logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Odkręcające się śruby:((( Zaraz szlag mnie trafi!!!

Odkręcające się śruby:((( Zaraz szlag mnie trafi!!!

No pomóżcie, bo ja już nie mam siły.
W obydwu moich Granadach, mam pewną przypadłość, przez którą już kila razy miałbym wypadek.
Odkręcają mnie się śruby łączące tylny most z półośką (6 szt. imbusowe/torksy)
Zawsze z lewej strony. Stosowałem już różne sposoby: wymieniłem śruby, podkłądki, nawet raz pomalowałem taką farbą, zmieniłem na zwykłe z łbem sześciokątnym... i nadal to samo. Wczoraj Żonie na środku skrzyżowania spadła półoś.....Pomóżcie, bo kiedyś będę coś wyprzedzał i sie zabiję......
pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-07 08:09:46 /


ja u siebie zaspawałem (delikatne punkciki)
efekt jest taki, że sie o tym szybko zapomina:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-07 08:13:49 /


śruby w newralgicznych punktach powinieneś skręcić na preparaty do zabezpieczania gwintów np.: LOCTITE
przy samochodach stosuje się
- 243 Średnio-wytrzymałe zabezpieczanie gwintów
http://www.rolmet.home.pl/index.php?page=oferta,loctite,gwinty,243
- 270 Wysokowytrzymałe zabezpieczanie gwintów
http://www.rolmet.home.pl/index.php?page=oferta,loctite,gwinty,270

w przypadku tego drugiego do odkręcenia najczęściej zachodzi potrzeba silniego podgrzania rozkręcanych elementów..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-07 08:28:55 /


Z tymi preparatami jest pewien feler... Tam musi być czysto i bez smarów. A jak to zrobić w miejscu gdzie smarowanie musi być? Chyba że ja coś źle rozumiem...:((

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-07 08:36:09 /


jeszcz jedno :)
przykręcając przegub wyczyść i odtłuść powierzchnie przylegania przegubu do flanszy w mechanizmie! pozostawienie tej powierzchni zatłuszczonej może powodować odkręcanie się śrub mocującyh.. śruby skręć na któryś z preparatów zabezpieczających gwint i zapomnisz o problemie :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-07 08:42:25 /


śrub nie smarujesz.. musisz je na moment dokręcenia dokłądnie odtłuścić.. to samo z gwintem na flanszy.. inaczej zawsze będziesz marudził na odkręcanie się śrub...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-07 09:12:10 /


Trójkąt bardzo dobrze doradził, zarówno jeśli chodzi o środki, jak i o sposób używania. Dokładnie odłuszczasz same powierzchnie gwintów (wewn. i zewn.) najlepiej preparatami (droższe), albo przynajmniej rozp. nitro (benzyna nie zawsze sobie szybko i dobrze poradzi). Dajesz kroplę zabezpieczenia i z głowy.
Nie zapomnij, że nitro jest mocno "żrące" na elementy gumowe - ostrożnie.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-07 09:54:50 /


Tyle ze jak ma zjechany zamek flanszy to same sruby zawsze sie pdlreca, tylko zaspawanie pomoze... Tak samo z nakretką tylnej piasty w granadzie, jesli jest luz na wieloklinie to jakbys nie dokrecil to zawsze sie odkreci...

Mysza liil (EM) / 2004-10-07 11:21:59 /


a ja myslalem w mojej grani ze koles kiche odwalił!!!!

mozna powiedziec ze z lewej strony mialem wszystlie odkrecone ale jeszcze jechalem
z prawej tylko ze 2 sztuki

a juz mialem gosciowi nawsadzac

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-07 18:36:42 /


kupić nowe śruby, odtłuścić acetonem, przykręcić porządnie na klej do gwintów i nie ma mocnych. Musi trzymać.
Jakby nie chciało trzymać to jest na to patent, trochę czasochłonny, ale trzyma: wyjąć flanszę z dyfra, przykręcić flanszę do przegubu, wykonać dwa dodatkowe otwory (ślepe) wykańczane rozwiertakiem pomiędzy śrubami (naprzeciw siebie), wbić w nie ciasno pasowany solidnie twardy (na naciski powierzchnoiowe) trzpień (np: złamaną część wiertła). Nie ma siły żeby nie trzymało. W przegubie da się wiercić bo utwardzane są tylko powierzchnie współprzcujące z kulkami, reszta jest ciągliwa.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-07 20:44:19 /


