logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Wibracje po zmianie mostu

Wibracje po zmianie mostu

Granada 2,0 Pinto, skrzynia 5, most z 2,3.
Ostatnio zmieniłem most i łożyska z tyłu. Po złorzeniu przy prędkości ponad 90 wyczuwalne są lekkie "mrowiena" na budzie. Koła wywarzyłem, zmieniłem opony i dalej jest to samo. Dodam , że sciągałem jeszcze zbiornik i zakładając nie dałem żadnych gum między zbiornik a bude. Czy to może mieć jakieś znaczenie po za większym buczeniem? Przed wymianą mostu nie było żadnych wibracji i "mrowień".
Co to może być?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 15:25:12 /


Odkrecales podpore walu?? po zmianie mostu trzeba ja wyregulowac na fasolkach zeby nie byla naciagnieta przez wal.

Mysza liil (EM) / 2004-11-05 15:31:06 /


Jeżeli chodzi Ci o tę podpore gumowo metalową między mostem a skrzynią to masz rację była naciągnięta, ustawiłem teraz dobrze, nie jest naciągnięta już, ale "mnrowienie" dalej jest. Popuściłem most na tej dużej śrubie z tyłu bo była zamocno dokręcona. Tylko czy tam u góry w bagażniku jak ona wchodzi ma być jakaś elastyczna podkładka pod nią?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-05 17:02:33 /


>Popuściłem most na tej dużej śrubie z tyłu bo była zamocno dokręcona.<

No nie wiem czy to dobry pomysl, ta sruba ma byc dokrecona na maksa. Moze w deklu mostu masz uszkodzona poduszke?? A moze odwrotnie zalozyles podkladke na tej srubie?? ma byc tak: I-U(+ ,czyli podloga, tulejka poduszki mostu, podkladka, nakretka

Sprawdz jeszcze podpore, czy to wczesniejsze naprezenie nie spowodowalo wysuniecia lozyska lub gumy ze swojego miejsca!

Mysza liil (EM) / 2004-11-05 19:06:06 /