logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Oryginalna średnica wydechu Granada 2,3 V6

Oryginalna średnica wydechu Granada 2,3 V6

Witam... Czy może mnie ktoś poratować informacją jaka powinna być średnica wydechu do silnika 2,3 V6? U mnie wydech był już kombinowany , a z racji, że się rozleciał nowy chciałbym wykonać opierając się na danych katalogowych... Tak więc czy posiada ktoś katalog w którym będzie opisana średnica rur, pojemność tłumika i całkowita pojemność układu wydechowe? W najgorszym wypadku proszę chociaż o wymiar tej wewnątrznej średnicy rurek:) To i tak dość pomoże bo teraz mam rurki od 45 do 63 co kawałek przespawane:/

DaiKaioshin Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-02 10:33:50 /


Dopisuje sie do prosby o podanie oryg srednic wydechu - tyle, ze mnie interesuje Capri 3 z silnikiem 2.3 lub 2.8.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-02 11:36:32 /


DaiKaioshin nowych wydechów do granady V6 na allegro jest cała masa. Jeśli chcesz wykonać coś na wzór oryginalnego to chyba szkoda Twojego czasu. Środkowy wydech + ostatni to z 200PLN. Problem może być z rurami kolektorowymi, bo są już słabo dostępne. Ale jeszcze się trafi. Jakieś używane to może znajdę jakby co.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-02 11:58:29 /


Oryginalny wydech zakładać nie jest dla kogoś komu się za chwile przegląd kończy, a stary jest jak sito, a dokładniej sama obręcz sita;p Z racji iż pozostało mi mało czasu jestem już prawie z gościem ugadany na wykonanie układu tak więc teraz tylko wymiaru jestem ciekaw bo nie chce przesadzić ze średnicą, a szkoda żeby się też autko dusić miało... Tak więc wydech z wyglądu niczym nie przypominający oryginału, chciałbym aby był jak najbardziej zbliżony parametrami do serii... I jeśli ktoś wie jaką pojemność powinien mieć seryjny wydech też niech zdradzi tajemnicę to pomoże w obliczeniach;)

DaiKaioshin Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-02 12:46:10 /


A jaka jest różnica w koszcie nowego wydechu (~350-400zł) + jakieś 1,5h roboty (dla niewprawnego) - a sraniem się z takim kombinowanym - czyli materiał, robocizna, szukanie wymiarów, liczenie pojemności itd?
I co do rzeczy ma fakt, czy to przed przeglądem, czy po, czy też pomiędzy?
Czy ten wydech ma wytrzymać tylko do przeglądu?
Nie ogarniam tego :/

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-02 14:01:09 /


Różnica jest taka że nie mam jak założyć w swoich warunkach nowego wydechu to jest raz, dwa jak już za coś dawać pieniądze to niech to chociaż dzwięk poprawi jeśli nie poprawi osiągów i trzy zadaję bardzo proste pytanie jaka jest średnica wydechu w originale, a dostaję serię pytań jakbym się starał o wize do Stanów... Za te 350PLN to mam wyspawany wydech według mojego widzimisie, walczę z bezrobociem i nie muszę się martwić czy dostanę składowe elementy oryginalnego wydechu... Ot cała różnica... A jak Kolega nie chce pomóc to niech nie przeszkadza bo jak zapewne Kolega zauważył nie tylko mnie interesuje jaka powinna być średnica wydechu...
A jeśli chodzi o przegląd na na chwile obecną moja maszynka go nie przejdzie bo ma dziurawy wydech... dlatego też muszę go zmienić i to szybko...

DaiKaioshin Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-02 18:02:05 /


Nie unoś się tak Kolego, bo odfruniesz :) Toć ja przecież też tylko zadałem pytania na nurtujące mnie zagadnienia :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-02 18:16:36 /


Jakbym fruwał to by mi nawet auta nie trzeba było;p ale pragnę zauważyć, że jest to kolejny z moich pytań które atakujesz pytaniami retorycznymi które stwierdzają że moje pytania nie mają sensu itp:/ Wiem że wszystko można zrobić samemu w garażu ale jeśli ma się minimum sprzętu... Ja niestety nie mam wystarczającego zaplecza...:/

DaiKaioshin Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-02 19:07:48 /


Można też zawieźć ten fabrycznie nowy wydech do tego samego speca i on to zamontuje --- nie zawsze się opłaca dorabiać -- a w magazynie się chętnie pozbędą starego wydechu po kosztach - bo kto im do Granady kupi ? ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-02 20:20:02 /


Co do wyprzedaży to sie zgadzam tylko ze często się zdarza, że niby dany orzediot jest na magazynie a w rzeczywistoci to już zdegradował do kompostu...:/ Dodam że wydech od granady będzie dobry do granady, tyle że posiadam Taunusa z serduchem od granady i nie ma tam tyle miejsca na oryginał wydech... A w katalogach goście mają taunusa 1,6 więc i tak składanie mnie nie ominie i tak stąd też tak zależy mi natych danych wydechu żeby było miło i sympatycznie:)

DaiKaioshin Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-02 20:56:19 /


Były Taunusy z silnikmi V6, więc chyba jednak trochę sobie sprawę komplikujesz ;-)

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-02 21:12:11 /


Ja wiem że były ale panowie nie mają takich katalogów:p jedyne co u nich widnieje to Taunus 1,6 przez co odsyłają gdzie indziej i dalej a na końcu rozkładają ręce;p To nie Warszawa że co kawałek jakiś zakład czy magazyn z częściami, że można w czegoś wybierać w okolicy rzeszowa i bliżej wschodniej granicy ciężko o takie dogodności;p

DaiKaioshin Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-02 21:19:03 /


http://moto.allegro.pl/zestaw-tlumik-srodkowy-ford-taunus-2-0-2-3-76-83-i2796450767.html

Za 25zł masz to u siebie. To samo jest w ofercie Oldtimercentrum. Można też o te części zapytać Chudera albo po prostu dać ogłoszenie na C.pl.
Zrobisz jak będziesz uważał.

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-02 22:11:05 /


Nie obraź się że znowu coś piszę w Twoim wątku :), ale standardowy manewr jest taki, że jak w katalogu nie ma Taunusa, to należy jeszcze zasugerować poszukiwanie pod hasłem Cortina. W 95% przypadków nagle w magiczny sposób odnajdują się tym sposobem poszukiwane części :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-03 08:52:56 /


Akuratnie w tym wypadku pomagasz i to bardzo;p Bo np Cortiny nigdy nie brałem pod uwagę jeśli chodzi o zamienność części;p Dzięki:)

DaiKaioshin Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-03 10:44:21 /