logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Jakie amortyzatory tylniej klapy w Capri MK III

Jakie amortyzatory tylniej klapy w Capri MK III

Czy ktoś zna wartości oryginalnych amortyzatorów tylnej klapy w FC MK III. Mam na myśli długość (w pełnej krasie) i siłe w [N]. Mam u siebie jakieś o sile 475 N i nie działaja. Zastanawiam się czy się już zużyły (a po zdjęciu naprawdę trudno je scisnąć) czy poprzednik dobrał nieodpowiednie? W poldku Caro widziałem o sile 550 N, a tam klapa jest z tworzywa i kilkakrotnie lżejsza od Caprikowej. W żadnych opisach też nic nie znalazłem. Zwracam się do szanownego grona zatem o pomoc.

szoszon / 2004-09-30 16:06:50 /


sam u siebie miałem od scorpio, różnice tylko w mocowaniu do budy (trzeba wkręcić takie końcówki z "kulką" na końcu, a przy siłowniku odkręcić te plastiki na końcach, założyć końcówki elektryczne do wsuwania i z powrotem wkręcić plastiki - końcówki potrzebne do podłączenia ogrzewania szyby i wycieraczki tylnej) sam siłownik jak jest dobry to przy mojej skromnej wadze 80 kg musiałem się uwieszać aby go wcisnąć
pozdrawiam

MIHU / 2004-10-01 08:03:04 /


specem od mkIII nie jestem, ale jak uzyskasz już wiedzę na temat oryginalnej siły w siłownikach i okaże się że masz nie tylko właściwe, ale i zdatne, to z doświadczenia wiem, że przyczyną może być również ... za ciężka klapa od szpachli, plastików i innych wodotrysków :)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-01 08:20:38 /


@MICHU
Dzięki za info. Przy mojej wadze też muszę się nie licho natrudzić aby je scisnąć (każdego z osobna). Z tego wniosek, że może jednak są źle dobrane.

@KAROL
Wiem, że jest malowany bo sam go tam oddawałem, ale żeby tyle kilo kitu przybyło...? Może sopjler tylni wodą nasiąkł...?

szoszon / 2004-10-01 14:06:19 /