logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » 2.0 R4 Stuka i wyrzuca olej odmą

2.0 R4 Stuka i wyrzuca olej odmą

Mam problem w taunusie dziobaku przy prędkości ok. 150 km/h nagle coś się stało silnik zaczął stukać i wyrzucać olej odmą cały silnik zalał się olejem i stracił moc. Myślałem, że to spadła jedna z dźwigienek zaworowych, ale nie one są w porządku, może ktoś się orientuje, co mogło się stać z góry dzięki.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 09:38:36 /


z Twojego dramatycznego opisu, można choćby i wywnioskować urwanie korbowodu z wystawieniem "kolana" z bloku włącznie.
Otworzyć maskę, zlokalizować miejsce wycieku oleju, wielkość ciśn. układu olejowego, liczbę pracujących cyl. oraz próbować określić miejsce stuku w silniku, podać na forum.
Wtedy bliżej można pomóc
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-20 09:54:32 /


Nieba rdzo mogę to zrobić, ponieważ koledze właśnie przed chwilą to przydarzyło się w trasie zatelefonował do mnie, lecz nie potrafiłem mu pomóc, więc poruszyłem temat na forum.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 09:58:20 /


pozostaje jedynie mu to powtórzyć, z naciskiem na ciśnienie oleju oraz poziom w misce olejowej, żeby przypadkiem nie uszkodzić/zatrzeć silnika jeszcze bardziej, bo może to jakiś drobiazg i silnik jest do uratowania.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-20 10:04:20 /


Dzięki serdeczne za pomoc.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 10:06:20 /


Dziura w tloku jak nic ;D

Mysza liil (EM) / 2004-10-20 11:50:39 /


Mysza, coś nie tak... to tłok powinien być... ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-20 12:02:42 /


Karol, dokładnie miałem kiedys taki numer w grani 2,0R. Tłok sie urwał na korbowodzie i resztka dźwigni korbowodu wywaliła dziurę w bloku. Chlapał olejem i dymił, ale że silnik był już na straty to dojechałem do domu na trzech garach, jakieś 5 km.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 13:08:17 /