logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Jak korzystnie wyrejestrowac auto ?

Jak korzystnie wyrejestrowac auto ?

Czy ktos wie jak oddac auto na zlom? Ale tak zeby sie to mi oplacalo, znaczy np. bez silnika, lamp, zderzakow itp. Slyszalem ze wystarcza im tabliczka znamionowa i nr nadwozia, ale ze tak nie przyjmuja bo im sie nie oplaca (papierki wypisac trzeba a sprzedac nie ma czego). Zna ktos paragraf jakis na to ?

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 12:21:35 /


"sprzedaj" auto fikcyjnej osobie, zgłoś do wydz.kom i z bani, samochód z częściami Ci zostaje a OC cie nie ściga.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-05 12:35:28 /


sprzedaj na "trupka" :) Albo daj pare groszy za "wyzlomowanie" samych tabliczek. Po oddaniu budy na zlom powinno sie zwrocic, a reszte czesci masz dla siebie

Mysza liil (EM) / 2004-11-05 13:33:27 /


O ile wiem, za wypisanie papierka złomiarz bierze 100 zł + 22% VAT, więc nie ma prawa narzekać, że coś mu się nie opłaca. Bez silnika, lamp, zderzaków też powinni przyjąć. O same tabliczki nie pytałem, może to komuś się wydać podejrzane. Tylko pytanie po co złomować tabliczki. Jak masz blachę w stanie rozkładu, to po co Ci ją zostawiać. Jak masz dobrą i z tabliczkami, to po co pozbywać się tabliczek (za chwilę będziesz się zastanawiał skąd je wziąć).

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-05 15:02:09 /


A nie myslicie ze to troche trudne? Nie sprawdza kogos czy sie zgadza po PSELU i NIPie? A jak fundusz gwarancyjny zacznie go scigac za to ze nie ma OC i dojda do mnie?

Tabliczka jest jako indentyfikacja pojazdu. Ponoc trzeba wyzlomowac wlasnie elementy indentyfikacyjne czyli wszystkie pola.
Ja ew. myslalem o wypisaniu silnika z auta, zabraniu zawieszen, deski, elektryki, pierdolek, zostawilbym sama bude z golymi drzwiami (bez felg ;p). Ale troche emocje opadly i nie oddam go na zyletki.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 22:00:09 /


w wydz.kom. przy zgłoszeniu o sprzedazy auta nikt nipu i peselu nie sprawdza a pozatym ktos mogl pokazac ci falszywy dowod spisujac umoze zeby potem auto wykorzystac do przestepstwa, a ty nie jestes od tego zeby sprawdzac czy dokument jest legalny.Ty sprzedałeś, zgłosiłeś i w du....

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-05 22:50:39 /


true

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 23:20:13 /


fajny kącik porad :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-06 03:05:49 /


Życie... :)

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-08 11:29:25 /


Złom nie powinien odmówić złomowania z powodu braku silnika, lamp, zawieszenia. Wprawdzie nie przeprowadzałem takiej operacji, ale przymierzałem się i konsultowałem ze złomem. Złomuje się samochód nie nadający się do naprawy, więc po co mu zawieszenie i inne wyposażenie? Oprócz tabliczek przy złomowaniu wypadałoby też pokazać tablice rejestracyjne, dowód i inne takie. Złomowanie bez silnika ciut się różni, bo musisz się postarać o papier na silnik, ale też jest legalne. Porad nielegalnych nie udzielam.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-08 15:16:44 /


Parę lat temu była taka akcja "zezłomuj stary samochód, a 3 tys. taniej kupisz nowy". Zawiozłem na złom goluteńką budę kaszla i golutki blok silnika. Łyknęli bez mrugnięcia.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-08 15:43:43 /