logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » chromowanie i "goldowanie"

chromowanie i "goldowanie"

zobaczcie ten patent:
http://www.goldtouch.pl

Maciasek_3M / 2002-09-06 13:26:34 /


to dobre jest:)
to jak robimy zrzute?
czy 1 kupi a reszta u niego bedzie chromowac fury??

Hoover 3M / 2002-09-06 18:35:44 /


wszystko pieknie, tylko czy ktos sie tym juz zajmuje? Moze jakies przyblizone ceny?
sam tego nie kupie, a zrzuta? hmmm.... dobry pomysl tylko u kogo by to lezalo ;)))) przydaloby sie troche nowego chromu na zderzaczki

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-06 18:47:55 /


ogólna opinia na temat chromów natryskowych nie jest pochlebna, ani co do jakości/ trwałości, ani tym bardziej co do skutków zdrowotnych po oparach chromu.
A tak na marginesie, chyba taki sposób chromowania jest zakazany na zachodzie?
Wprawdzie technika poszła do przodu i może coś się zmieniło.
Natryskowe chromy nadawały się jednak kiedyś tylko na meble, a z kół / zderzaków złaziły po zimie (po soli )

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-09 14:29:54 /


NA RAZIE JEST FIRMA SPRZEDAJACA SPRZET DO WYKONYWANIA ALE JESZCZE NIKT NIE WYKONUJE USLUG

Maciasek_3M / 2002-09-12 12:07:00 /


Krotko mowiac, teraz juz nie robia takich chromow jak kiedys, popatrzcie na garbusy - 50 lat a chrom jak nowy (no coz nie widzialem jeszcze Capri co ma 50 lat ;-))

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-23 19:27:36 /


W Zgierzu pod Łodzią (ul.Kolorowa) facet robi porządne chromy (z miedziowaniem itp.) właśnie odebrałem zderzaki od mk1. Nie jest to tanie ale efekt nie gorzy niż na oryginale.
Pozdrawiam

dudim / 2002-10-24 15:18:06 /


A konkretnie ile zapłaciłeś za jden zderzak ?

Arni12 / 2002-10-24 16:33:34 /


właśnie ile facet bierze??? przypuszczam żę ma stawke na decymetr2, tylko jaką?

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-24 17:55:38 /


zauwazcie ze to chromowanie i goldowanie w zasadzie nie nadaje sie do naszych samochodow
sluzy to do pokrywania nowych elementow, bez brudu, rdzy, wzerow, pekniec, starej farby, starego chromu, do ladnych gladkich powierzchni
chromowanie a re-chromowanie to ogromna roznica

pochromowac nowy element ze swierzej blyszczacej stali to nie problem, mozna to zrobic za 3-4zl za dm2, ale zeby odnowic chrom na starym elemencie to troche wiecej roboty, trzeba najpierw zdjac wszelkie stare powloki, jesli sa metalowe to nie problem ale jesli to rozne farby, szpachle to juz zaczynaja sie schody
np. specjalnej farby kauczukowej z niektorych lusterek od Capri prawie nic nie chce sciagnac
pozniej trzeba uzupelniac wzery, pekniecia odpowiednimi metalami, szlifowac to wszystko, polerowac
do tego dochodza znieksztalcenia czesci np zderzakow

dopiero po tych zabiegach przechodzi sie do najprostrzego etapu czyli miedziowania, niklowania i chromowania

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-24 18:07:13 /


Z chromowaniem miałem do czynienia trochę jak robiłem Junaka i teraz przy okazji wymiany silnika w Capri, i w miejscu gdzie oddawałem do chromowania wcale nie przeszkadzało to że część była w rdzy czy pomalowana(nie wiem jak to jest z dużymi elementami) facet coś mówił że farby to oni ,,elektrolityccznie"(dziwnie to zabrzmiało, bo przecież chromowanie to proces elektrolityczny ale widocznie wie co mówi) się pozbywają a rdza i tak podczas polerowania schodzi(no nie mówie o sytuacjach kiedy oprócz rdzy nie ma nic:)) Tylko ta cena 10-12 zl/dm

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-10-24 18:46:22 /


ja tez mam cos do czynienia z chromowaniem bo sam to robie
nie pisalem ze sie nie da jak jest pomalowane czy zardzewiale ale trzeba sie narobic zeby to doprowadzic do ladnego wygladu, u nas jest jeszcze drozej bo 20-30zl, ale szczerze nie widzialem w Polsce lepszego efektu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-24 19:14:23 /


adres wykonawcy jest podany na tej stronce

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-24 23:31:26 /


No.. A co powiecie na to?: http://autoswiat.redakcja.pl/archiwum/artykul.asp?Artykul=12717

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-14 00:08:11 /