logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » schemat podłączenia El lusterek GRANDZIA

schemat podłączenia El lusterek GRANDZIA

Witam jak w temacie cche sobie przerobić lusterka manualne na elektrychene. lustereczka już złaożone ( w drzwiach były już kabelki.Niestety kableki które były wprowadzone są tylko do środka samochodu i tam wiszą tylko puste kostki także jeśli by ktoś mi wytłumaczył kklub podał schemat jak to wszystko złozyc do Qpy byłoby bardzo fajnie i bybym bardzo wdźięczny. POZDRAWIAM

JARY / 2004-11-03 13:51:26 /


Masz tam 5 kablekow (granada po liftingu!!):
-2 od silniczka - zamiana biegunow powoduje ruch lusterka w jednej plaszczyznie, -masa do elektromagnetycznego sprzegla
-plus od elektromagnetycznego sprzegla - pojawienie sie pradu w tym przewodzie powoduje wlaczenie elektromagnesu i przesterowanie dzialania silniczka na sterowanie lustrem w drugiej plaszczyznie
-plus od grzalki - podlaczone do wlacznika ogrzewania tylnej szyby

kolorow nie pamietam :) brazowy masa, grzalka chyba czerwony.

Mysza liil (EM) / 2004-11-03 14:19:30 /


Sorry, co ma grzałka do tego? Granada ma ogrzewane elektrycznie lusterka? Każda, moja też? Ładnych rzeczy się człowiek dowiaduje. Ciekawe co jeszcze mam w samochodzie, tylko zepsute. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-03 16:14:26 /


-plus od grzalki - podlaczone do wlacznika ogrzewania tylnej szyby

kolorow nie pamietam :) brazowy masa, grzalka chyba czerwony.

Mysza
a ja mam ubogą wersję ale to zmienie :P!!

Rydzu liil Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-03 17:08:40 /


Rafał L. - głowy sobie nie dam za to uciąć ale widzi mi się, że wszystkie elektryczne lusterka w granatnikach powinny mieć ogrzewanie którego niestety poważnym mankamentem jest śniedzienie końcówki przewodu w lusterku i utrata połączenia :( Polecam sprawdzić wyjmując wkład (banalnie proste, wystarczy znależć otwór w dolnej krawędzi lusterka, wepchnąć w niego śrubokręcik i delikatnie przesunąć zębatkę co skutkuje odblokowaniem wkładu) i oglądnąć wpierw tylnią ściankę lustra (grzałkę łatwo znaleźć) a następnie okablowanie.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-04 09:02:48 /


granadowcy mili! jest na w dziale ogłoszeń oferta sprzedaży kopii manuala do geni. Są piękne schematy (wiem bo sam kupiłem).

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-07 16:13:08 /