logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » co zrobic??

co zrobic??

witam i mam pytanie kupiłem auto 6mies temu jeszcze go nieprzejestrowałem i nie ubezpieczyłe nie byłem tez z umowa zeby ja podbic kupno ponizej 1000PLN auto w dniu kupna miał ubezpieczenie jakie mnie teraz czekaja konsekwencje i jak mam to pokolei załatwiac pomózcie

maciekk / 2004-11-04 23:16:37 /


mam nadzieje ze to nie chodzi o BMW e21:)

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-04 23:20:30 /


najlepiej dogadaj sie z gosciem od ktorego je kupiles i sporobojcie jeszcze raz przepisac umowe z inna data troszke swierzsza i wtedy pozałatwiaj wszystko odrazu... jesli sie tak nie da to zasuwaj do urzedu podbic umowe tam ci nalicza jakas kare podejrzewam ze dosyc duza, pewnie wieksza od wartosci auta bo w urzedzie miasta przy rejestrowaniu to pikus tam sie nic nie placi zadnych kar nawet za rok zwloki:) ja tak mialem i przeszlo, heh. a z ubespieczeniem to nie wiem jak jest teraz ale kiedys bylo tak ze liczylo sie kiedy przerejestrowales auto i od tej daty musiales wykupic OC.

jagoolmk2 / 2004-11-05 00:12:52 /


kare za niepodbicie umowy słyszałem ze jesli jest ponizej 1000 to nietrzeba jej podbijac wiec dlatego nie poszłem

maciekk / 2004-11-05 00:15:49 /


Jak umowa jest poniżej 1000 to nie ma opłat! A jak można naliczyć karę od czegoś, czego nie ma? :) U mnie w Wydziale Komunikacji nie wymagają stempla z US na takiej umowie. Najpierw się oriętnij, czy u Ciebie jest potrzebny.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 00:16:14 /


a co jesli chodzi o reszte czyli co i jka najlepiej czyt. najtaniej zrobic czy sa rózne wyjscia

maciekk / 2004-11-05 00:17:55 /


Jeśli OC "wyszło" to musisz je wykupić najpóźniej w dniu rejestracji. Możesz też wykupić OC najpierw, na umowę, a potem rejestrować. Jak zarejestrujesz to w polisie wpisza ci nowe numery. To wszystko.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 00:20:15 /


no tak ale oc nie wykupiłem w dniu kupna bo to był 6 mies temu pytam co mam zrobic pokolei zeby z tego wybrnac jakie sa wogóle mozliwosci

maciekk / 2004-11-05 00:23:43 /


"w dniu kupna miał ubezpieczenie"

a kiedy sie skończyło ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-05 00:34:22 /


w dniu kupna uezpieczenie było bo to był jego ostatni dzien terminu waznosci wiec było

maciekk / 2004-11-05 00:38:30 /


albo wykupujesz ubezpieczenie od dnia kupna auta albo od dnia kiedy skonczyla sie umowa oc poprzedniego wlasciciela. w kazdym przypadku wychodzi na to ze trzeba to zrobic ze wsteczna data. rownie dobrze mozesz sobie wykupic oc z dniem przerejestrowania ale licz sie z tym ze mozesz zaplacic za to jakas kare

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 00:41:36 /


chodzi mi o to zeby kros dosłownie mi wytłumaczył co pokolei zeby było najtaniej i jakie sa mozliwosci bo napewno jest kilka zeby dograc wszystkie sprawy i było git

maciekk / 2004-11-05 00:44:21 /


Ze skarbówką to u mnie jest tak, że jeżeli auto nie przekracza 1000 zł, to co pawda nie płaci się podatku, ale trzeba mieć z tamtąd pieczątkę, że jest się z tego podatku zwolnionym, bo bez niej nie przerejestrują Ci auta.Gdyby tak nie było, to ludzie dwuletnie auta sprzedawaliby między sobą za 999 zł. Jak już będziesz miał tą pieczątkę(nie wiem czy Ci ją teraz dadzą) to potem już normalna procedura rejestracyjna chyba, z tym zastrzeżeniem, że oc musisz wykupić w dniu zarejestrowania(żeby fundusz gwarancyjny Cię nie ścigał)A swoją drogą, to spaprałeś to trochę.

