logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Luzy zaworowe 2.0 R4-brak mozliwosci wyregulowania

Luzy zaworowe 2.0 R4-brak mozliwosci wyregulowania

Mam taki problem, otoz gdy ustawie luzy zaworowe jak podaje ksiazka silnik chodzi jak ostatnie gowno-plus jest taki ze bardzo malo pali. Gdy ustawie wieksze chodzi lepiej-ale tez bez rewelacji-i pali wiecej. W czym moze byc problem? Silnik nie bierze oleju, jedyne co to mam maly wyciek(wlasciwie olej sie saczy0z ktorego powodu nie dolewalem jeszcze ani razu oleju. Mianowicie z kanalu olejowego miedzy blokiem, a glowica-czy mozliwe ze gdzies tamtedy puszcza cisnienie? Wczesniej chodzil jak igla.

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-21 12:41:45 /


Po pierwsze co znaczy ze jak ostatnie gowno?? Smierdzi mniej badz bardziej?? moze ten olej sie saczy na kolektor wydechowy jak tak...

W silniku rafinerii nie masz, wiec jesli gubil olej to trzeba bylo dolac. w R4 lampka cisnienia zgasnie prawdopodobnie nawet wtedy, gdy bedzie brakowalo 2 litry oleju, a wowczas uklad rozrzadu (walek, dzwigienki) chodza praktycznie na sucho i sie zuzywają. Na walku rozrzadu i dzwigienkach robia sie 'schodki' i nie ma mozliwosci ustawienia prawidlowego luzu. Chociaz bardzo dziwne mi sie wydaje, ze na wiekszych luzach pali wiecej - bo przewaznie jest odwrotnie.



Mysza liil (EM) / 2004-10-21 13:58:47 /


1:telepie nim na wszystkie strony, wypadaja mu zaplony(tak to wyglada) i ma strasznie nierowne odbroty...jest to na automaci wiec potrafi zgasnac
2:olej jest na biezaco sprawdzany na bagnecie-nie ubywa go
3:na 100% nie doszlo do sytuacji ze bylo oleju ponizej 1/4 miarki
4:co do spalania to nie bede polemizowal-podalem fakt

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 19:29:29 /


na moje skromne oko to weź się zapłon , potem za lewe powietrze w dolocie , a na końcu za zawory

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 20:47:43 /


zaplon ustawiony stroboskopem, lewego powietrza niema- wyrownalem na plycie traserskiej i przylgnie kolektora ssacego i gaznika.

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-23 11:29:28 /