logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Pomóżmy Bartkowi -> zbieramy nakrętki na PC :)

Pomóżmy Bartkowi -> zbieramy nakrętki na PC :)

Fordomaniaczko, Fordomaniaku,

Chcemy pomóc 1,5 rocznem synkowi znajomych, którego los nie szczędzi od przyjścia na świat. Urodził się bez kości piszczelowych w nogach. Rodzimi lekarze zapropnowali tylko amputację kończyn, na szczęście upór rodziców zaowocował operacją w USA i szansą Bartka na chodzenie i bieganie, a nawet na starty w PC, jeśłi dopadnie go kiedyś niebieski wirus szerzący się tutaj.
Operacja nie rozwiązuje w całości problemu, Bartek musi przejść jeszcze kilkumiesięczną rehabilitację w USA z czym wiążą się różne koszty m.in. przelotów, pobytu, wyżywienia. I tutaj MY możemy pomóc zbierając nakrętki z napojów, kawy rozpuszczalnej, dezodorantów itp. Dochód z nich pomoże pokryć te wydatki.

Dlatego proszę w imieniu swoim i Bartka -> przed wyjazdem na PC zgromadz ich ile tylko dasz rady ! Nie prawda że liczą się tylko wielkie ilości, liczy się KAŻDA sztuka !

Będziemy zbierać je w dwóch miejscach (rozstawimy oznaczone pojemniki) - przy wejściu do boksów od strony parkingu zewnętrznego (mapka poniżej) i na kempingu przy niebieskim prosiaku (Transicie MK1).

Jeśli nie zagospodarowałeś swojego 1% podatków, możesz przekazać go Bartkowi. Więcej informacji tutaj -> http://www.bartekbulat.pl/pl/

Dziękujemy z góry za pomoc. Liczy się KAŻDA sztuka !










marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-24 14:59:10 /


Nie jestem zabardzo ogarnięty dzisiaj, przeoczyłem że temat podatku już nie jest aktualny.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-24 15:15:07 /


jęsli ktoś z Wrocławia mógłby zabrać trochę nakrętek prosze o kontakt na priv. nie ma tego dużo, ale zawsze cos. podrzuce w dowolne miejsce we wrocku. ja nie dam rady dojechac na PC.

maloonk / 2013-07-24 15:38:34 /


Mam jeszcze z cały worek nakrętek, zbieramy w domu od dawna dla przedszkola ale zawsze można zrobić to na pół, gdzie to podesłać ?

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-24 21:12:57 /


A co się w ogóle potem z tymi nakrętkami robi? Zawsze mnie to ciekawiło.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-24 21:17:19 /


skup?
~50gr/kg - http://www.chemplast.pl/cennik-skupu/

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-24 21:48:16 /


Konrad, jeśli nie bedziesz na PC to przekaż komuś kto będzie

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-24 22:31:54 /


Na PC nie jadę ale mam w garażu 4 duże worki zakrętek i szczerze mówiąc gdyby ktoś mógł je ode mnie odebrać byłbym podwójnie happy.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-24 23:07:28 /


są szanse:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 07:15:07 /


wiśnia, You make my day ! Dred , możesz je podwieźć ?

dobrze że będę transitem

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 09:54:16 /


Właśnie napisałem Dredowi, że w najbliższą sobotę jadę do Poznania i mogę podrzucić nakrętki do Mosiny :)

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 10:42:54 /


Świeżo uzbierany kartonik nakrętasów zabierzemy na wycieczkę do Kielc... :)

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-25 13:38:01 /


Taki podarunek dla małego pacjenta. Pozdr!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 16:03:28 /


Fuszix , wiśnia

REWELACJA :)

no to się rodzice zaskoczą !

teraz kto mógłby zabrać te worki z Kościana (wielkopolska) ???

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 17:01:45 /


No przecież napisałem ze przywiozę....

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 17:56:08 /


Nie wiem jak tam ze mną i PC, ale in case pod domu Ci podrzucę nakrętki, bo też tego jest trochę w domu...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 21:39:49 /


:)

z ceną za kg nie ma aż tak słabo. Można wyciągnąć 3 zł / kg i dużo lepiej w zależności od ilości. To nie są takie grosze, każda nakrętka się liczy !

