logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Jak usunąć plamy z oleju?

Jak usunąć plamy z oleju?

Jak w temacie. Z auta mi się lekko sączy, ale na tyle wyraźnie że zaczyna znaczyć swoje terytorium na kostkach którymi wyłożony jest podjazd obok domu. Jak się pozbyć tych śladów? Gorącą wodą z jakimś detergentem i wspomóc się szczotką ryżową?
Moje pytanie jest jak najbardziej poważne ...

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-15 15:21:19 /


widziałem na stacji obsługi schell ze takie plamy likwidowali jakims srodkiem ale nie wiem co to było.podejrzewam ze w wiekszych warsztatach tez to powinni miec

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-15 15:39:33 /


z kostki brukowej ? ? :) hmm pomoże wymiana pobrudzonych elementów kostki :) specyfiki chemiczne się poddają bo olej wsiąka bardzo głęboko.


rada 1 -> stawiaj auto na trawie
rada 2 -> woź ze sobą tekturę i podkładaj pod silnik jak parkujesz ;p
rada 3 -> najbardziej kosztowna ale najskuteczniejsza... uszczelnij silnik i skrzynię to nie będziesz plam zostawiał

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-15 15:58:31 /


Z tego co wiem, na torze w Miedzianej Górze - likwidują takie plamy wapnem - informację tę mam od ludzi zajmujących się torem, zresztą na stacji u nas na Shellu też wapnem usuwają tekie plamy..więc działaj..powodzenia :)

Albi_Poznan / 2004-11-15 16:15:02 /


Dosia z aktywnym tlenem- właśnie reklame widzialem :)

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-15 16:20:08 /


Pracowalem na stacji orlen, maja taki plyn do swojego uzytku, pogadaj, popros to napewno ci dadza.

Kriss_MustangII / 2004-11-15 16:41:01 /


albo kostke przewróc na drógą strone to plamy znikną:)

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-15 17:22:40 /


ja bym zostawil w spokoju... samochód będzie czuł się jak u siebie :) i bardziej swojsko :) Mi juz silnik nie cieknie , ale nadal najlepiej odpala jak go nad jego starymi plamami postawie :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-15 18:45:40 /


Tlkiem posypać przykryć cienkim płótnem i potraktować gorącym żelazkiem, powinno pomuc.

Staszek z Chełma / 2004-11-15 19:01:28 /


ja jak pracowałem u dealera (Forda) to mieliśmy taki specjalny środek do tego i nawet działało. Niestety nie pamiętam jak to się nazywa w każdym razie gwarantuje skuteczność - nawet na pozbruku.

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-15 19:22:55 /


spawn -nie cieknie ???
heheh bo juz oleju nie ma ;) :P:P:P

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-15 19:38:32 /


Kornik - do Twojego jak najbardziej poważnego pytania, jak najbardziej poważna odpowiedź
- Babę sobie znajdź !!! Tylko taką która będzie chodzić za Tobą i sprzątać jak sam nie potrafisz porządku utrzymać.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-15 20:07:47 /


woight 242 (brudpur) a do starych woight 150 (gruntpur) polewasz koncentratem a po godzinie spłukujesz wodą w przypadku gdy to są stare plamy polej 150 a zmyj po kilku godzinach pod ciśnieniem (najlepiej kercher) płyn kupisz u dystrybutorów lub w makro(w makro jest tylko w małych butelkach)

Lukruś / 2004-11-15 22:54:23 /


jak uda Ci się którymś ze sposobów usunąć to daj znać :)) bo mam tu kilku chętnych na skuteczny specyfik :))

choć nadal wydaje mi się najrozsądniejsze przełożenie kostki na lewą stronę ;p

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-15 22:54:50 /


z tapicerki itp też schodzi tylko trzeba sprawdzić bo niektóre odbarwia

Lukruś / 2004-11-15 22:56:15 /


Trójkąt, twoja metoda ma dużą wadę. Jest jednorazowa.

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-15 23:10:58 /


wcale nie , potem zamieniasz kostki z tymi z drugielj ulicy itd. :P

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-15 23:27:12 /


A ja mam na parkingu bekasówki, takie duże płyty, na oko 1x3 metry ;) Je ciężko przekładać, a Pani stróżka jest cięta na plamy oleju ;) Oby nowy silnik nie kapał tak (tfu! tfu! odpukać...).

Piotrek PCK / 2004-11-16 00:10:21 /


Jeżeli nie za często w tym samym miejscu parkujesz, to posypanie suchym piaseczkiem w miejscu (świeżej) plamy pomaga stonować i zatrzeć ślady z czasem (wchłania olej i ściera zewn. powierzchnię kostki od jeżdżenia, czy chodzenia).

Próbowałem z dobrym skutkiem uniwersalnych płynów do czyszczenia podłóg, silników itp. chyba na bazie lekkich kwasów organicznych (jakby jakiegoś chemika takie płyny interesowały, do alu włącznie, to mogę poszperać w recepturach). Były one lokalnej firmy (Royal Jeziorany, płyn uniwersalny "RO-..."jakiśtam numer), więc niestety nic Wam ich nazwa nie da.

