logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Co to za kostka + brak zapłonu?

Co to za kostka + brak zapłonu?

Witam !

1. Niestety, stało się. Taunus nie odpalił a ja się na tym średnio znam (na razie ;). Pomożecie ?
Objawy: słabiutka (albo żadna) iskra na kablu WN od cewki gdy kręcę rozrusznikiem. Gdy włączę zapłon, zdejmę kopułkę (zapłon stykowy) i zacznę ręcznie przerywać obwód przerywacza, iskra jest w miarę ładna tylko, że strasznie walą iskry z platynek.

Czy takie mogą być objawy padniętego kondenstatora ? czy raczej przerwa mi się zrobiła 0,0 ?

2. Podczas obdukcji natrafiłem na coś takiego:



Wpięte na kablu aparat zapłonowy <-> cewka. Cóż to jest ?

Wielkie dzięki !

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-13 19:28:19 /


na zdjeciu jest kondensator przeciwzakloceniowy, jak padnie to nie ma zupelnie iskry bo cewka nie ma zasilania

wlasciwy kondensator zaplonowy masz w aparacie pod kopulka
wyreguluj przerwe, moze wymien przerywacz, oryginalny kosztuje 14zl

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-13 21:18:17 /


Ok. Dzięki za odpowiedź. Jutro wyreguluje przerwę.

A czy przy sprawnym kondensatorze ręczne rozłączanie przerywacza powoduje aż takie iskrzenie na platynkach ? Czy może ja mam jakieś błędne pojęcie o funkcji kondensatora...

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-13 23:27:28 /


niestety recznie nie masz takiej precyzji/plynnosci jak poprzez krzywke aparatu i iskrzy
jak sprobujesz zapalac i gasic zarowke laczac kabelki palcami to beda iskrzyly, a jak robisz to wylacznikiem to jest tylko minimalna iskierka, kondensator dodatkowo pomaga ja zdusic

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-13 23:50:03 /