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 22:22:44 /


Ale chyba nie chodzi tak do konca o wartość tego plastiku .Całe zamieszanie wokól zakrętek od kilku lat jest raczej działaniem znacznie bardziej istotnym dla ekologii niz odzykanie plastiku z zakrętek , który nota bene jest rzeczywiscie niewiele wart ze względu na rózne jego kolory i rodzaje . Dowcip polega na tym by zbierajcy odkrecali te nakętki od butelek PET czy przyczyniaja się do łatwego zmiejszeni ich obiętości (na chałdzie ze śmieciami , czy transporcie ) ale też do "oczyszczenie" butelki która trafia do przerobu. To jest prawdziwa wartość całej tej operacji .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-25 23:57:04 /


Bodgan"

Ale chyba nie chodzi tak do konca o wartość tego plastiku .Całe zamieszanie wokól zakrętek od kilku lat jest raczej działaniem znacznie bardziej istotnym dla ekologii niz odzykanie plastiku z zakrętek , który nota bene jest rzeczywiscie niewiele wart ze względu na rózne jego kolory i rodzaje . Dowcip polega na tym by zbierajcy odkrecali te nakętki od butelek PET czy przyczyniaja się do łatwego zmiejszeni ich obiętości (na chałdzie ze śmieciami , czy transporcie ) ale też do "oczyszczenie" butelki która trafia do przerobu. To jest prawdziwa wartość całej tej operacji ."

Mylisz się i to bardzo. Z racji tego, czym się zajmuję w pracy mam kontakt z takimi rzeczami. Ten plastik to bardzo cenny materiał. Kiedy cena zwykłej folii kosztuje ok. 700-800 zł za tonę, to cena takich nakrętek to, tak jak napisał Marian 3000-5000 zł za tonę. Nie dojść, że to HDPE, to jeszcze jako surowiec wtórny jest dosyć czysty- jeśli od razu po odkręceniu nakrętkę wrzucisz, a nie wykąpiesz jej wcześniej w oleju i wytarzasz w piachu, to jej odzysk do postaci granulatu to formalność.

A to, o czym mówisz to inna sprawa. A odzysk butelki jest dużo bardziej skomplikowany, droższy, i tak mało efektywny, ze gdyby chcieć za butelki płacić 10 groszy za tonę. to lepiej nic nie robić, z ekonomicznego punktu widzenia.


Marian, dziś wylatuję na wakacje. Jeśli do 2 po południu przyjedziesz do mnie, to dostaniesz nakrętki, jeśli nei zdążysz- ( ja na pewno nei zdązy Ci tego podrzucić) to dostaniesz worek jak wrócę, za 2 tygodnie.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-26 08:23:43 /


Niewiele (wiśni chyba nikt nie brzebije), ale mam i przywiozę, bo też zbieramy do przedszkola (niedawno kilka reklamówek zaniosłem :( )

Zawada1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-26 13:50:53 /


Obstajejednak przy swoim . Nie ma sensu ekonomicznego takie działanie . Jeśli by był zbierali by żule , a nie dzieci "do szkoły" . Tak tona kosztuje ale skąd zebrać tonę ? Ile trzeba spalić paliwa i poświęcić godzin by zebrać finalnie tonę nakretek ? Znacznie efektywniejsze jest wysłanie przelewu na konto osoby potrzebującej jesli chcemy realnie pomóc. To jest coś w rodzaju kampanii społecznej zróbmy cos pożytecznego , ale nie do końca nam powiedziano po co . Ogłosznie ludziom : odkrecajcie zakrętki bo to ważne dla wysypiska smieci , niestety nie poskutkuje !!! Cała akcja od wileu lat to tylko taki fortel by jednak ludzie to robili - jak się okazuje bardzo skuteczny . Oczywiscie jak już zakrętki sa w jednym miejscu wtedy znajdzie sie chętna firma by je przerobić bynajmniej nie charytatywnie , ale to już zupełnie inna historia .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-26 21:21:26 /


Muszę przyznać że mało mnie obchodzi czy głownym powodem jest cena surowca za tonę, czy pomoc środowisku bo zakręcony pet jest gorszy w magazynowaniu jak i w późniejszej przeróbce. Wiem jedno, że to zbieranie pomaga, bo od lat kilku mój tata zbiera nakrętki(od zanjomych, znajomych znajomych itp) dla jednej szkoły której dyrektorka jest jego znajoma. W zamian za te nakrętki szkoła ogarnęła już kilka naście wózków inwalidzkich. Tak że czy dla środowiska, czy wielkich korporacji czy dla dzieci warto to robić i oddawać tym co zbierają:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-26 21:44:26 /


Poza tym latwiej namowic 100 osob na zebranie w sumie kilkudziesieciu kg nakretek niz 5 osob na wplacenie chocby p
o 10zl. Patrzac przekrojowo na dana grupe. Smutne, ale pradziwe. A badz co badz kazda forma pomocy sie liczy.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-26 23:13:27 /


Ale matematyka jest nieubłagana. Jedna nakretaka ~1 gram , zatem 1000 nakrętek to 1kg ...już po roku w statystycznym gospodarstwie domowym nazbierasz
Warte toto jakies 3-5 złotych jak dobrze pójdzie . Jestem jak najbardzeij za tą akcją , ale wyłącznie ze względów ekologicznych , odrobina zastanowienia nad tym co się robi nikomu nie zaszkodziła . Nie lubie jak ktoś pod górnolotnymi hasłami robi mi wodę z mózgu . Szkoda mi też ludzi którzy w to uparcie wierzą i sądzą że da sie sfinansować choćby bilet do USA za takiej akcji . Znów matematyka 1000$ czyli tona nakretek czyli 1 milion nakrętek czyli 1000 mieszkan/domów zbiera cały rok . Nadal uważacie , że to najlepsza forma zdobywania funduszy na cokowiek ?

