logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Czyszczenie migaczy po lakierowaniu.

Czyszczenie migaczy po lakierowaniu.

Mam problem poprzedni właściciel przed malowaniem nie zdemontował migaczy i oznaczeń z tyłu. Podczas malowania zachlapal te elementy farbą. W jaki sposób domowymi sposobami to usunąć, jakimi środkami. Czy można zastosować rozpuszczalnik. Jaki środek do migacza a jaki do oznaczenia.

Police / 2004-11-25 03:13:20 /


miałem taki motyw w pontiacu :) pomógł zmywacz do paznokci chyba na acetonie.. możesz spróbować NITRO ale przed czyszczeniem wykonaj próbę czy nitro nie rozpuści plastiku na migaczu...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-25 09:35:53 /


Tak jak mowisz 3kat, zmywacz to nic innego jak aceton, plastykowi nie zaszkodzi ale usuwanie farby moze zajac troche czasu przy uzyciu tego specyfiku :)

Nitro znacznie lepiej usuwa farbe, jednak ROZPUSCI migacz!! Moze nie tak calkowicie, trzeba delikatnie moczyc czysta szmatke i scierac farbe, tyle ze nitro zmatowi lampe po wyschnieciu, ALE! sprawdzone w praktyce - zmywalem przy uzyciu nitro, nastepnie "podtrawiony" migacz potraktowalem lakierem bezbarwnym. Efekt - jak nowka albo jeszcze ladniejszy :)

Mysza liil (EM) / 2004-11-25 10:27:12 /


zgadza sie !!ja nie wtrace nic nowego ale moje doswiadczenie z tym zwiazane
najpierw probowalem rozpuszczalnikiem ale fakt marne szanse ale zawsze troche zejdzie a tak dokladniej to zaszo mi zmywaczem do paznokci :)

nic nowego nie powiedzialem :P
a jedna mala buteleczka sterczy a nawet zostanie wiec ni erozpedzaj sie z kupnem paru butelek sugerujac ze to nie starczy !!!
mi starczylo na lampy od capcia i jeszcze sporo zostalo !!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-25 10:46:44 /


zmywacz zmywaczowi nierówny ;] przy czyszczeniu kierunków w pontiacu miałem 2 typy w niebieskiej i różowej butelce ;p ten z niebieskiej nie był na acetonie i nie chciał ruszać farby :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-25 11:00:29 /


ten bezacetonowy to do sztucznych paznokci (ciekawych rzeczy sie mozna od kobiet dowiedziec ;-)) ale każdy zmywacz jakim traktowałem plastik mi go matowił i to mocno.

Jak zmywałem przyciemnienie z lamp to użyłem zwykłego rozpuszczalnika renowacyjnego (z początku próbowałem benzyną ekstrakcyjną i nic) i po pierwszym przejechaniu rozpuszczalnikiem prawie żadnego efektu po 3 minutach znowu to samo i zaczeło złazić i sie odrywać dopiero po kilku próbach ale wyjątkowo upierdliwa była ta farba. Po zmyciu wyglądało świetnie

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-25 13:30:12 /


Udało się, dziękuje wszystkim za porady, lakier udało się usunąć zmywaczem do paznokci a przy tym migacze się nie zmatowały :-D. Jeszcze raz dziękuje ;-)

Police / 2004-11-25 19:10:34 /


Jak zmatowi - pasta polerska przywraca wszystko do stanu poprawnego przy okazji zarazem niweluje wszystkie porysowania czy zadrapania,a nasza lampa czy kierunek po owym zabiegu wygląda prawie jak nowy.

aro / 2004-11-26 13:15:18 /


podłacze sie tutaj bo mam taki wlasnie problem tyle lampy w samochodzie sa dosc znacznie przyciemnione akurat ta metoda tuningowa mi sie nie specjalnie podoba ;)
czy mozna czyms innym niz zmywaczem/acetonem wyczyscic klosz z farby i jak zrobic zeby sie błyszczal polakierowac czy polerowac ??? czyscilem wczesniej nitro strasznie matowieje plastik wiec to raczej odpada jesli malowac to jakim lakierem jesli polerowac to jaka pasta ??

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-21 08:37:42 /


Powierzchnie matową po nitrze mozesz zamalowac lakierem bezbarwnym (z 2 warstwy, wystarczy spray) i masz klosze jak nowe. Sprawdzone.

Mysza liil (EM) / 2006-09-21 08:52:46 /


Ja gdzieś widziałem zmywacze do tych lakierów na lampy. Chyba w Norauto.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-21 10:10:41 /


mam pytanko chciałem sobie odnowić klosze malując je sprayem do lamp koloru czerwonego, sprawdzał któś czy daje to rade? chodzi mi czy wygląda to w miare jak orginał? przed pryśnięciem warstwy powinienem pozbyć się orginalnego barwnika na kloszu?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-21 10:48:52 /


Nie zmywaj barwnika. Wyczyść i psiknij tym sprajem ze trzy razy bardzo cienką warstwę- szybko się robiązacieki, więc uważaj i naprawdę cienko maluj.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-21 10:51:43 /


a moje stare szkla bardzo zle reagowały z nitro ... po prostu rozsypaly się poźniej wiec nie polecam :/ .... a co do malowania bezbarwnym to ja u siebie czyścilem lampy tył papierem 800 poźniej 2000 i polerowałem tak jak lakier ... i swiecą się naturalnie i farba nie będzie4 z nich złazić :)

Mirek K. / 2006-09-21 22:43:22 /


Ja nie czyściłem nitro tylko renowacyjnym (bo benzyną ekstrakcyjną nie chciało iść) i w sumie zeszło fajnie - można dopolerować później i będzie ok ;-) o ile lampy nie sa jakoś mocno popękane czy porysowane to nawet nie trzeba ich malować

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-21 23:02:03 /


bezbarwne lampy mi się niepodobają mam pare połamanych kloszy to sobie poćwiczę:D

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-22 14:30:41 /


papierkiem wygładzić i pastą polerską wypolerowac to dobre i sprawdzone metody,a własnie skończyła mi siępasta polerska jeszcze taka PRlowska, zna ktoś jakiedoś sensownego odpowiednika takiej pasty u obecnych firm na rynku?

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-22 21:57:33 /


Bardzo dobra do polerki jest Farecla G3.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-22 22:15:06 /


myłem myłem az zmyłem ;) polecam zmywacz do paznokci bezacetonowy w szklanej buteleczce z zielona etykietka nie bede robil kryptoreklamy(jak cos to na priv) :P
wystarczylo polac troche i pomoczyc lampy w zmywaczu farba sie zwazy i "zwija" elegancko szmatką :) schodzi prawie jak folia i orazu z policja mniej problemow ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-30 10:08:19 /