logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » kupowanie samochodu » czy tyle mi starczy?????????

czy tyle mi starczy?????????

mam pewne fundusze przeznaczone na auto,za około rok bede miał ok 20tysi(dopiero w lipcu dostane prawklo) czy te pieniadze starcza mi aby kupic i wyremontowc moje przyszłe capri?zeby wygladało jak nowka?:)
pozdro

WiSe GuY / 2004-10-22 14:50:13 /


starczy

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 14:59:20 /


To niestety starczy Ci na zakup bardzo przechodzonego egzemplarza. Capri to poważna sprawa a nie zabawa dla dzieciaków. Ale uzbieraj jeszzce 3 razy tyle i będziesz maił super furę.
Pozdro

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 14:59:36 /


nie traktuje tego jako zabawy ale sadziłem ze 20 000 tysiecy,starczy acz kolwiek
zawsze wole wysłuchac rad innych

WiSe GuY / 2004-10-22 15:11:40 /


Ip rawidłowo że nir jest to zabawą dla Ciebie. 20 styrczy na bank - poprzeglądaj sobie oferty srzedazy i zobacz za ile chodza. Średnia cena to ok 6-8 tys. Do tego pozostaje remancik. Z taką kasa mozesz naprawdę doprowadzić samochód do takiego stanu jaki był w dniu wyjazdu z fabryki.
Pozdro i powodzenia
P.S.
I nie zakładaj więcej nowych wątków - przeszukaj najpierw forum a jak nie znajdziesz to dopiero pytaj opomoc

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 15:16:40 /


suma 20 tys to starczy na zakup i takie przyzwoite przygotowanie , jak chcesz meic wszyskto z fabryki to kosztuje znacznie więcej chodzby niewiem sam remont silnika z prawdziwego zdażenia może kostowac połowe twojej sumy + dobra blacharka z lakierem drugą połowe a jeszcze jest troche innych zeczy choc zawsze można zrobić taniej ale czy toma sens?

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 15:21:39 /


zalezy co masz na mysli piszac o zrobieniu na fabryke

20tys wystarczy na zakup samochodu, zrobienie blacharki, lakieru, naprawy mechaniczne, elektryczne, tapicerskie itp czyli w miare porzadny remont

zrobienie samochodu na fabryke czyli doprowadzenie go do oryginalnego stanu uzywajac tylko i wylacznie oryginalnych czesci to zabawa wymagajaca czasu i wiekszych pieniedzy, do tego trzeba kupic samochod ktory nie byl jeszcze rzezbiony, inaczej kasa x3

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 15:31:43 /


chodzi mi o przywrocenia samochdu do pozadnego stanu!nie musi byc to w 100% oryginał,dzieki pozdro

WiSe GuY / 2004-10-22 15:39:53 /


Pieniądze to nie wszystko one sie zawsze znajda jak chodzi o capri ale czas to jest to czego brakuje najbardziej. Wiele zapalu na poczatku a w trakcie remontu opadaja rece wiem po sobie ile trzeba cierpliwosci i wyzeczen, wiec radze przemyslec zakup tego samochodu -= jest zajebisty ale i wymagajacy - pozdro

ziutoon / 2004-10-22 15:42:05 /


nawet iechodzi tu o oryginał tylko o poziom wykonywanych prac tak jak napisał camaro jak chcesz meić zrobione tak jak bybyło prawie nowe to musiał byś miec z 60 tyś

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 15:58:57 /


taka kasa spokojnie wystarczy na pozadny remont.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 16:11:01 /


Moim zdaniem za 20 000 zł można oszczędnie gospodarując pieniędzmi ściągnąć z niemiec dwa Capri mk3 albo jedno Capri mk1 w super stanie.Będzie to napewno rodzynek na stronie Capri.pl w stylu Capri mk3 które ma mis212.Życze powodzenia w zakupach i cierpliwości czasem lepiej poczekać pare miesięcy niż kupować cokolwiek aktualnie dostępnego.To nie jest Fiat Panda że każdy jest nowy i w takim samym stanie :)