Michał Rau / 2004-11-05 08:47:16 /


juz drugieto tauniaka przerejestrowywałem i obydwa były ponize 1tys zł. za pierwszym razem poszedłem do US i sie pyta, co z tym podatkie, a pani tylko, "za ile kupiony?" "jaka marka?" "a który rocznik?.. aaa 76, to nie trzeba"
żadnej pieczątki nie dostałem, pani mnie szybko odprawiła, ze nawet nie zdążyłem drzwi za sobą zamknąć.

w urzędzie komunikacji też nikt sie nie pytał o pieczatki z US na umowie.
wiec przy drugim taunusie nawet do US nie szedłem, i w u.komunikacji też bez problemów zarejestrowali.

wszystko miało miejsce w gorzowie, nie wiem jak w reszcie kraju.

@ Michał Rau- no nie wiem czy mercede 600sl z 90r za 900zł by nie wzbudził żadnych podejrzeń. co innego jakiś Ford (obojętnie czy capri czy taunus) i to na dodatek z 70-80rok. (dla urzędasów to po prostu złom dlatego tak tanio kosztuje)

takie jest moje zdanie.

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 09:07:35 /


U mnie taką pieczątkę ze skarbówki trzeba mieć i dają ją tam napewno( Śląsk) a z tym czy to jest taunus z 78 czy Capri, to masz rację. Tylko jeżeli to jest polonez z 95 roku cały zgnity i dlatego poniżej 1000 zł lub też podobny maluch to już sprawa nie jest taka klarowna. A tu z tego co przeczytałem, to nie wiadomo o jakie auto i który rocznik chodzi.

Michał Rau / 2004-11-05 11:20:55 /


o Bmw trójeczke E21 rekinek

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-05 12:37:53 /


a co z reszta czyli jesli niebedzie mi potrzebna ta pieczatka to czy moga sie dowalic do tego ze nie przerejestrowałem do 30 sni tylko póznoiej czy najwiekszy problem bedzie z ta pieczatka a moze poprostu przepisac umowe na jutro kupic oc isc po pieczatke i przerejestrowac czy tak nie bedzie prosciej

maciekk / 2004-11-05 14:51:22 /


byloby, gdyby stary egzemplarz umowy sprzedajacego nie ujrzal dziennego swiatla, bo jesli on wyrejestrowal auto w urzedzie i w firmie ubezpieczeniowej i ktos to skojarzy z Twoja nowa umowa - z inna data to bedziesz mial problemy.

Mysza liil (EM) / 2004-11-05 15:16:11 /


a jesli pojechałbym teraz do starego własciciela i sie z nim umówił na przepisanie dat na umowach to niepowinien on sam miec z tego zadnych nieprzyjemnosci a co za tym i dzie powinien sie zgodzic

maciekk / 2004-11-05 18:24:31 /


nie skąd - wyjdzie że to on nie płacił oc ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-05 18:53:27 /


wiec co i jak mam z tym wszystkim zrobic ma ktos jakies pomysły???

maciekk / 2004-11-05 19:06:12 /


W Bialymstoku np. nie stawiaja zadnych pieczatek. Zajdz u siebie i powiedz ze chcesz nabyc stare auto w cenie np 600 pln i jaka jest procedura czy musisz z tym do nich przyjsc. Tak - zmien umowe(data).Jezeli poprzedni wlasciciel ja zglosil to lepiej tak zostaw. Kolesiowi nic za to nie zrobili bo ponizej 1000 nie ma oplaty, ale to zalezy od indywidualnej interpretacji twego urzedu. Nie chcesz wtopic poprzedniego wlasciciela w przypadku zmiany daty zaplac OC od daty ukonczenia ubezpieczenia a sam mozesz teraz dalej z niego korzystac. Nie trzeba zadnych pieczatek w US to rejestruj na to jest 30 dni ale nikt nie kara bo nie ma takich przepisow. Nie chcesz nieprzewidzianych niespodzianek- OC z data kiedy wygaslo ostatnie zeby byla ciaglosc.

