logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » regeneracja reflektorów

regeneracja reflektorów

Może Ktoś ostatnio regenerował reflektory ( odbłyśniki)na terenie warszawy lub okolic.

Marucha / 2004-10-05 22:55:30 /


Może ktoś z Poznania pomoże :). Na Szarotkowej chyba koło 115 jest starszy gość ale robi klasa i nawet mi znalazł całe lampy do MKIII za cenę regeneracji !! A o cenie nie wpomnę, max atrakcyjna, może opłaci się wysłać paczką. Wybór należy do zainteresowanych...

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-06 08:20:50 /


w Poznaniu na koncu Grunwaldzkiej juz przy samych Plewiskach tez robia, obok autokomisu i torow, ale ceny, Panie, ceny! 80zl za jeden srednio, w zaleznosci od rozmiaru itd...

Speedo / 2004-10-06 08:55:33 /


Ja też robiłem regenerację lamp W Poznaniu, wylot na A2w kierunku Świecko, koniec ul Dąbrowskiego. Nie pamięam dokładnie adresu. Gość zrobił klasa robotę lampy wyglądają jak nówki. Jeszcze mi spolerował oba klosze tak aby usunąć wszystkie odpryski po kamyszkach. Cena 80 zł za sztukę. Nadmienię, że lampy od granady nie należą do małych.

Pankol / 2004-10-07 10:32:45 /


a czy ktoś wie jak usunąć akryl (czy cokolwiek tam jest) pomiędzy kloszem a blachą reflektora w capri II? Dłubanie raczej odpada bo w pewnym momencie szkło zakręca o 90 stopni i wchodzi pod blachę. Chodzi o zdemontowanie klosza lampy przedniej.
Pozdrowienia

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-10 17:11:01 /


dla zobrazowania wrzucam rysunek techniczny najwyższej jakości oraz takie samo foto. na rysunku na czerwono zaznaczono to coś czego chcę się pozbyć.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-10 17:45:37 /


Rozebrałem reflektor do regeneracji. Wygląda na to, że od 23 lat nikt nie zaglądał do środka, bo blacha jest w stanie dość dobrym, miejscami nawet idealnym.



Mam teraz pytania:

1. Czym proponujecie wyczyścić stronę zewnętrzną obudowy i drobne niedoskonałości wewnątrz, żeby wszystko wyglądało idealnie? Płyn do naczyń, szmatka, szczotka, pasta, kubek, ciepła woda?
2. Jak zabezpieczyć, żeby zaraz nie zardzewiało?
3. Czym zakonserwować uszczelki, żeby nie rozsypały się i nie wpuszczały do środka wilgoci? Spray do konserwowania uszczelek w drzwiach na zimę to dobry pomysł?



A może w ogóle nie warto się w to bawić, bo tak jak jest, jest dobrze?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-25 00:17:00 /


Ja to zrobiłem wiertarką z druciakiem. Ale nie przesadzaj bo blacha jest chyba ocynkowana i jezeli jeszcze tego troche zostało to niech bedzie. Pozniej drobny papierek i pomalowałem czarnym sprayem. Co do uszczelek to dokładnie umyłem wodą z mydłem a przy składaniu przykleiłem silikonem. Reflektorki wygladają jak nówki :)

Lukasz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-25 00:22:57 /


uszczelki gumowe najlepiej konserwować gliceryną. Wczesniej myjesz uszczelki wodą z mydłem, potem przecierasz benzyną ekstrakcyjną (co powoduje delikatne spęczenie gumy) na to gliceryna- wnika w poszerzone pory doskonele konserwujac gumę. Glicerynę mozna kupic w aplece- kilkanaście mililitrów za 3 złote wystarczy nawet na uszczelki w drzwiach. nie ryzykowałbym jakis sprajów czy innego specyfików- wszystkie są perzystosowane do aut nowych, gdzie raczej nikomu nie zależy co będzie sie działo za 10 lat. A samochody obsługiwane starymi metodami żyja i żyją...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-25 09:36:24 /


OK, dzięki zwłaszcza za opis konserwacji uszczelek. Natomiast co do części metalowych to właśnie nie bardzo mnie przekonują brutalne metody typu druciak czy papier ścierny. Też mam obawy czy nie uszkodzę jakiejś warstwy ochronnej, dlatego najpierw pytam. A może coś delikatniejszego, np. jakaś pasta do czyszczenia albo polerowania?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-25 12:23:56 /


jeśli takie metody jak szczotka wydaja sie zbyt "agresywne" to pozostają np maty ścierne- do kupienia w dobrych sklepach metalowych, albo papier ścierny z odpowiednią gradacją. w sumie i tak ta powierzchnię należy jakoś zabezpieczyć- chlorokauczukiem, czy lakierem.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-25 13:19:01 /


Bardziej mi chodziło o takie wyczyszczenie, żeby fabryczna warstwa zabezpieczająca (cynk?) pozostała nienaruszona, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że to niemożliwe. Czyli pozostaje zdarcie tego co jest, na to jakiś podkład antykorozyjny plus lakier. Szkoda, bo podoba mi się taka powierzchnia, jaka jest w środku.