Wlasnie, cos jak kolki ustalajace- mogloby pomoc. Nie musi byc to wiertlo, w sklepach z profesjonalnymi art metalowymi powinni miec gotowe kolki (widzialem kiedys walcowe i stozkowe)

Mysza liil (EM) / 2004-10-07 20:50:10 /


ale czy nie prościej i pewniej po punkcie zrobić?? tam są takie blaszki-podkładki na po 2 śruby. Ja przyspawałem po punkcie (śruba do blaszki). Zabieg trwał ok 10 min, a trzymało z 3 lata i pewnie jeszcze by trzymało, żeby tej Granady nie pocieli, a wcześniej miałem dokładnie takie same przeboje jak Palio.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-07 22:32:43 /


Ja po odtłuszczeniu nitro (tylko śruby) skręciłem na czarny silikon,po wyschnięciu robi się twarda guma.zdał egzamin i póżniej dały się łatwo odkęcić(no jak to ampole w przegubie)

aeroarte / 2004-10-07 22:33:58 /


Dzięki za podpowiedzi:))
Coby mieć 10000% pewności,że mnie sie znów nie rozkręci.... zastosuje wszystkie wymienione wyżej metody:))

pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-07 22:43:19 /


Dzisiaj miałem taką samą radosną przygodę w granadzie. Półoś spadła z dyfra na środku skrzyżowania. I tak dobrze, że nie na przejeździe kolejowym. Bardzo mi się podobają te patenty z kołkami ustalajacymi, łamanymi wiertłami, itd ale czy ktoś wie, jak to było montowane po bożemu w fabryce? Czy ten szuwaks do gwintów to normalne rozwiązanie w tym przypadku? Może to mechanik przy wymianie półosi popełnił jakiś błąd? Mam niejasne wrażenie,że to nie jest normalne,że półoś tak sobie się odkręca bez widocznej przyczyny. Może jakieś dodatkowe zabezpieczenia mechaniczne, zawleczka, czy coś? Dajcie znać, bo samochód właśnie stoi na kanale.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 09:36:49 /


>>Czy ten szuwaks do gwintów to normalne rozwiązanie w tym przypadku?

Normalnie fabryka stosuje takie rozwiazanie i wystarcza to w zupełności. Tylko podstawą jest dokładne odtłuszczenie gwintów i powierzchni stykającej się z flanszną przy główce mostu.

nie trzeba wówczas kobinować z kołkami i innymi patentami.


a tak z ciekawości kupiłeś granade ?? ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 10:24:31 /


Dzięki, Trójkąt, odtłuszczę i zaszuwaksuję.

Tak, kupiłem granadę, nawet była w Gryźlinach. Oddałem do dyspozycji Górasom i jeździli nią nad jezioro.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 10:31:59 /


na luzowanie się tych wrednych śrub, w wielu autach (nie tylko Granadach) ma też wpływ suma luzów ukł. napędowego (najbardziej przekł. głównej) oraz "wyrobienie" się gwintów, otworów i śrub (gdy ktoś jeździł na niedokręconych, to będzie naprawdę kłopot).
Bez porządnych narzędzi ciężko będzie to dociągnąć (nie pamiętam momentów dokręcania). Zwykłe to pękają, a i tak się często luzują.

Podstawą fabrycznego założenia będzie klucz za 100zł i końcówka za połowę tego oraz w/w "kleje" (np. WEICON LOCK AN 302-70). Demontaż jedynie po podgrzaniu śrub :)
Oczywiście zgodnie z "Trójkątnym" warunkiem o diecie beztłuszczowej ;)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 11:58:58 /


ach zapomniałem dodać:
Co Wy tak się przesiadacie z Capciów na Granady? Lenistwo, czy jednak emerytura? ;D

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 12:02:48 /


Ok, śruby już są nowe, a gniazda przegwintowane. Mam nadzieję, że to koniec atrakcji.