Krzysztof x-team / 2004-11-07 04:17:41 /


no dobra ale skąd firma ubezpieczeniowa będzie wiedziała , że przez ten czas który minął nie był sprawca wypadku, oni tego nie sprawdza , a nowy własciciel tego nie udowodni , ja miałem podobna sprawe ale ubezpieczał mi znajomy na moje słowo , i poszło.....

chnapo / 2004-11-07 12:19:53 /


szczeze to watpie zeby ktos wypisał mi oc z data wstecz nawet znajomy a pozatym czy niewystarczy jak bede miał oc w dniu przerejestrowania watpie zeby ktokolwiek sprawdzał kiedys ze była przerwa w oc na 4 mies

maciekk / 2004-11-07 16:20:29 /


Trzeba miec znajomego... A jak nie masz to znalezc , popytac kumpli bo czasem trzeba wypisac polise w nocy lub z "wczorajsza data" a tego nie zrobi nikt bez wczesniejszej znajomosci. A to z data z przed kilku miesiecy to moze zawrzec poprzedni wlasciciel jesli nie zaniosl umowy i nie zerwal polisy. Normalnie jesli nie byl w ubezpieczalni z zadnym papierem to automatycznie jest kontynuacja i predzej czy pozniej upomna sie o kase lub umowe sprzedazy.
A to ze te kilka miesiecy ci wyskoczy to nie problem jesli oplacisz w innej firmie niz dotychczas a to podpowiedzialem w przypadku jesli chcesz miec problem z glowy i nie zastanawiac sie czy za pare miesiecy ktos sie nie dogrzebie. Osobiscie place od dnia kiedy dostaje dowod rejestracyjny.

Krzysztof x-team / 2004-11-07 18:10:16 /


Ja przerejestrowałem auto ponad miesiąc po spisaniu umowy i 3 dni przed wygaśnieciem polisy poprzedniego właściciela.
W US (umowa była pow. 1000 zł) kara chyba kilka złotych i spox, w Wydz. Kom. bez uwag, w PZU (tam był poprzedni właść.) powiedzieli mi, że jak sam nie wypowiem umowy to automatycznie przedłużają ją na następny rok nawet jak auto jest już przerejestrowane na mnie bo musi być ciągłość a fundusz gwarancyjny czy jak to się tam nazywa znajdzie, że nie było ciągłości a na dodatek powinienem wypowiedzieć najpóźniej w dniu przerejestrowania bo z moimi numerami stara polisa jest już jest nieważna nawet jeżeli jeszcze nie wygasła.
Znajomy agent wypowiedział umowę w moim imieniu załatwil papiery i mam spokój. I jeszcze powiedział, że ciężko teraz wypisać umowę wstecz dalej niż na 2-3 dni bo muszą się rozliczać 2 razy w tygodniu.
Jeżeli tamten gość już zgłosił wyrejestrowanie w Wydz Kom. daj sobie spokój ze zmianą daty na umowie, jak masz kontakt z tamtym gościem dowiedz się czy wypowiedział umowę w swoim towarzystwie ubezp. bo jeżeli nie to przedłużyli mu umowę i masz jego OC cały czas - spłacasz gościowi te 6 m-cy, w dniu rejestracji ty ją wypowiadasz, podpisujesz swoją nową w tym albo inny towarzystwie.Zadzwoń prywatnie do jakiegoś agenta czy tak mozna.
W innym przypadku możesz zrobić chyba tylko to co mówił poprzednik - podpisujesz nową umowę w dniu rejestracji i liczysz, że przez 5 lat nikt tego nie namierzy :)

ander Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-07 23:25:43 /


dochodzi jeszcze do tego taka akcja ze kupiłem auto od kolesia który kupił je 3 tyg wczesniej i nic nie zalatwiał czyli nie przerejestrował na siebie ja teraz mam dowód rej tego poprzedniego własciciela czy to jakos pogarsza cała sprawe czy nie bedzie z tym problemów mama oczywiscie wszystkie umowy kupna itp

