logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » jaką skrzynie zastosować

jaką skrzynie zastosować

Mam problem - zamontowany jest silnik 2.3 v6 a tyłny most od Sierry z silnikiem 2.0 na wtrysku (przełożenie 3,62). Zastanawiam się jaką skrzynie zamontować 4 czy 5 od v-ki czy od rzędówki. Moc i moment jest podobny w obu silnikach - mosty są inne w v6 to chyba 3,12 a w r4 to 3,62. zastanawiam się czy nie założyć skrzyni od r4 5 biegowej. Pomijam problemy kielichów - do obejścia. Interesuje mnie tylko przełożenia.

Krzych Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-08 16:35:14 /


5b da ci 'tylko' nadbieg czyli V, reszta przełożeń w wiekszości przypadków jest taka sama, przełozenia sa opisane w dziale garaż -> skrzynie biegów

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-08 17:11:34 /


A do jakiego auta Szanowny Kolega zamierza to zapiąć?
Problem doboru skrzyni to nie początek partii szachów, gdzie umawiamy sie czy zaczynają białe czy czarne, a w Twoim przypadku czy dać z R4 czy z V6. Zależy co chcesz uzyskac - prędkość, przyspieszenie, małe zużycie paliwa, niski poziom hałasu, itd.itp. Na pewno 5-biegówka w niczym nie będzie gorsza od 4-biegówki, bo pierwsze 4 biegi są te same. Co więcej różnice pomiędzy poszczególnymi skrzyniami sięgają conajwyżej 10% na danym biegu, więc w sumie jaką zapniesz, to będzie dobrze. Najwazniejszy jest dyfer i średnica opon.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-08 20:12:11 /


Silnik v6 2.3 i most 3,62 są zamintowane. Obecje jest skrzynia 4 biegowa od v6 ale nie wiem czy nie zmienić na 5 biegową i czy zastosować skrzynie od v czy rzędówki

Krzych Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-09 10:14:35 /


Powtarzasz sie, chłopie... więc i ja sie powtórzę, wyraźniej - jak dla policjanta:
1. jesli juz wybrałes silnik i dyfer, to sprawa skrzyni ma znaczenie bardzo drugorzędne
2. pewne jest, że najgorsza 5-bięgówka będzie lepsza od najlepszej 4-biegówki
Natomiast:
1. nadal nie wiemy o jakie auto chodzi
2. nie znamy rozmiaru opon
3. nie wiemy na czym ci zależy - szybkość czy przyspieszenie
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-09 10:53:17 /


Proponuję zajżeć do biblioteki , ksiązka ford sierra wyjaśnia wszystko tak szczegółowo że nie powinno być wątpliwości .

Staszek z Chełma / 2004-10-09 19:45:28 /