logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Jakie zmiany pociąga za sobą wymiana silnika na większy?

Jakie zmiany pociąga za sobą wymiana silnika na większy?

Mam zamiar zmienić silnik w Capri. Teraz mam 1.6, ale chciałbym założyć coś dużego (2.3, 2.8 albo jeszcze większy nie od Capri) Czy poza wymianą całego osprzętu będę musiał wymienić też pół samochodu? Chodzi mi np. o przednie zawieszenie, wał, tylny most, hamulce.
Dzięki

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-08 19:36:54 /


Duuże :-)

B / 2002-03-09 00:37:35 /


He he he nie przesadzajmy :-). Da się zrobić

kavaler / 2002-03-09 02:47:01 /


tez sie do tego przymierzam i mysle , ze trzeba by wymienic np. sprezyny na twardsze , hamulce ,bo nie wytrzymaja , wal , most??? mozna ale nie koniecznie jesli jest b.dobry oczywiscie , na moscie z 1.6 bedzie Ci lepiej przyspieszal ale bedziesz mial mniejsza Vmax.
nie wspomne o skrzyni i calym osprzecie wlacznie z chlodnica.
no i przydaly by sie szersze gumy co by przyczepnosc jakas zlapac..:-)
Pozdrawiam

jagoolmk2 / 2002-03-09 19:03:02 /


Panowie jezeli bawicie sie w takie klocki to dobrze wam radze wymieniajcie caly zespol napedowy lacznie z koektorami i kolankami wydechowymi .Wydech i tak bedziecie musieli dorabiac bo zapomnijcie ,ze ktos wam spyli silnik zwydechem z caprika.Macie do wyboru 2.3, 2.8, 2.9, 3.0. Silnika2.9 nie polecam bo bedziecie mieli problemy z kolektorami i poduchami.Optimum to 2.8(capri,granada, transit)oraz3.0(tylko capri i transit do 86 )transit w tej wersji mial skrzynke z polbiegami.Blagam nie wysylajcie@maili.Jak cos to dzwoncie.

gumis / 2002-03-16 02:08:29 /


z jakimi poduchami niespełna miesiąc temu montowałem 2,9efi (poduchy, łapy, skrzynia od 2,3) i nie miałem żadnych problemów... co do kolektorów to jak masz spawarkę i diaksa to też nie widzę żadnego problemu... a silniczek chodzi jak marzenie... i jest najcichszym silnikiem jaki miałem...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-03-16 09:05:03 /


Trójkąt widzę , że miałeś do czynienia z 2.9 EFI .Czy mógłbyś napisać co konkretnie TRZEBA wymienić by odpalić silnik żeby go sprawdzić i zrobić testdrive samochodu.Dodam,że zmiana z gaźnikowej 1.6-ki.Może ktoś jeszcze wie. Słyszałem że pompa paliwa musi być elektr.w zbiorniku,czy wiąże się to ze zmianą całego zbiornika czy tylko pompy?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-10-02 15:29:01 /


ooooo ja wlasnie jestem w trakcie wymiany silnika 1.6 na 2.8i i co dalej brne w robote tym wiecej mam do zrobienia.
Pompa musi byc elektryczna a nawet bak musi byc inny:((( nie mowiac o innym filtrze paliwa i w ogóle. - gdzies juz zadałem podobne pytanko...
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-10-02 22:33:51 /