Przestrzegałbym przed preparatami opartymi na sodzie kaustycznej, bo cholerstwo niezwykle skuteczne, ale z niszczeniem kostki po pewnym czasie włącznie.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-16 08:35:11 /


Royal Jeziorany... mi to brzmi bardziej jak nazwa lokalnego trunku :)

Jabol / 2004-11-16 09:05:56 /


http://www.sniezka.pl/pl/nasze_wyroby/id/1/32/
wyprobowane tyle tylko ze zabezpiecza raczej przed wchłanianiem niz pomaga w zmyciu

swoja droga ciekawe czym usuwaja z jezdni olej strazacy po wypadkach bo nie jest to zwykly piaseczek :) to biale cos octem czuc :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-16 09:30:54 /


Profesjonalne firmy zajmujące się utrzymaniem czystości parkingów podziemnych stosują woighta . W specyfikacji jest napisane że nie niszczy powłok cementowych . W przypadku mycia prania pcv itp należy sprawdzić czy nie odbarwia. Zasadniczo z racji wykonywanego zawodu dość często zamawiam (i oczywiście wykorzystuje )profesjonalne środki czyszczące . Ale forum nie jest raczej do rozpisywania się na ten temat ,ani do reklamowania tej czy innej chemii. Ew mogę doradzić (opierając się na swoim doświadczeniu) podać adres dystrybutora lub zamówić dowolne płyny prof.
sory że się rozpisałem .

Lukruś / 2004-11-16 09:36:59 /


taka kostka brukowa jest chlonna i olej wchodzi we wszystkie zakamarki łatwiej bedzie chyba juz odwrocic kostke zabezpieczyc ja i naprawic samochod :P

Michal FAZI / 2004-11-16 18:02:46 /


kupic puszke szarej farby i pomalowac kostke :D
Mozna tez kupic dwa kolory i malowac we wzorki, albo namalowac na kostce gdzie parkuje auto napis "Capri" :-)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-16 19:50:33 /


Uzupelniajac rady Trojkata:
-> uspawac z blachy wanne pod caly samochod, raz na tydzien wybierac z niej olej i sprawiedliwie rozdzielac miedzy skrzynie, silnik i most ;P

Mysza liil (EM) / 2004-11-16 19:53:03 /


w takiej wannie nie zapomnij wkleić jakąś gąbkę (np.gr. 1cm), bo na każdym zakręcie będzie się wychlapywać.
Na dole zamontuj zaworek i wężyk żeby wygodnie spuszczać nadmiaru oleju do butelki (ochrona środowiska) ;)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-17 08:10:56 /


Kraniki sa "nieekologiczne" ;-)

Wystarczy dołożyć czujnik poziomu oleju, kontrolkę na deskę i pompkę np. od spryskiwacza szyb.

Wanna pełna, czujnik działa, kontrolka świeci, uruchamiasz przełącznikiem pompkę i przepychasz olej do silnika do momentu, aż kontrolka zgaśnie.
:-DDDD

Gabriel / 2004-11-17 08:37:33 /


nie róbcie sobie jaj Panowie ...
Przełożenie kostki na drugą stronę nie wchodzi w grę. Zostaje "chemia" ew. inne cenne uwagi.

pozdro

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-17 08:41:35 /


ale po co ręcznie uruchamiać pompkę?? przecież zapalająca się kontrolka może z automatu uruchamiać pompkę i za pomocą odpowiedniego dozwonika kierować do poszczególnych elementów napędu: silnik, skrzynia, most.. wówczas system jest całkowicie bezobsługowy!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-17 09:37:48 /


Przed pompka zamontować filtry, to nie trzeba będzie wymieniać tych w silniku. Z wanny łatwiejszy dostęp...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-17 09:50:42 /


proponuje jeszcze wyprowadzic z wanny dwa wezyki do spryskiwaczy szyb zalozonych na tylnym zderzaku, skierowanych do tylu i uruchamianych z kabiny przyciskiem z napisem "HWDP" :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-17 22:06:40 /


soda kaustyczna ,[ług sodowy ] tylko to zareaguje z tłuszczem - uwaga bardzo żrące ,zrobić z granulek papkę, będzie wrzec w zimnej wodzie, szorować w rękawicach,spłukać wodą [dużo wody]
kostkę na przyszłośc zabezpieczyć szkłem wodnym [ najtaniej ]

chnapo / 2004-11-18 22:27:57 /


właśnie z powodu żrącego działania nie polecałem sody kaustycznej.
Kiedyś np. stosowana była szeroko (i pewnie nadal jest gdzieniegdzie) w wędzarniach do czyszczenia komór (naprawdę ciężki syf), jednak z powodu niszczącego działania sody stosuje się inne środki. Nie wiem już jakie, bo i z tą branżą zerwałem kontakt parę lat temu.
Niewątpliwie ten wymieniony wcześniej przeze mnie, był wprowadzany jako mniej skuteczny, ale jednak zamiennik.
Być może, że jak się przejdziesz do jakiejś wędzarni (przy zakładach mięsnych) to dostaniesz/sprzedadzą Ci odrobinę innego środka niż soda i po ptokach :)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-19 08:48:56 /


Proponuję spuścić olej z silnika i skrzyni. Problem z głowy.

Czołg PCK Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-19 09:17:19 /


Można też namalować farbą zakaz parkowania...

Czołg PCK Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-19 09:19:40 /


posiadam środek który likwiduje plamy olejowe z kostki w ciągu 1-3 min.

hawer / 2011-06-09 14:25:45 /


To świetnie. A może podasz jego nazwę?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-09 14:43:41 /


Zarejestrowany dzisiaj - to reklama , która raczej jest niewskazana :P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-09 15:24:16 /


JA tez znam! i nie będę tu robił jakiś tajemnic. w 1-3min (dla wprawionych)
A nazywa się to "Czysta kostka" koszt zależny od miejsca zamieszkania. Instrukcja użycia tez łatwa:)P wyciągasz brudną i wsadzasz czystą:P

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-09 16:02:28 /


A ja wypalam palnikiem plamy po oleju:)

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-09 19:15:46 /