logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Wachacz-Hiszpan vs motorcraft

Wachacz-Hiszpan vs motorcraft

yo
poszedl mi sworzen
mam dylemat trzeba wymienic caly wachacz
orginalny motorcraft 260zl
hiszpanka podroba 130zl
co zakladac???
czy na hiszpanie tez poszaleje?

Hoover 3M / 2002-09-17 14:31:25 /


W orygynalnym beda od razu orygynalne gumy.... A w hispanskim po roku zuzyjasie i bedzes kupowac nowe... I tak hispanski wachaz + orygynalne gumy (po roku) = cena orygynalnego wachaza (z orygynalnymi gumami).... :)

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-09-17 14:46:55 /


nie wiem jak do capri... ale w taunim nowy hiszpański sworzeń wyskoczył !!! mi po roku jazdy... więc do najmocniejszych nie należy... jeśli masz kupować to tylko orginał...
chyba że koszty są dal ciebie za wysokie wówczas proponuje oddać wachacz do regeneracji...[jakość niewiele gorsza od orginału, a napewno niebo lepsza od włoszczyzny i hiszpańszczyzny :) ] operacja taka kosztuje od 60-100PLN i polega na wymianie całego środka bądź też całego sworznia z wachacza. [tak gość robił mi w pontonie]
w każdym razie jakość jest niezła bo w fordzie ranger-ze też miałem przez niego robione sworznie i końcówki i po 40tyś nie ma grama luzu...

jkaby ktoś potrzebował to ten sam gość zajmuje się maglami

namiary na gościa:

Warszawa 00-654
ul. Śniadeckich 1/15
tel (22) 628 60 51
czynne 8-17

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-17 14:51:04 /


Zasadniczo stawiał bym na Motorcraft, chyba że zamiast gumowych gum zechciałbyś założyć sobie poliuretany, wtedy gumy z nowego wahacza i tak wywalisz, więc szkoda tych oryginalnych fordowskich, a za różnicę w cenie akurat kupisz poliuretany. Tak wydaje mi się najlepiej, i sam tak zrobiłem. Jest jeszcze kwestia tego nieszczęsnego sworznia, ale osobiście pierwszy raz słyszę żeby wyskoczył, nawet w Hiszpanie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-17 14:58:52 /


może akurat trafiłem na trefne egzemplarze... ewentualnie pochodzą z hiszpanii ale z innej fabryki... w każdym razie fakt jest faktem że w taunim koło stanęło jak w powrocie do przyszłości :)) a z drugiej strony na był już wyczuwalny luz...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-17 15:30:49 /


już jarze różnice... :) w capriku jest kolumna mcpersona /czy jakoś tak/ a sprężyna jest na kolumnie... =>cała masa spoczywa na amorku... sworzeń nie jest obciążony masą przodu...
w taunusie natomiast sprężyna opiera się o dolny wachacz i cała masa przodu jest przenoszona przez dolny sworzeń... stąd jego dużo większe obciążenie i większe prawdopodobieństwo "wypadnięcia sworznia" :))

w tym układzie pomysł MK uważam za rozsądny...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-17 15:39:27 /


jesli chodzi o same gumy w hiszpanach to by nie bylo problemu bo 2 miesiace temu sporowadzalem orginalne motorcrafty z niemiec gumy i tuleje do wachacza

czyli kupilbym hiszpana i przelozyl ta 2 miesieczna gumke i tuleje motorcrafta i luz
tylko teraz pytanei brzmi jaka jest trwalosc hiszpankich sworzni?

co to sa te poliuretany? jakies tworzywo zmaiast gumy?

co do regeneracji to ja tego nie widze przeciez w wachaczu sworzen jest na stale i tzreba bylo by ROZCIAC wachacz wymienic sworzen i ZESPAWAC a takie patenty w wachaczu to nie wiem czy to najlepsze rozwiazanie

Hoover 3M / 2002-09-17 18:40:02 /


http://www.racecar.co.uk/superflex/

(pliuretanowe "gumy").....

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-09-18 08:07:17 /


Firma Delphi firmuje wahacze do Capri po ok. 90 zł.

Sebaplaza / 2002-09-18 08:22:27 /


co to znaczy firmuje?
robi wachacze do Capri za 90zl???????
gdzie jest filia jakas?

Hoover 3M / 2002-09-18 11:16:10 /


Zadzwoń pod taki numer w Warszawie 579-37-49 firma Summit Auto Parts

Sebaplaza / 2002-09-18 11:25:38 /


Hoover napisal"
"co do regeneracji to ja tego nie widze przeciez w wachaczu sworzen jest na stale i tzreba bylo by ROZCIAC
wachacz wymienic sworzen i ZESPAWAC a takie patenty w wachaczu to nie wiem czy to najlepsze rozwiazanie"
rozciąć wachacz?????????? o kurna co za pomysł

kupilem wahacze po 102 zeta w JR Motor Service Gdynia 6220614 - nie nazekam
mam tez stare wahacze jak bys chciał - gumy sa w miare ok

Maciasek_3M / 2002-09-23 09:07:14 /


dzieki kupie wachacze w Gdyni a gumy przeloze ze strych bo mja 2 miechy i sa orginalne:)

Hoover 3M / 2002-09-23 10:01:26 /


te poliuretany to mozna gdzies w polsce dostac? jak sie kształtuja ceny tego cuda, mozna tym wszystkie gumy w zawieszenieu zastapic? (mocowanie stab. magla...) ?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-24 01:35:00 /


Prawie wsystkie....

http://www.racecar.co.uk/superflex/f.html

Tam tez sa ceny....

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-09-24 08:09:25 /


a gdzies w polsce?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-24 21:38:05 /


Bez problemow mozna sprowadzic z Britanii (pocta)... Do Litwy to kosztuje do 15$...

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-09-25 08:01:26 /