logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » 2,9 efi gaśnie po zagrzaniu

2,9 efi gaśnie po zagrzaniu

witam klubowiczów,w moim capriku wystąpił problem jak w temacie.
Czytałem już podobne wątki,ale w moim przypadku jest troche inaczej.W moim przypadku auto gaśnie po zagrzaniu sie i strasznie śmierdzi benzyna(na moje zalewa go). Czy istnieje możliwość regulacji dawki paliwa?
P.S auto nie ma gazowni!

szymek216 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-09-04 10:57:51 /


Dawki paliwa nie wyregulujesz. Wykręć świece zobacz jakie są, Jak czarne, mokre, to rzeczywiście zalewa. Może być wadliwy regulator ciśnienia, albo wtryski. Jak masz gdzie, to sprawdź swoje u jakiegoś magika czy nie są wadliwe. Zazwyczaj Ci co sprawdzają wtryski do diesla niestety do benzyny nie mają sprzęty :(

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-09-04 13:59:51 /


wykręciłem i z pewnością nie jest to kolor kawowy.są czarne tak jak podejrzewałeś.jakaś mądra głowa powiedziała mi ze to moze być czujnik hala w aparacie,zastanawia mnie tylko jedno skoro byłby to hal to na zimny silnik auto tez mialo by opory a u mnie tego nie ma.

szymek216 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-09-04 14:46:06 /


Podpinam się tu bo mam podobny problem
U mnie 2.9 bena bez gazu odpala dobrze na zimno, natomiast jak zgasisz auto i znów chcesz odpalić to zazwyczaj kręci ale nie odpala - trzeba odczekać mniej więcej 5 - 7 minut to zapali - świece oglądałem, są z lekkim ciemnobrązowym nalotem, suche nawet wyjęte z ciepłego silnika. Pompa paliwa ma duże ciśnienie i raczej jest ok. Ktoś mi sugerował że jest czujnik odpowiedzialny za odcięcie zapłonu przy wysokiej temperaturze i że jakoby uniemożliwa odpalenie przez te kilka minut po oddaniu ciepła przez zgaszony silnik. A, cały czas da się wyczuć lekki zapach niedopalonej benzyny. Przy odpalaniu następuje czasami mały strzał gdzieś w okolicach kolektora wydechu (tak orientacyjnie Będę wdzięczny jeśli podpowiecie mi co mogę sam sprawdzić w warunkach garażowo - amatorskich. Zapewne odpowiedź gdzieś tu już jest.
pozdro
Wojtek

Wojtas84 / 2013-09-04 14:53:30 /


widze ze masz podobny problem.jest jeszcze coś nie wiem jak u ciebie ale u mnie auto słabo reaguje na gaz z niskich obrotow,tzn,potrafi sie zadusić i zdechnąć.za to kiedy odłącze map sensor auto fajnie reaguje tylko nie pracuje na wolnych.

szymek216 Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-09-04 15:09:05 /


Czujnik temp. płynu (ten do kompa), lub sondy lambda. Zacznij od czujnika.
pzdr.

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-09-04 17:53:11 /


Szymek - u mnie jak kiedyś padł czujnik Halla to fura w ogóle nie odpalała zero opcji z tego co pamiętam, chodzi o ten czujnik w kopułce rozdzielacza nie?
A świece jak wykręcasz to suche czy wilgotne?
Czy jeśli auto ma problemy z odpalaniem, strzela przy odpalaniu i roztacza zapach niedopalonej wachy podczas pracy silnika to od czego warto zaczać - czyszczenie zbiornika, wymiana filtra paliwa, świec, a czy ewentualnie może mieć coś wspólnego pływak w zbiorniku paliwa? (mój zawsze pokazuje że wacha jest na czerwonym ale reszta zegarów jest ok swoją drogą).

pozdro i oczywiście będę dżwięczny za podpowiedzi


Wojtas84 / 2013-09-05 03:34:52 /