logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » Jak wykończyć wnętrze garażu?

Jak wykończyć wnętrze garażu?

Jako że mam możliwość urządzenia budowanego właśnie garażu według własnego widzimisia, szukam dobrego pomysłu na wnętrze.
Prawie pewne jet że na podłodze będzie szachownica, nie wiem tylko co dalej ze ścianami, sufitem, wstawkami, bajerami...
Ma ktoś jakieś zdjęcia lub wizje pomysłów na klimatyczne wnętrze garażu, w którym od razu można poczuć się jak w domu?

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-12 22:11:59 /


Hmm.. ja tam jak budowałem garaż to martwiłem się o wielkość i funkcjonalność .Na pewno warto myśleć o ociepleniu jakimś kanale do szybkich interwencji oddolnych ale podłoga we wzorki jakoś nie przyszło mi do głowy . Za kasę z podłogi czy ozdobnych ścian lepiej zbudować od 2 metry szerszy i 4 metry dłuższy ;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-12 23:06:36 /


Wymiary ogranicza projekt a ściany już stoją. Ocieplony tez już jest, dogrzewany w środku grzejnikami, woda, prąd, 12V i kompresor tak więc zostały tylko bajery. Spoko, priorytety mam poukładane w odpowiedniej kolejności :)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-12 23:16:38 /


No to pytanie jakie auta maja w nim stać czy piękne i błyszczące czy czarne złe ziejące ogniem ? Ja bym proponował najpierw poszukanie jakiegoś fajnego DUŻEGO gadżetu motoryzacyjnego i dopiero wokół niego stworzył całe wnętrze . Ja mam zajawkę co prawda nie do garażu ale do mojego pokoju-gabinetu na suficie namalowany spód auta jakby stojącego na podnośniku . Pozostaje wybór samochodu do odwzorowania .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-12 23:25:25 /


Bogdan - Forda se nie namaluj, bo Ci za parę lat będzie deszcz padał na głowę :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-13 08:01:47 /


daj zdjęcie tego spodu auta na suficie bo pomysł fajny

datulec Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-13 09:27:40 /


też bym chciał zobaczyć sufit Twojego gabinetu! super pomysł :)

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-13 09:54:46 /


pomaluj wnetrze i sufit farba do malowania pasow na asfalcie. Efekt jest niesamowity

Classmobile / 2013-10-13 10:04:24 /


Najlepiej zrób tak, bez większego przepychu i żeby zbytnio nie denerwować sąsiadów.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-13 10:24:11 /


Taa, szkoda tylko że nie będę miał co powiedzieć jak będzie się chciał ktorymś przejechać :)

Nie wiem czy nie przesadziłem z pstrokacizną ale na przykładzie mixów innych pomysłów widzę to tak

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-13 23:22:49 /


Ja bym o marmurach pomyślał jednak.

I mówią ze w Polsce bieda....:-)

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-14 01:00:38 /


a do czego chcesz wykorzystywać ten garaż?

Tylko li i jedynie do stawiania samochodu i robienia efektu "wow" na kolegach i koleżankach? Bo wtedy na podłogę płytki tylko tam, gdzie stoi samochód, reszt to wysokiej jakości wykładzina, która można prać, etc ( takiej jak w Media Markt nie kupisz- to ich specjalne wykonanie, ale coś podobnego)

oprócz tego jakieś klimatyczne automobila ( co tam masz- zdjęcia, banery, rejestracje) + oświetlenie.

A jeśli garaż ma też pełnić funkcję garażu- czyli jakieś naprawy- to kup porządny stół z blatem z klejonych klepek, do tego szafa z drzwiami przesuwanymi, do dowolnej aranżacji wnętrza- pamiętaj, że porządek będzie tylko wtedy jak każde narzędzie będzie miało swoją półeczkę lub przegródkę, ładne szafki nad stałem z dobrym oświetleniem, tablice narzędziowe- spokojnie na te bajery wydasz jakieś 12- 15 tysięcy złotych. a wykończeni zrobi się same.

Ja staram się od jakiegoś czasu połączyć wszystkie te funkcje, ale największe klimatyczne wrażenie robi na mnie sąsiad- ma garaż ( szopę) obitą papą z zewnątrz, zaś na ścianach w środku ma powieszane półki i narzędzia, wieczorem, kiedy żólte światło i szczęk narzędzi wydobywa się z uchylonych drzwi robi to mocne wrażenie...

a nie kosztował wiele...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-14 09:46:30 /


http://www.garagejournal.com/

Tutaj znajdziesz sporo fajnych pomysłów, popatrz też na wątki na forum.
http://www.garagejournal.com/forum/showthread.php?t=55006&showall=1

Tak naprawdę wszystko zależy od wielkości garażu (także wysokości - podnośnik kiedyś?) i tego co będziesz chciał w nim robić.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-14 09:51:27 /


Wszystkie piękne wykończenia i tak szlak odpali jeżeli będziesz coś szlifował i spawał. Chyba że garaż ma być lanssalonem gdzie jedynie będziesz pił piwo i przeglądał gazety motoryzacyjne.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-14 11:15:53 /


Znajac zycie to garaz dlugo czysty i blyszczacy nie bedzie mimo ze ma sluzyc glownie za przydomowa przechowalnie aut ale dlatego wlasnie bedzie ceramika na scianach i podlodze zeby jakos to po robocie dopucowac.
Smasher, dobra stronka.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-14 15:50:54 /


pojedz z grubej rury :D

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-15 19:59:57 /


No, też tak mówie...

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-15 23:38:43 /