logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » constant voltage regulator ? Capri Mk1

constant voltage regulator ? Capri Mk1

to z czystej ciekawości, bo nie lubię nie wiedzieć co skręcam ,

do czego to służy ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-06-29 09:03:56 /


mnie to wygląda na stabilizator stosowany w zegarach (temp, i poziom paliwa).
tu ostatnio pisał o tym Mysza http://www.capri.pl/forum/49174#551287

loko / 2013-06-29 11:46:11 /


pewnie tak. Mam w jednym samochodzie strasznie skaczącą wskazówkę paliwa - pewnie to to się zepsuło

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-06-29 22:14:22 /


można naprawić wstawiając do wnętrza elektroniczny stabilizator, zamiast grzałki i bimetalu jaki tam jest. Ale Ciebie to chyba nie zadowoli.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-29 22:54:14 /


Nie wiem jak dokładnie wyglądają zegary w mkI, ale ten stab. zazwyczaj był stos. dla wskaźnika temp. i paliwa. Jeśli by był przyczyną "skakania" wskazań poziomu paliwa, to i z temp. by się też coś działo nie tak. Może zobacz co się dzieje z napięciem za pływakiem/ na wtyczce przy wskaźnikach w momencie jak zaczną wahać się wskazania paliwa.
Podobny stab. miał mój tata w Transicie z 78 r. W tym przypadku przepaliła się grzałka w którymś z tych wskaźników (nie pamiętam juz dokładnie w którym) a potem padł stab. (też grzałka). Zmierzam do tego, że i wskaźniki i stab. wykorzystują podobny "mechanizm" tj. grzałka nawinięta na blaszkę, która pod wpływem temp. odkształca się (zmieniając we wskaźniku położenie wskazówki a w stab. przerywając obwód - ale jak dokładnie działał ten typ stab. to już nie pamiętam). Czyli jeśli grzejniki we wskaźnikach ładnie wyglądają to i stab. powinien działać.

loko / 2013-06-29 23:55:16 /