logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Jakie wytłumienie?

Jakie wytłumienie?

Z czego powinno być zrobione dobre wytłumienie na przegrode czołową. W moim aucie jest goła blacha, problem zaczyna się powyżej 3, 3.5 tyś (silnik 2.0 V6).
Mam zwykłe maty, kupione na giełdzie (wyglądają jak od poldka) - czy to wystarczy na skuteczne wyeliminowanie hałasu?
Czy blacha musi być szczelnie wyłożona matą?
Gdzie kupić ewentualnie lepszą mate? (WA-wa)

PiotrekFCapri / 2002-09-04 23:32:09 /


są do kupienia tzw: maty kelera [czy jakoś tak] jest to mata [grubość ok 5mm] z czegoś takiego jak smoło-lepik z jednej strony pokryty folią aluminiową... ma też warstwę samoprzylepną... dobrze się ukłąda, dobrze tłumi chałasy, i izoluje cieplnie... na to położył bym jeszcze zwykłą mate wygłuszającą.. będziesz miał cicho i chłodn [nie będzie grzać od silnika]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-05 09:48:34 /


Ja woll. Też tak mam zrobione. oprócz tego jest jeszcze pomiędzy izofolię a maty włożona pianka montażowa do paneli. Izo dobrze jest też połozyć na błotniki i drzwi. Autko będzie wytłumione tip top.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-09-05 19:14:46 /


Gdzie można kupić taką izo matę . Aktualnie mam rozebrane autko z tapicerki i potrzebuje dobrze wytłumić podłogę i wszystkie blachy. Ile może orientacyjnie kosztowac 1 metr kwad. takiej maty ???

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-09-27 14:43:11 /


hmmm u mnie jest to dostępne w sklepie z chemią motoryzacyjną .

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-30 08:53:34 /