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-27 14:06:08 /


Nie mowie, ze nie masz racji co do ogromnej ilosci nakretek potrzebnych dla uzbierania jakiejs kwoty.
Ale czy ktos mowi, ze to najlepsze wyjscie? Po prostu jest to jakas dodatkowa akcja, a zbiorka funduszy w formie biletow nbp dziala swoja droga.
Nikt nie broni wplacic 10zl i oprocz tego oddac zbierane przez kilka miesiecy nakretki.
Nie chcesz sie przylaczyc-nie robisz nic. Chce ci sie zbierac nakretki-super! A jak czujesz sie na silach, to mozesz wspomoc finansowo i tyle.
Z reszta nie o dyskusje tu chodzi, a o pomoc maluchowi, takze moze skonczmy czcza dyskusje...

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-27 15:31:28 /


Nakrętki są już w Mosinie u Dreda. Pozdr!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-28 00:12:06 /


Ja nie wiem, czy ja lub ktos z Płocka będzie tam jechał. Najwyżej podaj adres, to wyślę. Mam trochę.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-29 08:52:38 /


magicc , skontaktujemy się po Twoim powrocie

czy ktoś może do naszego bobunia podjechać w drodze na PC ???

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-29 13:41:57 /


na posjesji z moim garażem, znajduje się kilka/kilkanaście ton plastiku, w większości pomielony w workach,jak ktoś chce to zapraszam z tirem.

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-07-29 13:52:41 /


czyli jednak ktoś ma szansę mnie pobić.. :)

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-07-30 22:03:27 /


pobiłby jeśli by zajechał na PC z tym :]

PC JUŻ JUTRO , PRZEJDZCIE SIĘ PO DOMACH I ODKRĘCAJCIE CO SIĘ DA :)



marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-01 14:40:56 /


Do 4 worków od wiśni dorzuciliśmy na PC jeszcze 2 i dalej zbieramy :)

dziękujemy wszystkim którzy pomogli lub pomogą Bartkowi :)))))))))

Niech nagrodą będzie filmik pokazujący pierwsze kroki Bartka. Ale uprzedzam, film dla ludzi o stalowych nerwach. Pierwsze kroki rodzą się w wielkich bólach :(((((((((

https://www.youtube.com/watch?v=Bg97nroWtK0&feature=youtube_gdata_player

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-08 19:40:03 /


Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że mogłem pomóc!
Podziękowania dla Dreda za przetransportowanie takiej ilości towaru!
Ja również nadal zbieram, więc na pewno przekażę Wam te nakrętki.
Pozdr!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-09 22:21:48 /


A może adres poproszę gdzie wysłać:

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-09 22:27:15 /


O tak, Dred dał radę :)

Konrad, wysyłanie ich to już trochę sztuka dla sztuki. Zbieraj je proszę, na następnym zlocie odbiorę je osobiście albo poproszę kogoś z południowców o to :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-10 10:10:01 /


Ale nie ma co zbierać, ja je mam stojące w garażu. Adres a ktoś ode mnie podwiezie n. poniedziałek mam Wolsztyn wtorek Wrocław itd....

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-10 19:42:17 /


:) gdzie najbliżej Krakowa jesteś ?

Wro też nieźle, tam coś zorganizować też się da

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-10 21:13:10 /


mam trochę tego ,tzn trzy duże kartony,jakby ktoś jechał w tamtym kierunku to zapraszam
w razie czego tel.602423882

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-11 09:51:26 /


Czy w tym roku jest przeprowadzana akcja?

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-06-12 22:18:37 /


Bartek już śmiga na nóżkach jak trza, akcja dla niego się skończyła ale jeszczenie nie rehabilitacja.

Więc teraz zbieramy dla Mai z Mielca. Dajcie mi znać czy mam brać bagażnik dachowy do Caprika :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-06-17 14:27:00 /


Mam parę kartonów korków po oleju spożywczym.
Odbiór Ursus.602423882

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-06-18 00:30:24 /


Ja z całą rodziną zbierałem okrągły rok :). Z przyjemnością je przekaże na pucharze :)

belmondo_mlecznych_barów / 2014-06-18 09:59:12 /


bierzcie ! coś wymyśle. Gdzieś mi się jeszcze wala hak do MK1 :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-06-18 12:17:37 /