logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » hamowanie silnikem na "gazie"

hamowanie silnikem na "gazie"

Witam
a ja z innej beczki ;)
Hamowanie silnikem na gazie jest słabe to fakt,sam sprawdziłem na benz i LPG
ale odcinając dopływ gazu np.przy zjeździe z górki efekt jest rewelacyjny
(stare ciężarówki na Dieslach miały taką dzwignie która odcinała dopływ ropki)
Ale pytanie jest czy takie odcinanie gazu (rozłączam zaworki) ma jakikolwiek destrukcyjny wpływ na membranę?
M.

Consul2.3V6 / 2004-11-21 23:28:37 /


destrukcyjny nie.. a co więcej układy elektroniczne z silnikiem krokowym sterującym dawką gazu mają funkcję CUT-OFF .. działa to mniejwięcej tak jak opisujesz.. przy hamowaniu silnikiem jest odcinany gaz :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-21 23:31:51 /


zamierzam zrobić sobie taki "Switch-Off LPG" gdzieś przy kierownicy
może nawet zamiast klaksonu i oszczędzać LPG + Klocki ham przed skrzyżowaniami albo na długich zjazdach z górki

Consul2.3V6 / 2004-11-21 23:54:24 /


a moze maly ukladzik z czujnikiem predkosci obrotowej silnika i czujnikiem puszcoznego pedlau gazu ktory automatycznie by odlaczal lpg do momentu keidy silnik osiagnie np 1100 obr/min
nie bylo by to trudne do wykonania

DeMaDeS / 2004-11-22 07:22:08 /


Tak tylko trzeba dodać że ten efekt jest fany gdy przyciskając pedał gazu samochód bardziej zwalnia puszczas mniej zwalnia

Staszek z Chełma / 2004-11-22 10:20:57 /


jak hamowanie na gazie jest słabsze niż na benzynie to wynika to jedynie ze złego wyregulowania przepustnic.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-22 20:40:54 /


to sie podepnę.
mianowicie moje 2.0 v6 w grani pali mnie za dużo gazu, chciałbymm przerobic instalke tak aby przy hamowaniu silnikiem gazu nie tracic, co muszę zakupic i co przerobic żeby miec insttalke z silnikiem krokowym do gazu i ststemem cut-off??

grabasz / 2005-08-30 01:09:22 /


wiele lat temu w prasie dla elektroników- amatorów były opisywane urządzenia do odcinania paliwa podczas hamowania silnikiem, wykorzystujące elektrozawór wolnych obrotów. (w niektórych modelach gaźników). Więc kto zdeterminowany, to znajdzie. Albo sam skonstruuje, potrzebny jest czujnik położenia przepustnicy i czyjnik podciśnienia. Wystarczy połączyć, i odłączać napięcie podawane na elektrozawory gazu.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-30 21:51:43 /


magicc - przelacz centralke na 0 przy pracy silnika, to zobaczysz ze zgasnie dopiero po chwili. Tak wiec zeby to mialo sens trzebaby zalozyc dodatkowy zaworek, jak najblizej miksera.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-30 23:25:08 /


tak, ale zgaśnie, przy hamowaniu silnikiem np 10- sekund, 1 czy 2 sekundy zwłoki nie zrobi dużej różnicy, ale mozna też jak mówisz, dołożyć dodatkowy elektrozawór... Jak ktoś lubi się bawić

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-31 18:07:09 /


U mnie gasnie po paru ladnych sekundach, wiec roznica jest ;-)
Co prawda w czasie jazdy, na wyzszych obrotach silnik szybciej zassie gaz z rurek, ale to juz pod rozwage ewentualnego instalatora tego patentu. Przy dluzszym hamowaniu faktycznie, szkoda roboty.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-08-31 20:04:42 /