logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Lampa stroboskopowa

Lampa stroboskopowa

Witam, czy wie ktoś może jak zrobić lampę stroboskopową??? Słyszałem o własnoręcznie wykonanych takowych lampach, a mi akurat by się przydała, więc moze ktoś pomoże?
Pozdrawiam

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-13 11:25:14 /


Możesz sprawdzić np. http://www.cyfronika.com.pl
Jest tam jedna prosta lampka w cenie ok. 20 zł i schematy do wielu urządzeń, i linki do stron ze schematami. Ale chyba troche problemem jest wykonanie transformatora do lampy wyładowczej.
Ostatnio widziałem tanio na Allegro (poradziecką).

mtango / 2004-11-13 11:37:14 /


www.elektroda.pl

znajdziesz kilka schematów lamp do ustawiania zapłonu.. widziałem tam nawet schemat oparty na jasnych diodach LED zamiast palnika ksenonowego.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-13 13:51:02 /


ftp://ftp.capri.pl/pub/trojkat/elektronika/stroboskop_samochod.pdf

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-13 14:15:26 /


Oto najprostsza. Neonówka w kształcie żarówki (nie podłuzna), tak by można umieścić w ogniskowej latarki. Przewód podający impulsy nawinięty na zapłonowym pierwszego cylindra, czasmi trzeba zdjąc przewód zapłonowy celem uzyskania wyższego napięcia zaindukowanego. Należy wyczyścić znak do ustawiania na silniku i wyraźnie zaznaczyć (np. srebrzanką) znak na kole pasowym. Działa w ciemnym garażu - mała siła błysku. Uważać przy regulacji na wentylator i paski klinowe - należy dość blisko umieśćić latarkę-stroboskop koła pasowego.

mtango / 2004-11-13 15:41:18 /


Super, dzięki chłopaky :]

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-13 23:00:38 /