logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » szyby el granada

szyby el granada

mam taki klopot szybka od strony kierowcy mi sie nie podnosi z opuszczeniem nie ma klopotu ale sie nie podniesie wszystkie inne dzialaja myslalem ze to wlacznik ale jednak nie czasami lekko zalapie i sie podniesie doslownie o cm gdzie szukac przyczyny ????

michałP / 2004-11-05 16:39:46 /


Sprawdziłbym dwie rzeczy: czy dochodzi napięcie i czy silnik kręci. Prawdopodobnie coś na stykach - ponoszenie i opuszczanie polega na zmianie biegunowości zasilania przełącznikiem. Jeżeli O.K. to szukałbym w przeniesieniu napędu: przekładnia ślimakowa, zębatka na cięgno.

mtango / 2004-11-05 17:48:22 /


silnik smiga ale tylko w dol a w gore czasami zlapuje na cm doslownie i staje

michałP / 2004-11-05 18:14:13 /


A jak jej ręką pomożesz to idzie ???

hubi / 2004-11-05 18:30:44 /


nie nawet nie drgnie tak jak by silnik tylko w dol dzialal

michałP / 2004-11-05 18:32:27 /


No to nie wiem, ale mi mechanik posmarował prowadnice wazelinką i zaczęła chodzić. A też mi się wydawało że to kwestia przełącznika. Z tego co się dowiedziałem jeśli jest duży opór to odcinany jest dopływ prądu do silniczka żeby go nie spalić.

hubi / 2004-11-05 18:37:01 /


W grani nic nie odcina pradu przy przeciazeniu silniczka. Chyba. Bo chce sobie zalozyc domykanie szyb z zamkiem z pilota i musze dokupic takie specjalne interfejsy.
Sprawdz czy nie oblamany jest plastyk mocujacy szybe do linki i ustawiajacy ja we wlasciwej pozycji. Taka biala pierdolka. Byc moze szyba sie klinuje jesli ten plastik jest wykruszony. Zeby byc pewnym zaloz inny wlacznik badz podlacz przewody bezposrednio do silniczka po zdjeciu tapicerki. Wtedy bedziesz widzial czy sie cos przycina czy nie.
Skoro szyba idzie tylko w dol to jak podnosisz i skad wiesz ze napewno tylko w dol??

Mysza liil (EM) / 2004-11-05 18:54:23 /


Nie wiem jak to jest oryginalnie w Grandzi. Ja kupiłem drzwi z elektrycznymi szybkami a przekaźniki były dobierane od czegoś innego. Być może dlatego u mnie blokuje przy napotkaniu oporu. Ale aż z ciekawości sprawdzę czy tak rzeczywiście jest :) W każdym bądź razie smarowanie wazelinką pomogło ... A może to efekt placebo ;)

hubi / 2004-11-05 20:35:50 /


skad wiem ze idzie tylkow dol bo żeby ja podniesc musialem ja odkrecic i na stale zamocowac a slychac bylo ze chodi silniczek tylko w dol jak szyba byla wlozona to samo rozebralem sterowanie i nie widze w nim przyczyny a nie mam drugiego zeby sprawdzic na 100%

michałP / 2004-11-05 22:01:46 /


To wskazuje jednoznacznie na brak zasilania. Ponieważ jak mówiłem wcześniej, zasilanie jest przełączane (zamiana biegunowości), sprawdź to. Podłącz albo zamiast, albo równolegle do silnika żarówkę 12V i będziesz widział czy przy określonym położeniu przełącznika jest zasilanie. I tak próbnikiem po drodze do przełącznika.
Jeżeli sterowanie jest pomocniczo przez przekaźniki, to nie spotkałem się z taką wersją, która byłaby z zabezpieczeniem - przekaźnik po prostu załącza obwód. Sprawdź jescze styki przekaźnika - mozna przeczyścić delikatnie papierem 400. Ale przede wszystkim wszystkie złącza, lutowania.

