logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » jaka srednica dysz paliwa

jaka srednica dysz paliwa

mam solexa w v6 2,0 capri na analizatorze spalin wyszło że mam zbyt bogatą mieszankę paliwa mimo regulacji dyszami składu mieszanki nie udało sie obniżyć , moje pytanie jakie powinny być rozmiary dusz paliwa wkrecone w komorze pływakowej u mnie jest 110 od strony kierowcy oraz 115 po drugiej stronie , czy takie maja byc ,prosze o info jakie powinny być i czy takie same po obu stronach dzieki

veli3m / 2013-08-27 19:55:02 /


Jest to gaźnik synchroniczny (symetryczny) więc standardem są identyczne dysze w obu przelotach. Oczywiście z wiekiem mnóstwo parametrów spalania w poszczególnych cylindrach zaczyna odbiegać od nastawów fabrycznych i w przypadku dużych różnic między lewym i prawym rzędem analizator spalin może podyktować wymianę dyszy na najbliższy sąsiedni wymiar, stąd 110 i 115 nie dziwi. Ale optymalnie jest usunąć różnice między cylindrami i dać obie dysze identyczne.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-27 20:00:28 /


Nie udało się zubożyć mieszanki? Może kręciłeś nie tym co trzeba.
Sprawdź poziom paliwa w komorze pływaka.

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-08-27 21:00:22 /


Zadzwoń do mnie w czwartek, to Ci wytłumaczę co i jak. Cierpliwości przy dzwonieniu, bo czasem mam długie telekonfidencje.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-08-27 21:31:45 /