Arni12 / 2004-10-22 16:31:20 /


Chyba majac w rekach tyle kasy juz mozna niebawicsie w odbudowanie, lecz od razu z Niemiec przywiezc Capri w dobrym stanie, ktory bedzie wymagac tylko drobnych poprawek...
Na przyklad:
http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=6017274&id=x2uhgmitogl
http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=6034906&id=nghged2hjmi
http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=6039617&id=d2vbe1uu1ak

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-22 16:52:35 /


starczyc to moze i starczy ale dopiero jak:

1. kupisz auto w dobrym stanie wyjsciowym koszt okolo
2. nikt ze sprzedajacych nie zaladuje cie w lub na mine
3. nie bedzie to wersja z wiekszym silnikiem niz 2.3 v6 lub 3.0 essex 2.8i orginalne odpada na starcie nie wystarczy
4. konserwacjie i renowacje przeprowadzis u kogos rzetelnego ktory nie odwali fuszerki a takich osob to jest ilosc sladowa
5. nie bedzie trzeba przeprowadzac grutnownych napraw typu remont silnika.

jezeli ktos ci powie ze cos mozna tanio to g. prawda nie mozna kupic dobrego capri tanio bo takie nie istnieja.

utrzymanie takiego auta tez jest bardzo kosztowne zwlaszcza jezeli chce sie go zachowac w orginale

kupic capri z orginalnym silnikiem i wyposarzeniem jest bardzo ciezko bardzo zadko sie trafiaja a aut ubywa i kazdego wlascicela ponosi fantazja i sobie cos zmienia

ja dopiero ostatnio trafilem na capri ktore mialo orginalny silnik bude i wyposarzenie a mam z tym autem doczynienia juz ponad 7 lat

wiec jak chcesz dobre auto to musisz mocno szukac

a jak ci sie marzy jakis 2.8i to pomnoz ta kwote najmarniej razy 2 to moze cos kupisz

to tyle stare auta to ciezki temat

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-22 22:52:04 /


Hmmm za 20 patykow to z capciem mozna fajne rzeczy zrobic i jak sie orientuje z rozmowy to kolega niechce auta na wystawy tylko do normalnej jazdy a tutaj 20 tys wystarczy az natto takie moje skromne zdanie.Niekturzy chyba tak mi sie zdaje zbytnio grolifikuja Capri a przeciez to tylko normalne auto a nie jakies
Jaguar type.Kwestia czy kupic gotowy z helmutowa albo od kogos z polski czy zdac sie na calkowity remont to osobna sprawa co kto lubi.

Ja jakbym mial taka kase to bym sobie dzioba coupe kupil :D czarny mat 2,9 24v i bym wygral puchar capri taunusem HaHaHaHa :D (żarcik) wiem ze malo :)

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-23 10:25:42 /


Popieram tych, co mówią, że nie starczy. Jeśli chce się zrobić na cacy oczywiście. 30 koła to minimalne minimum! Remontowałem już kapcia, to wiem ile kasy na to potrzeba.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-23 10:44:38 /


Niestety 20000zł nie wystarczy ci na idealne odrestaurowanie Capri...

Albi_Poznan / 2004-10-23 10:49:22 /


no ja sie nie wypowiadam w kwestii da sie czy nie - robiąc samemu to 20 tys to już jakaś porządna baza ;-) zawsze lepiej niż mieć 5 tys

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-23 11:29:55 /


jakbym miał 2 tyś na mojego tauniego to bym był w niebo wzienty....według mnie na zakup i remont bez szaleństw starczy

D.O.C. STRUŚ / 2004-10-23 21:33:24 /


Ja uważam,że jeśłi chce się remontować auto a jako jedyne źrodło części uważa się oldcars.de to nawet 100tys może niestarczyć...

