logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Podciśnienie regulacji strumienia powietrza dolotowego, skąd w 2.0 v6?

Podciśnienie regulacji strumienia powietrza dolotowego, skąd w 2.0 v6?

Witam!

posiadam sierrę z silnikiem 2.0 V6, niestety podciśnienie regulacji przepływu ciepłe/zimne powietrze do dolotu nie jest nigdzie podłączone.
Chodzi o to przed puszką filtra, gdzie powietrze leci albo znad wydechu, albo zza błotnika.
Czerwony wężyk lata pod gaźnikiem i nie jest nigdzie podłączony. Nie widze nigdzie miejsca gdzie by mógł być podłączony. A drogą dedukcji domniemam że przed tym powinien być jakiś zawór, który by po zagrzaniu silnika przestawał podawać podciśnienie, aby powietrze leciało zimne?

Ma ktoś zdjęcie gdzie to powinno być podłączone. Domyślam się że może być gaźnik zmieniony, jakaś rzeźba i nie ma gdzie tego podłączyć, ale może akurat znajdę to u siebie :)

Z góry dziękuję.

bogdan99 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-29 18:33:17 /


Zawór termostatyczny jest w puszce filtra powietrza, a podciśnienie brane jest z króćca-trójnika do odmy w kolektorze ssącym z przodu silnika.

Mysza liil (EM) / 2013-04-29 18:37:04 /


ma być podpięte do obudowy filtra, odkręć ją, odwróć i zobaczysz gdzie

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-29 18:37:31 /


Dziękuję Wam bardzo. Widziałem coś tam dziwnego ale nie wiedziałem co to, a od dołu nie zajrzałem bo mikser był na stałe i musiałbym przewody odkręcać. Już to podłączam prawidłowo. Dziękuję!
Pozdrawiam

bogdan99 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-29 18:46:37 /