maciekk / 2004-11-08 00:34:27 /


Myślę, że pani w okienku będzię miała to glęboko w ... jeżeli dasz jej aktualny przegląd techn. i wszystkie papiery, których wymagają przepisy, da ci tablice i miękki dowód i zawoła następnego w kolejce. Tyle że teraz te wszyskie papiery chyba jadą do W-wy i tam przed wystawieniem twardego dowodu ktoś podobno weryfikuje zgodnośc danych. Spytaj u Wydz Kom. może wystarczy ksero umowy między byłym właścicielem i gościem z którym ty masz umowę.

ander Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-08 03:34:23 /


Kiedys mialem przypadek ze miedzy mna a gosciem figurujacym w dowodzie bylo po drodze czterech wlascicieli. Potrzebne byly kopie wszystkich umow po drodze. Na jednej dopatrzyli sie ze 0 to moze byc o bo nie jest "przekreslone" co odroznia cyfre od litery i wyslali na kilkuset kilometrowa wycieczke po kraju w celu poprawienia bo to byla faktura. U ciebie powinno przejsc jezeli wczesniej tez jest ponizej 1000 pln.

Krzysztof x-team / 2004-11-09 01:04:24 /


jakby mi mógł ktos krok po kroku wyjasnic czy beda problemy z :
1 przerejestrowanie po przekroczeniu 30 dni od sprzedazy
2 OC czy ja mam obowiazek jego wymówienia gdy w dniu kupna jeszcze było a jesli tego nie zrobiłem czy bede zmuszony płacic zaległa rate
3 czy jesli nie mam podsteplowanej umowy w us (była na 900) czy beda z tym problemy
4 czy przepisanie umowy na inna date wykluczy punkt 1,2,3 i nie bedzie jakis konsekwencji (poprzednia własciciel napewno nie podbił starej )

maciekk / 2004-11-14 16:19:23 /


byłemw takirj samej sytuacji.
odnosnie nieprzerejstrowania wg przepisów masz 30 dni na przerejstrowanie ale w praktyce pani w okienku tylko krzywo sie spojrzy bo nie ma przepisów i kar na niedopełnienie sprawy z terminem.
odnośnie ubezpieczenia-musisz miec przegląd a oc wykupujesz na aktualny okres(ja miałem zwłoke miesiąca i jedynie co mnie spotkało to kara za zwłoke 30zł przy silniku 2.3 w mercedesie),z tym ze mogą pokapowac sie w funduszu ubezpieczeniowym (czy jakos tak to sie nazywa) a wtedy kara będzie troche większa.ubezopieczyciel nie moze wystawic daty wstecznej na oc(mozna dogadac sie najwyzej na kilka dni wstecz bo mają terminy oddawania papierow)
jeszcze raz w punktach:
1.robisz przegląd
2.kupujesz ubezpieczenie
3.skarbówka
4.urząd
5.śmigasz furką do domu:)
powodzenia

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-14 16:50:39 /


Trochę odgrzewam temat gdyż doszły mnie słuchy że podobno policja ma zacząć sprawdzać czy auto jest na nas przerejestrowane (sprawa wydaje mi się naciągana ale może warto podyskutować) możliwym jest by wprowadzili w urzędach jakieś kary za nieprzerejestrowanie w terminie?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-05 21:51:31 /


Przecież już są te kary od jakiegoś czasu - że się obudził :)

Konar / 2011-04-05 21:53:33 /


FUCK! serio? mam cholera 2 auta nieprzerejestrowane

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-05 21:55:13 /


A jak nie daj Boże masz nieopłacony podatek skarbowy, to kryminał.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-05 21:55:47 /


podatek jest, OC też na mnie ale cholera zawsze było że nie ma w przepisach żadnych kar jak się nie wyrobisz w 30 dniach z przerejestrowaniem, od kiedy coś takiego weszło w życie?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-05 21:57:41 /


