logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » czym umyć skórę w samochodzie

czym umyć skórę w samochodzie

witam kupiłem ostatnio całe wnętrze skórzane do mojego samochodu czy może ktoś z was wie czym mogę umyć skórę jest ona kremowa i trochę brudna

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-09 13:05:52 /


Ja się na skórze nie znam, ale wydaje mi się, że mleczko do skór będzie w sam raz....

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-09 13:11:20 /


Jestem na tym samym etapie z tym ze ja bede dodatkowo lakierował ;) z tego co doradzil mi sprzedajacy renoskór(tym bede najprawdopodobnie lakierowal 16 podstawowych kolorow butelka 0.2L cos ok 30zł), najlepiej woda z roztworem mydla lub plynu(neutralne PH) kilka razy do czysta i mocniejsze zabrudzenia przed lakierowaniem mozna domyc acetonem, jesli masz jakies spekania mozna kupic specjalna szpachle do skory, na to lakier nakladany gąbką pedzelkiem lub pistoletem do zaprawek, ale tez chetnie poznam opinie inne.

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-09 13:42:47 /


Na ja bym z tą wodą był ostrożny. Co prawda świetnie czyści zabrudzenia, ale jak skóra jest spękana, to się te pęknięcia bardziej uwidaczniają. Trochę sobie kanapę w ten sposób załatwiłem.
Ja myję mleczkiem do skór.

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-09 13:58:53 /


zwykłe szare mydło lub mydło bez dodatków z wodą, po umyciu na skórę nakładasz jakiś krem/mleczko do skór ze sklepu gdzie renwowację robią albo jakiś motoryzacyjny dobry i po temacie, efekt igła

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-09 16:29:08 /


Polecam to

http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej-p-14.html

Mam taki zestaw do skóry w samochodzie i do kombinezonu motocyklowego i bardzo dobrze sie spisuje.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-02-09 17:49:00 /


ja stosuję z powodzeniem ten preparat:

http://allegro.pl/preparat-tenzi-leder-clean-do-czyszczenia-skory-1l-i3015162112.html

polecam na maxa

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-09 18:23:28 /


w żadnym wypadku woda z mydłem.
I nie stosować też preparatów myjąco konserwujących. Albo myjesz i zbierasz brud, albo konserwujesz i wcierasz specyfik, nigdy jednocześnie.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-10 13:10:49 /


możesz wyjaśnić dlaczego nie woda z mydłem ?

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-10 14:58:26 /


Witam
pracuje w s-plus czyli kosmetyka samochodowa mamy takie fajne środki do auto detailingu min do prania wnetrza (fotele i ogólnie wszystko plastiki itd) skórę też się tym ładnie pierze i naprawde moge polecic ten środek, nazywa się to iner cleaner od APP. ewentualnie zapraszam na pranie jak byś czasem był w warszawie to domaniewska 48.
mogę wyprać i zaimpregnować tak że nie szybko uda Ci się je zabrudzić (nanotechnologia)
pozdrawiam

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-10 15:29:47 /


a ile taka przyjemność kosztuje

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-10 16:26:15 /


z cennika firmy o ile dobrze kojaze to jakos 80zl za fotel u mnie wsio za ok 100 zalezy czy bardzo ubrudzone. ale wiesz trzeba sobie pomagać więc myśle ze jak bedziesz zdecydowany to sie dogadamy a z efektu bedziesz zadowolony.
jak chcesz to jest możliwość polakierowania skóry ale to już inne koszta by były

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-10 16:57:31 /


sprzątanie z praniem całego samochodu czyli nie znajdziecie paproszka ani w popielniczce ani we wnęce koła ani nigdzie kosztuje u nas jakies 600 taki pakiet nazywa się piękne wnętrze mozna poszeżyć na samochód jak nowy wtedy z zewnątrz też jest picowany i suszony tak że nigdzie zadnego zacieku nie bedzie może byc z woskowaniem albo nanotechnologią, mamy tez nano na tapicerke po niej nawet jak zalejesz fotel to zbierasz szmatką i śladu nie ma.
to taka powiedzmy "reklama"
oczywiście wszystko jest do dogadania na pw
pozdrawiam