Hmm... a jakby tak rozebrać do reszty i dać do profesjonalnego ocynkowania, plus cała konieczna obróbka galwaniczna? :-P

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-25 18:06:53 /


Ja środka nie ruszałem, był ok. Za to z zewnątrz było sporo rdzy. Wyszlifowałem i pomalowałem. Jest ok.

Lukasz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-25 18:39:18 /


Panowie, nie śmiejcie się z lamera, wytłumaczcie. Drążę temat na ile potrafię. Do cynkowania musiałem usunąć śruby regulacyjne. Te śruby powinny się kręcić względem obudowy, nie wkręcać ani nie wykręcać, więc były przymocowane takimi sprężynującymi podkładkami, które się zaciskają na gwincie, i jak się je założy, to już się nie zdejmie (sorry, nie wiem jak one się nazywają):



No i właśnie tu był problem, bo trzymały tak mocno, że bez użycia przemocy nie chciały zejść. Oto skutki:



Mam teraz takie pytania:

1. Na czym polegał mój błąd i jak go w przyszłości uniknąć (czyli jak się takie ustrojstwo poprawnie rozmontowuje)?
2. Jak to teraz naprawić? Przejechać narzynką, żeby resztki gwintu uratować, czy trzeba jakieś poważniejsze działania przeprowadzić? A może takie śruby regulacyjne da się kupić normalnie w sklepie (jakim)? Jak się nazywają te podkładki, które rozwaliłem, bo nawet nie będę wiedział o co w sklepie poprosić?

Następnym razem pokażę zdjęcia efektu końcowego. Będzie na co popatrzeć.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 11:48:15 /


Śledztwo wskazuje, że poszukiwane przeze mnie urządzenie nazywa się prawdopodobnie podkładka blokująca (poprawcie mnie, jeśli piszę głupoty) i podobno w Krakowie w stanie wolnym nie występuje. Za to podobno da się zdjąć bez zniszczenia. Namierzyłem podobne przez Internet w hurtowni w Warszawie, ale już nie chciałem przesadzać i złożyłem reflektor na nakrętkach samokontrujących.

A oto obiecany efekt końcowy:



Dzięki wszystkim za rady, szczególnie magiccowi za przepis na konserwację uszczelek.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-29 01:22:00 /


świetny efekt. Gratuluję profesjonalnej regeneracji. Cieszę się, że mogłem pomóc.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-29 08:54:48 /


to ja sie tu podepne jak obiecywalem :) regeneracje odblysnikow robil mi gosc z Cieszyna szczerze polecam bardzo dobry kontakt telefoniczny:)

ZPU Piotr Brych
ul. Zaleskiego 13
43-400 Cieszyn

tel/fax 33 858 24 29
komorka 502 931 370


za dwa odbłyśniki do granady 160 zł na gotowo juz z odesłaniem wiec drogo nie drogo ale efekt jest super,prawie jak nowka :)

foto przed i po regeneracji

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-29 19:46:53 /


O.O woooowwww ale efekt:) ciekawe jak z trwałością

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-29 20:45:36 /


24 miechy gwarancji pisemnej od ww pana na taka regeneracje :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-29 21:04:47 /


:D to wiem gdzie swoje zregeneruje:) bardzo fajnie że zamieściłeś kontakt:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-29 21:16:34 /


No pięknie, pięknie najjaśniejszy Panie, hehe;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-29 22:42:08 /


A ja podepnę tu pytanko o tylne lampki, a konkretnie ich klosze... wie ktoś czy gdzieś da się zregenerować, tzn odświeżyć wyblakłe kolorki, lub ewentualnie czy są jakieś konkretne, sprawdzone preparaty barwiące tego typu sprawy :)

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-26 23:14:33 /


.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-26 23:14:51 /


Ostatnio "regenerowałem" swoje kombiakowe właśnie poprzez:

1. Umycie ich starannie
2. Przepolerowanie nieśmiertelnym automaxem, od zewnątrz rzecz jasna

Po tych zabiegach są jak nowe

Zgoniok zamiast polerki stosuje pokrywanie szkieł klarem i też jest nieźle.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-26 23:54:50 /


U mnie od wewnątrz widać wyraźne ubytki farby więc sama polerka tutaj nie pomoże....

