logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » wyjąć automat i włożyć manual, a co z elektroniką ?

wyjąć automat i włożyć manual, a co z elektroniką ?

i to w Fordzie Thunderbird 2,3 TURBO 1987 r...
...automat ponoć padł, więc pytam:
czy jest sensowne sprzedanie padniętego automatu do skupu takowych
- i - następnie: założenie skrzyni V od transita lub ściery (silnik PINTO więc ma podejsć no nie? ...)
Wiem że problem z linką i przerabianiem pedałów, ale co z elektroniką, czy można po prostu odłączyc, jakie inne niespodzianki mnie mogą spotkać ???? hm..

- a przy okazji, chyba nie byłoby problemu włożyć Kolonię 2,8 razem ze skrzynią, jakby coś było nie tak z silnikiem??

Pytam, bo mogę nabyć TANIO taki wóz z padnięta auto-skrzynią
Co wy na to?

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-09-17 21:01:22 /


jesli do twojego pinto pasuje A4LD to poszukaj sobie uzywki. moja padlina zdechla i lezy w pokrzywach. chcialem robic to co ty ale to duzo zabawy i nie to samo co automat. powiem tylko ze za swoja skrzynke (stan igla) dalem 6 stow. szukaj w prywatnych ogloszeniach a nie w firmach typu"sprzedaz aut. skrzyn". za sprzeglo skrzynie i reszte dupereli tez pare groszy zaplacisz (ok. 1000) ai nie bedziesz juz mogl palic cygar podczas jazdy :) pozdro dla fordziarzy.

robert g / 2002-09-17 21:41:13 /


tak, to A4LD, a nie AOD, więc jak twoja, i pewnie zrobię jak ty, no to dzięki,

ale jak ktoś ma inne doświadczenia to też chętnie się zapoznam.

POZDR.

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-09-17 22:03:25 /


jeśli masz odrobine drygu do mechaniki to możesz spróbować sam naprawić skrzynie.[i tak nie masz nic do stracenia, co najwyżej trochę pracy]. w warszawie jest firma sprzedająca części do automatów wszelkich typów... części do skrzyni biegów do firebirda kosztowały mnie 600PLN... zmieniłem wszystkie sprzęgiełka, wszystkie elementy gumowe, uszczelki i jedną przekładnie planetarną... skrzynia chodzi teraz jak nówka...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-09-18 08:14:47 /


Ja niedawno zmienilem skrzynie z automatu na manual. Podejrzewam ze w Capri moze to mniej szy problem.. Ale elektronika, to tylko wsteczny trzeba przepiac. Automat morze byc podpiety jeszcze do gaznika, nie wiem co do za bajer i oco chodzi, ale ja naprzyklad znalazlem nakladke i otwor takowy zatkalem i wszytko jest :)

Piotr / 2002-09-19 21:48:32 /