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-10 18:43:22 /


Do skóry nie polecałbym inner cleanera APP. Fajnie się to sprawdza do czyszczenia podsufitki ale na skórę jest trochę chyba zbyt agresywny( przy czyszczeniu plastików w VAGach potrafi zdejmować farbę).
Za to potwierdzam słuszność w produktach lederzentrum. W zesatwie preparat do czyszczenia i utrwalenia a na koniec można jeszcze woskiem przeciągnać;) Efekt naprawdę niesamowity- szczególnie przy jasnych tapicerkach

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-10 22:54:49 /


ile za 1l iner cleanera na to po umyciu jak rozumiem idzie wykonczenie w postaci pasty lub lakieru ?

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-10 22:55:49 /


a już mówię- skóra źle znosi kontakt z woda, kurczy się i twardnieje, a mydło ma odczyn zasadowy a to niszczy skórę.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-11 10:36:25 /


Ja osobiscie, wole spedzic troche czasu i recznie wyczyscic wieksze zabrudzenia tzw. "wet wipes", czy chusteczkami do demkijazu ( mojej drugiej polowy oczywiscie ), potem wlasnie, tak odradzana woda z mala zawartoscia mydla...pozniej juz sama woda, a kiedy zaczyna wysychac, nakladam wosk pochodzenia zwierzecego - najlepiej sprawdza mi sie jelen czy kaczka, pewnie bedzie problem z dostepnoscia takich specyfikow, zapach po takim zabiegu jest dyskusyjny, ale skora jest miekka i zakonserwowana na dluzszy czas.

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-11 12:19:32 /


zapewne specjalne środki do tego przeznaczone będą lepsze, ale nie spotkałem się żeby podczas mycia skóry podczas sprzyjających warunków atmosferycznych, lekkie jej nawilgocenie wodą i mydłem którą zmywam i potem zabezpieczam skórę miało jakieś negatywne skutki, wodę oczywiście się ściera nie zostawia na samowolkę...

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-11 14:49:15 /


Witam
iner jak najbardziej nadaje się do skóry tylko w mniejszym stęzeniu, o ile dobrze pamietam do skóry jest to 1:50 do tapicerki 1:30 acz kolwiek ja tego nie mierze a raczej na oko zaleznie od zabrudzenia.
Main lakierowanie to lakierowanie a pranie to pranie
owszem zdazalo sie ze zmylo sie inerem farbe z foteli ale tylko wtedy kiedy były one już lakierowane słabo z reszta.
po praniu skóry można dać takie mleczko (impregnat) i ewentualnie nanotechnologie acz kolwiek nie wiem jak nano bedzie sie zachowywało na skórze, z tego co kojaze to jest to raczej na welur.

Mordian Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-11 18:19:34 /


no ja chłopaki zastosowałem zwykłe szare mydło za 3,50zł i rewelacja potem jeszcze jakiś specyfik do skóry żeby ją nawilżyć wyszło bajecznie

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-23 19:53:24 /


Ładna wersalka ;) Mam nadzieję że nie DCi ;)

Kabar Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-24 09:52:24 /


2.0 DCI

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-24 21:28:42 /


allegro.pl/oferta/gliptone-zestaw-do-pielegnacji-czarnej-skory-11121256461
Co sądzicie ? Muszę umyć/odnowić kilku letnią czarną skórę w aucie .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-19 12:03:13 /


Mój znajomy detailingowiec używa chemii od rr customs i sobie chwali.
https://allegro.pl/oferta/rrc-leather-cleaner-strong-box-zestaw-do-skor-r-9712026414

MetfaN / 2021-09-20 07:19:45 /


Kup zestaw colourlocka i będziesz zadowolony.

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-09-24 14:54:44 /


Również polecam

Maross / 2021-09-24 15:45:08 /


Też polecam

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-24 23:39:45 /