Ale jeżeli się coś umie samemu zrobić ma się jakichś znajomych którzy pomogą np.przy remoncie silnika lub polecą dobrego speca a przy tym człowiek sam niema dwóch lewych rąk do roboty to spokojnie za tę kwotę można sobie odbudować większość tego typu oldtimerów jednak najważniejsze by auto miało jaknajwiększy stopień oryginalności bo im bardziej z patentowane tym drożej i trudniej...

gilmor / 2004-10-24 14:19:03 /


według mnie wystarczy,ale do tego wypadałoby mieć: chęci,czas, ogrzewany garaż z kanałem,wszystkimi kluczami ,migomat i parę innych gadżetów np.100cm żabka do odkręcenia wiskozy :)

Consul2.3V6 / 2004-10-26 13:27:53 /


Szukajcie a znajdziecie to jest moim zdaniem coś wartego zachodu oryginalna Capri II JPS za 2750 E.

http://www.mobile.de/SID0gJAr2GlDukRCu2U.uxDqg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11LsearchPublicJ1098794116A1LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B29%81N-t-vCaMkMoRDSmVb_X_Y_x_ysO~BSRA6D1100D9000EcapriD1985ECAPRIHinPublicA2A0A0A0A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&id=11111111143852070&top=17&

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-26 13:37:48 /


dorzucając ostatnie Consula zdanie, to ... nie ma szans, żeby wystarczyło :)
Samo to techniczne pochłonie te 2 dychy, splunie i poprosi o jeszcze ;)
Niewątpliwie jednak jest to słuszna uwaga o miejscu przechowywania i majsterkowania.
Do tematu: zależnie od wymagań, wystarczyć może do w miarę bezproblemowej eksploatacji i 5 tys.PLN, ale wraz z wymaganiami (techn., estetycznymi, oryginalności itp.) geometrycznie rosną wydatki :)
Albo pozostaje kupić i zapomnieć o robocie, albo robić i ładować, ładować...
z garażem, osprzętem i Bóg raczy wiedzieć co tam jeszcze , będzie tego ponad 4 dychy... i ciągle mało :)
Nie ma co dyskutować, ludzie zaczynają od 1 tys. i dają sobie radę ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-26 14:17:46 /


miało być:" Samo to techniczne zaplecze..."

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-26 14:19:23 /


Tego JPSa Bogdan to już od roku nie mogą sprzedać. Pojawiał się chyba na wszystkich niemieckich stronach klubowych, mobil.de, autoscaut24.de itp. Pozatym cena podskoczyła, bo był już do wzięcia za 2.400 :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-26 16:55:34 /


Widocznie z bliska musi być dużo gorszy niz na fotkach ale w 20 tyś spoko by się zmieścił i ładne caco niewątpliwie by było . Jak się dalej poszuka po odnośnikach z tej oferty to wiadać że firma ma do sprzedaia kilkadziesiąt starych klimatycznych aut tylko te ceny :-(

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-26 19:12:06 /


Ten JPS ma wymieniony silnik i podobno dlatego nie mogą go sprzedać. Tak słyszałem od zaprzyjaźnionego Caprimaniaka z Niemiec. Taki sondermodell to gratka dla kolekcjonera pod warunkiem że jest oryginalny. Ten samochód wyjdzie około 14000zł ze sprowadzeniem, przeglądem, rejestracją i ubespieczeniem. To co zostanie na remont to za mało. Poza tym autor wątka chce chyba auto do codziennego użytku a takiego JPSa do tego jednak szkoda. Nie wspominając o oszczędnościach na remoncie i zmianach w wyglądzie zewnętrznym. Już głupi brak naklejek by go popsuł.
Ja proponuje szukać trójki. Najłatwiej za w miare niewielką kase znaleść dobrą baze do remontu. Kupując za około 4000zł i inwestując 16000zł w remont przy odrobinie szczęścia do blacharza i odpowiednim zarządzaniem funduszem będzie dobre auto.
Chuder ma najwięcej racji i jego powinieneś słuchać. Dłubie przy tych autach i ma koszty na bierząco. Utrzymanie w oryginale zawsze jest kosztowne i robi się coraz kosztowniejsze.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-26 23:17:21 /