3 biegu ruszało w pierwszym momencie oki a jak już ruszył to słabł strasznie na 2-3 sekundy...duża poprawa)no i jest bardziej elastyczny przy niskich prędkościach na wsokich biegach:)
czyli już wiem gdzie ford będzie się stołował;)

D.O.C. STRUŚ / 2004-10-01 23:37:03 /


Czyli juz wiadomo zeby zawsze omijac statoil :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-04 00:37:38 /


no dokładnie tak jak mówisz nasz przewodniku podziemny;)

D.O.C. STRUŚ / 2004-10-04 00:46:07 /


nie zawsze, w kaliszu na statoilu dobre paliwo

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-04 09:21:30 /


na statoil mają raczej czysty gaz bo jak mi przestał odbijać zawór i potem zacząłem tankować u nich to sie naprawił:) ale na tym schelu jakos lepiej chodzi mój zdechlak

D.O.C. STRUŚ / 2004-10-04 19:33:15 /


za to mi auto na 95 ze statoil szeleje ;-) a na BP i Jet jedzie nawet :-)) wiec benzyne mają dobrą chyba :-P a wczoraj byłem w miejscu gdzie tankują cysterny - to prawie wszystkie firmy tankują z jednego miejsca ;-)) także wielkich różnic nie powinno być hehe

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-04 20:48:19 /


ale rużnice sa w stacjach jakieś lakiery sie tam trafiaja itp pamietam kiedys mojego lekko dłubnietego fiata zatankowalem na statoil (a musialo to byc 98 ze wzgledu na spalnowanie głowicy dosc mocne :) ) jakieś 10l usłyszalem prawie od razu peiekny odgłos spalania stukowego, auto mialo z 20 km wiec pierwze kroki do shela do pełna i siem lekko poprawilo, potem bylo git bo omijalem statoila szerokim lukiem. a gaz statoil, bp, jet, i niekture orleny, tzn jeden, bo wiecej nie mailem odwagi prubowac... :)
pozdrowka i sory za błedy

grabasz / 2004-10-04 20:54:16 /


Jeśli chodzi o bene to cały pic polega na tym, że na wszystkie stacje trafia ta sama, ale na Shellu dodawane są odpowiednie preparaty uszlachetniające. Na innych peffno leja nafte, albo nitro :) Ale ja tam nie wiem. Natomiast gaz jest rozlewany i dystrybuowany "osobiście" przez Shella.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-04 23:26:04 /


Swietny gaz jest na łorlenie w Pile (za rondem w centrum). Silnik chodzi miodnie, jezeli pozniej zatankuje na nie-shellu od razu zaczyna sie wycie, buczenie, dzwonienie itp

Ale to jakis ewenement, bo normalnie łorlen ma gaz raczej kiepski. No, ale w koncu na czyms musza oszczedzac, zeby wspierac fundacje p...ieknej Jolanty.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-05 01:02:16 /


A może ktoś powie gdzie można dostać taką ręczną pompke do przelewania gazu z butli 11kg i za ile?

sajmon / 2005-01-05 17:10:08 /


moze na alegro?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-05 21:13:47 /


łooooo to ten wątek jeszcze istnieje??? :P

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-05 21:37:08 /


jak chcesz przelać gaz z butli do zbiornika, to oblej ją gorącą wodą z czajnika, potem przewróc do góry nogami ( wiem, nie ma nóg, więc do góry podstawką) i podnieś ją wyżej jak poziom zbiornika w aucie.
Polewając ją gorącą wodą - powodujesz, że ma większą objętość gaz w środku, więc większe ciśnienie, potem różnica poziomów i powinno być gites bez pompki

Tak mi powiedział mój kuzyn - właściciel stacji LPG

lutek / 2005-01-06 00:41:08 /


Ne zapomnij przedtem połączyć tę butlę z wlewem za pomoca węża ;) Technicznie nie jest to skomplikowane, trzeba po prostu zrobić sobie wąż. A ręczna pompka do gazu - firmowa z atestem - kosztuje około 3 tyś. czyli dla detalisty, jakim jest przeciętny pożeracz gazu, jest to interes całkowicie nieopłacalny.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-06 08:15:33 /


A czy praktykował już ktoś z Was takie przelewanie?

sajmon / 2005-01-06 12:54:10 /


Pewnie paru Polaków się znalazło ale leżą w Alei Niezasłużonych czekając na nagrodę Darwina :), ja jakoś bym nie zaryzykował... ale może się nie znam ?

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-06 13:10:03 /


a to widzieliście??? http://slave.e-edukacja.pl/~fiat/html/artykuly/126gaz/126gaz.htm

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-06 13:19:48 /


do Sajmona
Ja nie próbowałem, a na śledzenie rubryk z nekrologami nie wszyscy mają czas :)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-06 13:38:41 /


zawodnik powinien przed każdym wyruszeniem w trasę napić się sake jak kamikadze, kiedyś moze nie wrócić..., współczuję temu kto zajmuję miejsce na tylnej kanapie.