Jakie lenistwo, jaka emerytura? Granada to szałowa bryka, dynamiczna sylwetka, sportowy charakter, no i ten power, zwłaszcza na gazie.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 12:11:44 /


wiem co czujecie :)
W moim socjalistycznym Granadowym odpowiedniku (Warszawianka), zasiadam jak prezes z teczuszką do pracy, nie wzrusza mnie absolutnie żadna uliczna prowokacja i swoimi nieubłaganymi 50km/h pokonuję przestworza rafinerii z zużyciem 15L/100km ... (prawie) najszlachetniejszego płynu koloru żółtego :)
Normalnie nic tylko iść na emeryturę, bo dojechać to jej nie wystarczy :D
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 12:25:49 /


Też mi sie kiedyś na krzyżówce przegub odkręcił. Ale kupiłem tylko nowe śruby o twardości nie 12 tylko 8,8 , dałem nowe podkładki sprężynowe , nie odtłuszczałem a tylko wyczyściłem i dałem tam naprawde dużooooo smaru i trzyma do dzisiaj.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 12:38:52 /


Karol masz racje z tymi kluczami. Grunt to poprostu dociagnac... Zadnym imbusikiem firmy krzak nie da rady dokrecic tego, tu naprawde trzeba dobrego klucza Cr-V, ja uzywam torx 45 -> szesciokat 10mm -> grzechotka 1/2", po wbiciu w imbusowa srube dokrecam porzadnie i trzyma.

Mysza liil (EM) / 2004-10-22 17:44:39 /


swięte słowa. Nic na siłę, podaj młotek. Nie pamiętam kiedy ostatni raz używałem imbusa. Za to torx w ciągłym użyciu.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 20:55:38 /


może i to głupie pytanie, ale wlasnie odpadła mi półoś i ... no wlasnie jakie mam kupić śróby i gdzie :) chodzi mi o wymiary twardość i wogóle , moze ktoś ma jakieś fajne miejsce w warszawie :) na żoliborzu najlepiej :P

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 23:25:21 /


a no i ile tych śrób jest :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 23:26:11 /


a co to są SRÓBY ?? ja znam tylko śruby ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-08 23:27:50 /


no popatsz ja terz niewiem co to są śróby, ale chyba maja związek ze śrubami...

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 23:52:34 /


6 sztuk, M8, dlugosc ok 80mm, utwardzane - conajmniej 10.8, koniecznie na imbus lub torx bo leb szesciokatny nie przejdzie obok gumy i opaski przegubu

Mysza liil (EM) / 2004-12-09 08:16:24 /


A w okolicach żoliborskich to jest sklep ze śrubami na piaskach. Róg Broniewskiego i Galla Anonima (naprzeciwko pętli tramwajowej). Na tyłach budynku schodzi się w dół takimi schodkami i tam jest sklep z przeróżnymi śrubami. Mając te informacje, co podał Mysza raczej sobie dobierzesz. Acha, te 6 sztuk to na jeden przegub o3wiście :)

Pozdrawiam

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-09 08:57:49 /


Spawn, jak byś nie znalazł nowych śrub to używane mam w bagażniku albo zostały u tych kolesi co wymieniali mi dyfer (no chyba że je potraktowali szlifierką kątową)

hubi / 2004-12-09 09:46:41 /


A nieprawda Mysza , że tylko torxy (Imbusy)!!
Sprawdziłem: Jest taka śruba pod ten sam rozmiar gwintu, ale ze zmniejszonym łbem pod klucz 12(normalnie pod 13) i ta wchodzi:))

pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 09:55:26 /


dzięki :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 11:00:37 /


nadadza si takie o twardości 8,8 ??

