logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Wymiana przednich amortyzatorów -taunus

Wymiana przednich amortyzatorów -taunus

Witam,

pytanie jak w temacie, jak wymienić przednie amorki?

Mam pożyczone "ściski" do sprężyn którymi trochę udało mi się ścisnąć sprężynę ,odkręciłem dolne mocowanie amortyzatora ale za choinkę nie mogę wyjąć górnego sworznia (śruby). Co i jak powinienem zrobić żeby sobie z tym poradzić?

Z tylnymi amorkami problemu żadnego nie miałem.

Seba vel Pitcarn Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-29 19:39:19 /


Te śruby górne lubią się zapiekać jak nikt nie posmarował przy skręcaniu -- ja zmasakrowałem juz ze 4 takie zapieczone .... zalej ją jakims WD40 na noc niech się przeżre --- a jak nie to palnik niestety ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-29 20:24:16 /


Tak spytam przy okazji wątku, konieczne są sciągacze sprężyn do wymiany amorka?
Czy wystarczy poluzować śruby amorka wachacz podlewarowac z dołu i wyciagnąć amortyzator.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-04-29 21:09:58 /


Wystarczy lewarek

PS. wahacz ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-29 21:12:55 /


Wystarczy

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-04-29 21:13:18 /


jak się ta śruba zapiecze z tuleją a tuleja się oddzieli od gumy... to przesrane :)

bad ass boy / 2013-04-29 21:31:01 /


Nic nie trzeba rozbierać, tylko podlewarować za dolny wahacz, ewentualnie najechać kołem na coś, albo wykopać dołek pod amortyzatorem :)

Jak się śruba zapiecze w tulei a tuleja obróci, to trzeba obciąć śrubę po obu stronach na równo z belką, rozgiąć belkę w miejscu gdzie jest śruba i wyjąć amor.

Mysza liil (EM) / 2013-04-30 07:35:57 /