Taki patent jak grzałka od pralki juz gdzieś widziałem, gość podgrzewał sobie ropę w zbiorniku zimą, a kiedys jego zonka wzieła Mercedesika latem i niechcący włączyła podgrzewanie , jak wyszła ze sklepu to juz byli tam strażcy i gasili jeszcze jakis samochód obok...

EL COYOTE Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-06 13:47:13 /


http://www.autogaz.pl/historia.htm to ta firma skonstruowała Kaszlaka na gaz. Poza tym czy nie łatwiej zamiast kombinować z butlami podjechac na stacje i zatankować??? Po pierwsze mi by się nie chcialo, a po drugie nie brak mi chyba 5 klepki. pozdrawiam kamikaze i innych.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-06 14:01:35 /


Poza tym cena LPG troche ostatnio spadła, ale wydaje mi sie,że to tylko dla zamydlenia oczu. Akcyza wzrosła i pewnie niedługo dowalą znowu kilkanascie groszy. Wczoraj Poznań: Jet 1,97 BP 1,99 Orlen od 1,99 Shell od 2,02. Na prywatnych stacjach zwykle 1,98- 1,99 czyli żadna okazja.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-06 14:06:47 /


Mi też sie to niepodoba, ale poniekąt jestem zmuszony do tego typu eksperymentów ze względów finansowych. A co do bezpieczeństwa to przecież niebęde tego robił w garażu! takie samo niebezpieczeństwo wybuchu istnieje na stacji tankowania gazem

sajmon / 2005-01-06 14:10:18 /


a ile u was kosztuje napełnienie butli 11kg i jaki to jest odpowiednik w litrach gazu ? ostatnio napełniałem taką butle to kosztuje najtaniej 35zł

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-06 14:57:52 /


Przy temperaturze 0 st C gestość gazu 50/50 wynosi dokładnie 0,565 kg/l czyli daje 19,47 l gazu. 35/19,47=1,80. przy cenie gazu 2zł wychodzi 20gr zaoszczędzone na litrze.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-06 15:13:44 /


35 to najtaniej normalnie jest koło 40 - u mnie spokojnie znajdziesz gaz za mniej niż 1.9zł wiec oszczedność żadna ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-06 15:57:26 /


Panowie, litości! Jeszcze trochę i zacznie krążyć jakiś dowcip o fordomaniaku i gazie, np. coś w stylu:
"Co to jest: stoi na poboczu drogi z butlą turystyczną? Fordomaniak z kanistrem!"

albo...

"Po co fordomaniak wozi w bagażniku czajnik i opalarkę? Żeby zawsze móc zatankować" :P

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-06 17:32:14 /


a z tą grzałką ameryki nie odkrył w skandynawach jest bardzo popularna i ma zabezpieczenie przed zalączeniem się gdy silnik jest ciepły

Lukruś / 2005-01-06 17:42:12 /


pewnie ze mozna kiedyś duzym fiatem jechałem nad morze z kumplami i co 100km wymienialismy butle mało tego to jechalismy w nocy i budzilismy gazowników tak ze to nie nowosc ze butla była na siedzeniu.Rafał

Łukasz 33 radom / 2005-01-06 17:48:14 /


oszczednosc moze i zadna w zaleznosci czy LPG tankowany na stacji czy z butli, ale moze ktos ma w butlach za darmo :)
Ja tam przepuszczalem ze zwyklej butli do zbiornika i jakos bez wiekszych problemow i rozkmin... Wezem zbrojonym od paliwa, zacisnalem na drut i wbitka :) przeciez jakby sie rozlaczylo to mozna bylo zakrecic, nie?? No :)

Mysza liil (EM) / 2005-01-06 19:29:31 /


Przy temperaturze 0 st C gesto¶ć gazu 50/50 wynosi dokładnie 0,565 kg/l czyli daje 19,47 l gazu.
35/19,47=1,80. przy cenie gazu 2zł wychodzi 20gr zaoszczędzone na litrze.

Ramboost
ramboost@interia.pl
-------------------------------

Jak ktos ma pod domem duża butlę z LPG, to się bardziej opłaca. Gaz z butli przydomowej kosztuje 1,50 zł lub mniej. Dopóki głupie państwo nie przestanie kombinowac jak by tu akcyzą na paliwie maksymalnie okraść obywateli, to obywatele nie przestana kombinowac jak by sie tu nie dać złodziejowi.

Gabriel / 2005-01-06 21:43:35 /


He, he, widziałem już przydomową stacje LPG ;)

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-07 08:58:24 /