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 14:06:32 /


"conajmniej 10.8" > "8.8" to chyba niebardzo:( ale może na 3 laki starczą:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-09 14:17:35 /


a chuj , itak musze kupić inne , bo one mają ok 60mm a nie 80mm :p na szczeście żadna sie nie zgubiła :) jedna wygieta , jedna pękła ,reszta cacy i żadna nie wypadla :) Więc puki co na 4 sie powolnemu toczę.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 19:20:17 /


Spawn ,

Jak chcesz to mam kilka takich sroobek , moge ci dac .

Odezwij sie

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-10 08:49:57 /


ja się podepnę... Jakie mają mieć wymiary te gumowe osłony w granadzie widoczne na rys. po obydwu stronach półosi? Nie wiem już gdzie tego szukać:P

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-23 23:06:29 /


aha. i od czego przypasują :)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-23 23:06:56 /


na aledrogo ostatnio widziałem,chyba od skorupy pasują

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-24 10:38:39 /


Byle nie od wieloryba kosłorta, 12v oraz 2.5TD - bo te mają większy rozstaw śrub mocujących.

Mysza liil (EM) / 2008-12-24 13:02:42 /


http://www.przeguby.pl/sklep/catalogue/list.php?manufacturer=FORD+%28EUROPE%29&model=GRANADA

Mysza liil (EM) / 2008-12-24 13:06:59 /


do zwykłego scorpio kup i będą grały

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-24 14:44:18 /


http://www.capri.pl/image/comment/240926/112939

Dokładnie takie.
Oryginały coś koło 50zł/szt, siakieś inne Frugo 16zł/szt

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-24 14:45:52 /


Co to znaczy oryginały? Jakiej firmy są te Twoje cynkowane? Gdzie to sprzedają po 50,- ?

Mysza liil (EM) / 2008-12-24 15:18:42 /


gumowe osłony od czego przypasują :)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-25 00:41:38 /


W zestawie z przegubem powinny byc?

Mysza liil (EM) / 2008-12-25 08:11:25 /


Wszystko tu jest oryginałem. Ja mówię tylko o mieszkach. Sam mieszek jak na zdjęciu kosztuje 56zł/szt. W zestawie jest smarowidło i dwa zaciski. Oryginalny przegub homokinetyczny niestety nie kosztuje 50zł :P

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-25 13:24:11 /


1. nie potrzebne mi przeguby ino same osłony gumowe.
2. po co mi osłona za 56 złotych jak przegub z osłoną na "alledrogo" widziałem za ok.90 zeta.
3. jak kupujesz te osłony za tyle pieniędzy to widać nie masz co z nimi robić bo sama guma bez zacisków i smaru to koszt 5-6 złotych a ze smarem i zaciskami nie powinno przekroczyć 20.
4. osłony pasują od:

Opel
-omega
-senator
Fiat
-bravo
-brava
I podobno od sporej części alf i Bóg wie od czego jeszcze

Kod oplowski
04 14 510 OE

wymiary 25/62/80 czyli prawie identyko

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-25 15:00:41 /


Na BOGA Filip, czytaj dokładnie!!!

Ad1. Wiem
Ad2. Patrz kilka wypowiedzi wyżej
Ad3. Patrz strona o mojej Grandzi + Ad2
Ad4. Restauruję F O R D A. Nie OPLA, nie FIATA nawet nie ALFE. Do budowy FORDA używano najczęściej elementów ze znaczkiem FORDA. Aby Ci zobrazować moje podejście do tematu dodam, że nawet wszystkie obejmy węży mają wybity znaczek FORD w takim ładnym owalu. Może Cię to zdziwi ale jest jeszcze tu kilku takich świrów jak ja :D

Lubię mieć owal forda w Fordzie zamiast kółka opla :P

Jeszcze raz specjalnie dla Filipa
Gumowa osłona przegubu
1. Oryginał 56zł/szt
2. Podróbka acz bardzo dobra 16zł/szt (ze smarem i zaciskami).

