logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » skrzynie automatyczne

skrzynie automatyczne

Czy ktoś się orientuje jaka jest różnica między skrzynią automatyczną z Taunusa 2.0R4 `81 a automatem w Granadzie 2.8V6 `83 ? (pomijając oczywiście obudowę sprzęgła). Za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.

Mysza liil (EM) / 2002-09-08 07:09:58 /


więc obudowa sprzęgła i konwerter :)) reszta ta sama

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-09 08:58:09 /


Dzięki wielkie, bo właśnie kupiłem Grani z automatem i nie wiedziałem czy pozbywać się skrzyni od Tauniego. Teraz już wiem, że nie sprzedam :)).
PS. W Granadzie nie działa Kick-down. Czy to kwestia wyregulowania linki od skrzyni, która połączona jest z pedałem gazu, bo jak wciskam pedał na maksa to tylko minimalnie ją pociąga?

Mysza liil (EM) / 2002-09-09 21:05:55 /


spróbuj ją podciagnąć... ale nie za mocno bo z tego co kojaże linka nie pracuje w całym zakresie otwierania przepustnicy tylko właśnie przy max otwarciu...
sprawdź jeszcze drożność przewodu podciśnieniowego który idzie do skrzyni... on też ma wpływ na moment zmiany biegu

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-10 08:29:54 /


Jeszcze raz dzięki Trójkąt.
Zauważyłem, że cięgno do którego przymocowana jest linka od skrzyni obraca się na dźwigni (puścił zgrzew), a w przewód podciśnieniowy wpięte jest podciśnienie do parownika. Jak pospawam i odłącze, to powinno być dobrze.

Mysza liil (EM) / 2002-09-10 09:33:09 /