logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Mini myjka parowa - ktoś ma takie cudo ?

Mini myjka parowa - ktoś ma takie cudo ?

Myślę o tego typu maleństwie do czyszczenia jakichś drobiazgów i delikatnych rzeczy, których nie można potraktować karcherem :)
http://allegro.pl/clatronic-odkurzacz-parowy-myjka-cisnieniowa-mop-i3082636424.html



Ma ktoś? Sprawdza się?
To ciśnienie deklarowane przez sprzedawcę odpowiada jakkolwiek rzeczywistości?

Konar / 2013-03-19 23:24:01 /


zanabyliśmy coś w ten deseń do ściągania 2 letnich naklejek na szybach na pewnym wieżowcu niefrasobliwie pozostawionych tam przez montażystów...

Firma wynajęła biura i trzeba było usunąć ... szyba miękka bezołowiowa i nawet rozpuchy ją matowały .... zanabyliśmy taki cud w praktikerze ale niestety nam się nie sprawdziło, myć coś tam myło ale na ponad 50m z wiaterkami strasznie mozolnie to szło... ciśnienie nie powalające a i upierdliwe dość. trzeba stosowć wode deminerlizowaną do żelazek bo przy warszawskiej kranówie się zatyka, uszczelki tak sobie trzymają, bez tej przedłużki troche lepiej ale ręka mdleje, a my obawialiśmy się zetknąć mosiężną końcówkę tego ustrojstwa z szybą ...
Ogólnie sprzęt raczej dla emeryta działkowca z dużą ilością czasu wolnego

Koniec końców zdrapaliśmy za pomocą opalarek 2000W spryskiwacza z delikatnym płynem i drewnianych łopatek do patelni teflonowych

Lukruś / 2013-03-20 08:11:57 /


Czuję że to się nadaje do wyczyszczenia z kurzu kolekcji resoraków.

Mysza liil (EM) / 2013-03-20 08:30:35 /


urządzenie raczej nie spełni naszych oczekiwań, można tym ew wytrzeć podłogę z kurzu i tyle... coś podobnego miałem właśnie do podłogi, puki woda nie była z kranu jakieś tam zamazy schodziły... :)

ps: Lukruś sformuwowania bezołowiowy stosuję się do profili okiennych a nie szyb:P

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-03-20 09:23:28 /


Boncky: nie słyszałeś o szkle ołowiowym?

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-03-20 09:38:37 /


tak słyszałem, oczywiście tylko stwierdzenie bezołowiowe to ogólnie przyjęte określenie profili, jakieś 4 lata temu był to mega chwyt "matetingowy" :) nie spokałem się z określeniem szkła ołowiowego czy bezołowiowego ze strony "klienta" i zastanawiałem się czy to literówka czy ktoś mnie zaskoczył :D

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-03-20 10:19:34 /


Pożyczyłem kiedyś podobny wynalazek jak na foto i nie był zbyt wydajny. Później sam kupiłem coś takiego i daje naprawdę dużo pary. Można trafić od 100zł bez dodatków typu żelazko.
http://allegro.pl/parownica-lux-2200-w-okolux-full-zelazko-parowe-i3108740300.html

chadzior Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-03-20 11:39:09 /


od kilku lat szkło przemysłowe nie może zawierać ołowiu i stosuje się szkło sodowe


efekt jest taki że każde użycie nożyka czy inne opercacje w pobliżu kończą się polerowaniem lub wymianą ...

chyba od tego roku albo od następnego wymóg ten wejdzie i w mieszkaniówkę na razie dotyczy przemysłu, biurowców itp..


Ja głównie montuje ze zwisu reklamy konstrukcje, szyby, itp. ale na rynku myjących bardzo wiele firm wycofało się z pobudowlanki i innych ryzykownych przedsięwzięć bo można nieźle wtopić.





Lukruś / 2013-03-20 12:00:28 /


najwięcej ołowiu to ma chyba szkło witrażowe,ale jak to robili to nie było norm tylko problemy z konturem +.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-03-20 23:00:12 /