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-25 21:41:12 /


Mi się nasuwa takie niezłośliwe pytanie czy przy odbudowie Forda chodzisz w ubraniu roboczym Forda, wycierasz brud ściereczkami Forda i masz na wszelki wypadek w kiblu 4 razy droższy ten sam papier co wszyscy, ale z nadrukiem Forda?

Każdy chińczyk w drugiej klasie potrafi nabić taki znaczek na wszystko...

Masz chajs? Pakuj... mi to nie przeszkadza, ale ja starałem się uzyskać konkretne informacje:

Jak w dobrym stosunku ceny do jakości, od czego i gdzie kupić osłony przegubów, a nie dowiadywać się, że na Twoich jest znaczek Forda a podróby są po 16.


Gdzie są te podróby? Jakiej są firmy i jaki mają numer?

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-25 22:13:05 /


Przecież sam przed kilkoma godzinami napisałeś jaki mają numer i od czego pasują....

Konar / 2008-12-25 22:16:36 /


wiem ale te które napisałem są bez smaru, a jak on ma za 16 ze smarem i obejmami to niech sie nie przechwala tylko mówi jasno

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-25 22:22:52 /


poza tym od opla mają 2 mm różnicy na długości i na większej średnicy i od reszty też a tu wygląda że kolega ma idealne i ze wszystkim

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-25 22:25:21 /


Filip, słabości mnie ogarniają jak Cię czytam. Dla Twojej informacji, nie mam "chajsu" a na wszystko co wkładam w swojego Forda bardzo ciężko pracuję, nawet w tej chwili, a są święta. Dziś na ten przykład zarobiłem sobie na komplet klocków hamulcowych kiedy większość oglądała film w TVP1. Nie ma nic za nic. Więc nie osłabiaj mnie więcej.
Zamienniki, te ze smarem i obejmkami za 16zł są firmy 4MAX. Resztę sobie znajdziesz.
Jeżeli jednak nie poradzisz sobie z tym zadaniem daj znać to podam Ci numer art. Gdzieś w hasioku mam jeszcze woreczek z niego to go odkopię i Ci podam.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-25 23:39:44 /


Ja mam ubranie robocze (kombinezon) FORDa - czy to coś złego??

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-26 00:15:46 /


w sumie nie, ja miałem czapkę Forda zimową:) ale gdyby nie była Forda to też bym w niej robił samochód jeśli byłaby tak samo ciepła a nie miała znaczka Ford i nie dopłaciłbym za niego 3krotnej wartości czapki bez znaczka:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-26 01:45:59 /


"Mi się nasuwa takie niezłośliwe pytanie" czy z takim podejściem Filip nie słuszniej według Ciebie było by kupić sobie Poloneza, skoro uważasz że wszystko co ma znaczek Forda jest 3-4 krotnie przepłacone? :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-26 12:08:02 /


Przecie polonez jest przeplacony znacznie wiecej, bo tam wszystko zrobione z g...

Mysza liil (EM) / 2008-12-26 12:15:29 /


Mysza czy chciałeś powiedzieć z gliny ?:)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-26 13:09:25 /


chcialem, ale glina i poldek mi się zle kojarzy ;)

Mysza liil (EM) / 2008-12-26 13:41:20 /


Oj Filip ty LENIU!!!

http://www.allegro.pl/item503265357_oslona_przegubu_zewn_ford_granada_consul.html

Tak się ciepiesz ale nawet na allegro Ci się nie chce zleźć, wstyd :(

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-26 14:51:12 /


tere-fere byłęm na allegro a ta osłona tylko jedna sztuka jest, jak każdą na allegro z innej parafii kupię to potem nie dość żę cena nie będzie lepsza i przesyłka razem nie dojdzie to strach pomyśleć jakby się 4 w różnym czasie zużyć miały:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-28 23:41:49 /


Filip, jak chcesz to za 75zeta + przesyłka Ci sprzedam komplet z 4MAX. Po 16 zeta to wychodzi 64 co prawda ale za frajer mi się nie chce za tym latać.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-04 03:23:31 /