logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Montaż lampy tylnej Capri II w Capri III

Montaż lampy tylnej Capri II w Capri III

Duzo Klubowiczów to na bank przerabiało, czyli co podłączyć gdzie albo nie podłączać, czego/którego kabla nie ma a który jest, czyli co zrobić by działało jak w oryg.Capri II.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-14 01:06:25 /


W lampie z MK3 masz stop zintegrowany z pozycją a w MK2 masz oddzielnie stop i pozycje. Trzeba przerobić wtyczki tak, żeby oba kable byly oddzielnie. Lampa od MK3 ma światło przeciwmgielne, a w MK2 nie. Reszta jest taka sama.

HICKS / 2013-10-14 07:16:22 /


Może ma ktoś schemat odręcznym piórem robiony tzn biały do czrnego, czerwony do niebieskiego czy jakos tak....

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-15 23:32:01 /


Musisz tylko wydzielić światła pozycyjne i przedłużyć 2 kable ... to wszystko ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-16 12:05:52 /


Tyle to ja też wiem tyle słyszałem ale pomogło by gdyby ktoś napisał:
1.przedłuż czerwony kabel włóż do pierwszej wsuwki 2. Przedłuż brązowy włóż do 3ciej wsuwki itp.itd.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-17 08:43:24 /


odkręciłeś w ogóle ta lampę? widziałeś wtyczkę? Jak masz takie problemy daj to do elektryka, tylko dobrego!

W dziale garaż masz schematy elektryczne jak potrzebujesz koloru, wybierz swoja wersje i tam odszukasz potrzebne kolory.

Całość roboty to 4kawałki 10cm kabla, oprawione 8 złączkami: 4x męskie, 4x damskie, i wetknięcie tego w kostki.

Zrobienie tego będzie trwać krócej niż napisanie tego posta.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-17 09:43:46 /


Co prawda, to prawda :)

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-17 15:34:12 /


Pozostaje jeszcze metoda "prób i błędów" ;-)

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-17 18:27:33 /


Jedż do elektryka, elektryk powie oczywiście ok - zostaw to się zrobi, powie że ma tttyylllee roboty, za 2wa dni powie "a tak w ogóle to o co chodzi", z 5 dni zły ze się mu przypomina i tak w kółko - przerabiam to na co dzień, ja nie lubie jak na moich prywatnych autach ktoś się uczy tematu.

I dlatego ze wiem ze to jest robota dla mnie na 5 min czy nawet 25 min to jest mi dużo łatwiej jak ktoś z Was odkręci swoja przerobioną lampe i nawet zrobi zdjecie przejścia połączenia kabli i tyle.

Czyż nie ??


Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-18 09:49:19 /


Odkręć lampe -- zobacz który kabelek idzie do świateł pozycyjnych a który do stop -- przedłuż ten od pozycyjnych tam gdzie dwójkowa lampa ma pozycyjne = gotowe ... żaden elektryk Ci do tego niepotrzebny. Ani żadna fotka Ci nie pomoże zbytnio...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-18 12:19:50 /


przyjedź do mnie,
zrobimy od ręki.
napijesz się kawy, i nie skasuję Cię zbyt dużo.

Nie wiem, może jakiś nietypowy elektryk jestem...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-18 13:28:00 /


Jak tylko tak to tak.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-18 13:29:27 /


Dzieki magic za zaproszenie ale bielsko biała trochę nie po drodze.....
Ale kawe możesz zrobić....

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-18 20:23:58 /


Konrad, a bawiłeś się jak byłeś małym karyplem w "znajdź 3 różnice na obrazkach" i połącz kropki"? Połącz te dwie zabawy w jedno a uda się Tobie podłączyć lampę w kilka minut ;)

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-18 20:28:59 /


Kiedyś bawiłem się w jednego Caprika całymi dniami, odkręcałem srubki - smarowałem je - potem przykręcałem z powrotem.
Teraz mam m.in. 4ery Capriki ale też.... 4ery małe Córki i czas tych caprikowych zabaw się zmniejszył do minimum a Tamtych do maksimum.

Dlatego czasem chce, rzeczy mało istotne jak ta, zrobić szybciej by na rzeczy istotne lub istotniejsze mieć więcej czasu.
Każdego z Was to czeka, Życze z całego serca.

Ale za pare lat znów będę przykręcał śrubki.....

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-19 20:45:28 /