logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Wymiana płynu w układzie wspomagania kierownicy...

Wymiana płynu w układzie wspomagania kierownicy...

Witam i pytam w jaki sposób pozbyć się lub usunąć stary płyn.
Ford sierra.

Albi_Poznan / 2004-09-30 12:04:49 /


nie ma chyba sposobu zeby nie uwalic wszystkiego dookola :)
ja zawsze wyciagam z pompy ile sie da strzykawka z wezykiem
pozniej odpinam waz/weze przy maglu i reszta zlatuje, jak pokrecisz kierownica to wyleci reszta z magla

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-01 07:42:21 /


Dzięki.

Albi_Poznan / 2004-10-01 08:05:48 /


Podepnę sie - bo mnie coś ciekawi:

- czy jest w ogóle przewidziana jakakolwiek wymiana płynu wspomagania w okresie eksploatacji ?

No bo skoro nie ma żadnego spustu to może jest jak z mostem - teoretycznie jest jeden płyn do końca.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-01 09:10:18 /


święte słowa, z tym, że ja robiłem to w następujący sposób (mając oddzielny zbiornik):
- potrzebny zaślepiony wężyk (chyba fi 10mm wewn.), który wetkniemy na powrót zbiornika (o ile powrót jest poniżej lustra cieczy, jeśli nie - nie ma potrzeby),
- odpiąć powrót od biornika (zabezpiecz na około szmatami i zrób to szybko :) ) i wsadzić w conajmniej 1 litrową butelkę (zabezpiecz by się nie przewróciła i nie wyskoczył wąż),
- odpalić silnik, skręcić na maksa w lewo i w prawo,
- zgasić silnik,
- teraz w miarę bezpiecznie możesz opuścić wąż powrotu pod samochód i spuścić resztkę (j.w.),
Układ powinien być pusty, a krótkotrwały brak oleju nie uszkadza pompy łopatkowej, bo łopatki są dociskane siłą odśrodkową i głównie ciśnieniem, jakie sama wytwarza (brak oleju = brak ciśnienia). Film olejowy po resztkach oleju jest wystarczającym zabezpieczeniem.
W przypadku pompy zintegrowanej ze zbiornikiem zapewne będzie podobnie.

pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-01 09:20:28 /


mówiąc o świętościach, miałem na myśli czystość, o której wspomniał Camaro :)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-01 09:22:20 /


z tego co kojarze to Albiemu nie chodzi o wymiane plynu tylko o bezsladowe usuniecie go z auta bo jak nachlapie na parkingu przed blokiem to sasiedzi go pospawaja

pozdro Albi!!! jak sie sprawuje chlodnica???

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-09 18:53:09 /