Nie wiem kiedy weszło ale ja rok temu dostałem po łapkach za to, chyba 200 mi zabrali.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-05 22:02:19 /


ja kilka dni temu pytałem znajomej z WK czy jest jakaś kara za nieprzerejestrowanie w terminie 30 dni i powiedziała mi że nie ma żadnych i że przy rejestracji tez więcej nie zapłace. Kupiłem forda w styczniu do dziś nie jest na mnie i nie miałem też żadnej kontroli policji. Napisze jak przerejestruje albo mnie policja skontroluje co i jak.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-05 22:36:55 /


Ok, dzięki jak coś to pisz ;)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-05 22:40:06 /


Tomek ja dupowóz przerejestrowałem po 3 latach od zakupu w listopadzie ubiegłego roku i nikt nic nie mówił.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-05 22:43:14 /


Wszystko się zgadza. Policja mi też nawet uwagi nie zwracała, nigdy. proiblem się pojawił, kiedy mi zginęła tablica. Poszedłem na policję z dowodem i umową kupna, żeby pokazać im, że faktycznie to ja jestem właścicielem a nie ten w dowodzie. I to był błąd. Wtedy właśnie ta umowa stała się załącznikiem do protokołu i nie mogli nie zauważyć rozbieganych dat i faktu nieprzejestrowania auta. Wtedy właśnie znalazł się paragraf, na komisariacie, nie u drogówki. Poszedł wniosek do prokuratury, była rozprawa na której za sugestią tagoż samego policjanta sąd osądził najniższy wymiar kary.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-05 22:49:20 /


Było kiedyś na TVN Turbo: policjant może nałożyć mandat za nieprzerejestrowanie w terminie do 500 zł. ale...może również tylko pouczyć. Co do kary w WK, to temat był ruszony z propozycją 100% większej opłaty przy rejestracji, ale z tego co mi wiadomo, to nadal jest po staremu. Dowiedziałem się natomiast ciekawej rzeczy odnośnie gaśnic: "gaśnica ma być w samochodzie, ale policjant nie może nałożyć mandatu za brak ważnej nalepki". Są to słowa policjanta z programu "na osi".

Ja też jeżdżę dwa lata nieprzerejestrowanym autem :) Co gorsza, skończyło mi się miejsce w dowodzie na nową pieczątkę, a przegląd za kilka dni.

granadabus / 2011-04-06 07:46:39 /


granadabus,

"...gaśnica ma być w samochodzie, ale policjant nie może nałożyć mandatu za brak ważnej nalepki". Są to słowa policjanta z programu "na osi" ..."

bo z gaśnicą jest tak, że ma być sprawna a nie posiadać naklejkę. Owszem, posiadanie naklejki z warsztatu zajmującego się przeglądami gaśnic daje (teoretycznie) szansę na jej prawidłowe funkcjonowanie, ale bez odpalenia gaśnicy (tej bez naklejki) policjant nie jest w stanie stwierdzić jej (nie)sprawności, a nie będzie ryzykował uruchamiania gaśnicy :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-06 08:56:34 /


Mi ostatnio w WK powiedzieli, że istnieje obowiązek, ale oni kar żadnych za jego niedopełnienie nie przewidują. Natomiast nie wie jak do tego podejdzie policja. Te 500PLN to prawda ? Jest jakiś paragraf na to ?

Co do gaśnicy - ale bez naklejki nie dostaniesz teoretycznie przeglądu, czy się mylę ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-06 09:15:20 /


Na przegląd zawsze można pożyczyć :) Mnie interesuje wyłącznie to, czy mogę dostać mandat za brak naklejki, okazuje się, że nie. Co do sprawności...czy ona sprawna, czy nie, to i tak niewielu potrafi jej prawidłowo użyć. A druga sprawa, to cóż taką kilówką można zgasić ?

granadabus / 2011-04-06 09:36:48 /


ani auta nie zgasisz ani pragnienia :P

romet Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-06 12:28:03 /


Jak zacznie się palić tobie instalacja to z checią weźnisz tą kilogramową gaśnice w łape i pobiegniesz patrzec co się pali... uwierz mi....

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-06 14:18:07 /


"weźnisz" - mistrz

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-04-06 14:39:08 /