mtango / 2004-11-06 10:29:17 /


skoro silnik dziala w jedna strone a w druga nawet nie drgnie to wszystkie polaczenia kablowe sa oki,a wina lezy po stronie wlacznika. Jesli chcesz sprawdzic sam silnik (czy sie nie zacina w druga strone) to podlacz 2 przewodami na krotko od aku do kostki przy silniczku i pobaw sie zamieniajac bieguny.
Jednak ja obstawiam wlacznik - rozebrac, wyczyscic papierkiem styki, nasmarowac delikatnie slizgi i zlozyc.

Mysza liil (EM) / 2004-11-06 10:53:40 /


oki okazalo sie jednak ze wlacznik rozbieralem 2 razy i czyscilem ale h... pomoglo tak ze ponawiam moja prosbe jak ktos ma to chetnie kupie

michałP / 2004-11-06 13:06:28 /


POMOCY-"zacięła" mi sie szyba elektryczna w granadzie-tylna prawa, nie dziala-prze;lacznik sie "zablokowal"-wypadl ten maly bolec, juz go naprawoilem ale nadal cos nie dziala-potrzebuje schematu jak dzialaja te przelaczniki-kolo dzwigni biegow-tylko prawa strona-czyli bez tej blkady tylu. jak tam dochodzi napiecie?-jak jest zdawane?-lewa strona dziala-wiec bezpiecznik jest ok, silnik dzialal-ale tylko w dol-i pewnie dalej tak dziala tylko jzu nizej sie nieda..:( wina jest przelacznika-wg. mnie-ale jak to posprawdzac..?-aa...po prawej stronie tak jakby nie bylo napiecia w kostkach-ale juz w lewej jest-co jest nietak??...idzie zima..:/szyba jest ale schowana..:/dzieki za pomoc

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-20 13:32:01 /


Musisz mieć próbnik z żarówką (najlepiej) lub voltomierz - i sprawdzać. Nie jest to trudne, ale nie podejmuję się wirtualnie udzielać wskazówek - musisz zacząć od tego czy jest +12V na wejściu do przełącznika - i iść dalej, aż do silnika w drzwiach.

mtango / 2005-11-20 14:20:10 /


silnik chodzi-zamknalem go na "krotko"-z akumulatora, przeacznik jest ok-juz go rozgryzlem, natomiast niemam napiecia na wejsciu-tylko na lewej stronie!!!!!-prawa ma i jest wporzadku-bezpiecznik jest caly. Czy bezpiecznik jest jeden na obie strony?-ten pod maska?-przy podszybiu? bo u mnie prad jest na lewej stronie a na prawej nie dochodzi. instalacja jest oryginalna, nikt tam nie rzezbil, i jest w dobrym stanie-jaki moze byc powod tego ze na jedna strone nie dochodzi??? to sie stalo w przeciagu kilku godzin-bo rano dzialalo

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-20 17:01:56 /


bezpiecznik nad nogami pasażera w małej skrzyneczce wewnątrz samochodu

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-20 19:08:42 /


ooooo....zbawco Ty moj...:)-to to pudeleczko w schowku?!-na "suficie" zamykanego schowka z podlaczonym gniazdxem-takim szerokim.. -a ku mojej wiedzy na przyszlosc-kazda strrona ma osobny bezp.?-jeden jest pod maska-z takim symbolem strzalki w gore i dol-onjets od lewej, a w schowku od prawej strony?-wymienie i bedzie gicik!~-dzieki wielkie Granadziarzu!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-20 19:27:10 /


Nieeee!
to jest od kontrolek nad lusterkiem!
To małe czarne bakielitowe z śrubką na srodku dekielka, za schowkiem. Wchodzą do niego i wychodzą zaj...cie grube kable. Dostęp od dołu po wyjęciu tej wykładziny wiszącej (a czasami spadającej na) nad nogami kibica.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-21 08:10:41 /