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-27 09:22:44 /


z kolorem napewno się nie trafi idealnie.. ale można np zmyc całkiem starą farbe( w dziobaku się dało) a później pomalować farbą do witraży, ja miałem tak zrobić ale po zmyciu farby stwierdziłem że białe wygladają ok

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-27 12:18:11 /


ja malowalem w taunie farba do modeli czyli modelarska ale nie wiem czy to długo trzymało bo poszedl do innej osoby taunusik :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-27 15:17:53 /


Z tą farbą do witraży może być dobre. Gdzie taką farbę dostanę?

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-27 17:38:01 /


możesz tu poszukac.. lub w podobnych sklepach..
http://www.szal-art.pl/index.php/cat/farby-do-szkla.html/szalSid/e1f43fabf17ababb83f90072f217d50b

ja miałem kiedys z firmy która robiła neony, od kumpla który tam pracował.. ale taraz już tej firmy raczej niema..

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-27 20:09:31 /


Ok dzięki Eddie

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-28 13:55:56 /


Sorki, że nie napisałem wcześniej, ale regenerację moich odbłyśników: http://www.capri.pl/image/forum/151220/57031 wykonał ten sam pan Piotr Brych. Ale namiar na niego w postaci URL-a już był na forum: http://www.capri.pl/forum/105181#105185

Dodam jeszcze, że trawienie i cynkowanie mojej obudowy wykonała firma Metaloplast-Galwanotechnika: http://www.m-galwanotechnika.pl/

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-31 02:16:47 /


Odświeżam wątek...
Czy obecnie w Wawie lub okolicach jest ktoś godny polecenia jeśli chodzi o regenerację reflektorów? Dyra już się tym nie zajmuje, a chciałbym znaleźć kogoś na miejscu.

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-16 08:59:04 /


ja to robie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-19 21:15:31 /


cześć jest taki gość z Zabrza co robi cuda z reflektorami po regeneracji jak nowe http://www.allegro.pl/item337370223_regeneracja_reflektor_lampa_kazde_auto.html

wojtek 1999 / 2008-04-04 23:32:22 /


Nie podoba mi sie metoda samym allegro ... ja to lubie pojechać do warsztatu - zobaczyć kto i co i jak robi i dopiero wtedy zostawić albo zabrać ze sobą część ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-05 00:33:29 /


a ja zrobilem troche sam, troche tu i tam, i wygladaja tak:

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-05 12:05:12 /


wygladaja normalnie, do tego zdrowe jasne zaroweczki 60/55W i swieca tak ze czlowiekosi sie nogi uginaja;) - niewiadomo czy to zaraz nie wzniesie sie w powietrze:D

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-05 12:12:55 /


Bardzo fajnie....ale ten czarny środek wygąda nie przekonyjąco, ładniej by wyglądałow cynku, albo chociaż w srebrnym prochu.

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-07 08:01:33 /


tkie bylo zamierzenie - ciemny sodek fajnie wyglada przez szkla, srebrny jest odblysnik i to on swieci, a reszta ma byc "ciemna"
myslalem o ocynku na obudowy, ale mialy byc czarne w srodku, to juz cal machneli.
mi sie podoba, na furze spoko wyglada, kiedys machne foty jak bede mial chwile

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-07 16:06:48 /


Fajne czarne. Pasowałyby do mojej Granady. Atom, pozwolisz skopiować? ;-)

Ciekawe jak by fosforanowane wyszły.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-18 22:39:43 /


Podepnę się:) bo szukanie na forum nie dało pozytywnego rezultatu.

Jak rozkleić lampę? i czym ja potem skleić?
Mam strzelony plastik w jednej lampie tylnej od Taunusa tc3 mam drugą z dobrym tym plastikiem za to strzeloną w innym miejscu.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-06 20:22:08 /


moze sprayem do rozklejania lamp... a jak takiego nie znajdziesz, to chyba będzie ciężko w przypadku tylnej lampy.

Mysza liil (EM) / 2010-03-06 22:08:36 /


Jak oddzielić szkło reflektora przedniego od obudowy nie wyrzadzając mu krzywdy? Granada mk1, bez zaczepów dookoła. Odbłyśniki w moich lampach są jak z fabryki, gorzej z tą częścią przy żarówce ( jak na zdjęciu ) może będzie można to czymś doczyścić.

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-22 21:11:46 /


ew patent z przykręceniem do tego blaszki z ko - może zda sprawe.

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-22 21:12:32 /


jeśli ktoś jest zainteresowany regeneracja reflektorów (plastikowych) nowszych samochodów to polecił bym kogoś kto zrobi to dobrze, czyli zdziera warstwe ochronną poleruje i zabezpiecza na nowo czyli są jak nowe z fabryki i nie zmatowieją po paru miesiacach.
oferta dla warszawy i okolic

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-11 11:18:01 /


Dred do tablicy .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-05-28 22:31:07 /