logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » AC - Hestia czy Generali?

AC - Hestia czy Generali?

witam!

moze nie jest to zapytanie czysto w temacie Capri, technicznym, itp., ale mam nadzieje, ze ktos bedzie mogl mi na nie odpowiedziec. :)

w najblizszych dniach (jutro lub pojutrze) chcialbym ubezpieczyc swoj samochod (autocasco). waham sie miedzu dwoma ubezpieczycielami - Hestia i Generali.

czy ktos z was moze mi wskazac, ktorego z tych dwoch ubezpieczycieli wybrac, podzielic sie wlasnymi doswiadczeniami, itp.?

wysokosc skladki jest dla mnie drugorzedna sprawa. najwazniejsza jest dla mnie ogolnie pojeta wiarygodnosc i rzetelnosc, czyli najprosciej mowiac - brak problemow w egzekwowaniu ewentualnego odszkodowania.

z gory dzieki za wszystkie rady i informacje. :)

--
pzdrwm,
Piotrek

wysmok / 2004-11-30 13:22:35 /


Faktycznie, nie jest to zapytanie czysto w temacie Capri. Rzekłbym, pomyliłeś forum.
Moge tylko jedno powiedzieć, że jeśli nie ma dla ciebie znaczenia wysokość składki to AC opłacasz w PZU. Pod względem wypłat to najpewniejsza firma.
Ale juz nie zadawaj takich pytań...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-30 13:34:49 /


po to jest forum by sie pytac, a nie mądrzyc jak i tak nie znasz odpowiedzi! ja tez chetnie bym sie dowiedzial gdzie nataniej i najpewniej AC mozna wykupic do capri w Link 4 powiedzieli mi np ze do takich starych samochodow podchodza niechetnie i bardzo wyskoka sladka jest

Hoover 3M / 2004-11-30 15:07:29 /


ale tu nie chodzi o Capri Hoover

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-30 15:11:03 /


Znam odpowiedź. PZU. Jeśli oczywiście koszty nie grają roli, więc o co chodzi?

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-30 15:33:18 /


Pytanie - jeśli już - kwalifikuje się do kategorii "ubezpieczenia", a nie "ogólne".
Poza tym - jak zauważył Ramboost - na tym forum raczej nie chodzi o tworzenie rankingu towarzystw ubezpieczeniowych...

Prawdziwy problem z autem w wieku Capri to trudności w wykupieniu W OGÓLE sensownego AC (tą śmieszną sytuację pozostawię lepiej bez komentarza...)
Przyznaj się więc, wysmok, chodzi Ci o jakiś nowy "wynalazek", hę? :P

Ale jeśli myślisz o przedziale wiekowym Capri, może rozwiązanie częściowe - np. ubezpieczenie tylko od kradzieży, jak każdy inny przedmiot? Nie rozwiązuje to problemu np. dewastacji (odpukać!!!), ale zawsze coś...

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-30 16:18:43 /


Hestia i Generali??? Zadna z tych. O doswiadczeniach moglbym sporo tu napisac ale chyba lepiej nie. Jesli chodzi o pewnosc, najbardziej uwazam PZU SA. Jesli chodzi o AC w tej firmie, to sprawa jest dosyc zlozona. Mianowicie jest tam tak duza mnogosc wariantow i zakresow ochrony a co za tym idzie cen. Mozna wprowadzic rozne udzialy wlasne, franszyzy i inne historie majace ogromny wplyw na ostateczna cene ubezpieczenia. Jakbys mial jakies pytania wez moj numer telefonu lub GG ze strony 'o mnie' i wal smialo. Pozdrowka

Bialy MKIII / 2004-11-30 19:08:25 /


Na pewno nie Generali. Czekam na odszkodowanie z AC już ponad 45 dni, wycena szkody zaniżona w stosunku do cen rynkowych o 35%!!! Tragedia :(

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-30 20:22:52 /


tanie skladki duze problemy za cos musza malo brac niema co sie oszukiwac

Michal FAZI / 2004-12-01 00:08:14 /


polecam podjac pare krokow:
1. wpisac http://www.google.pl [enter]
2. kliknac "grupy dyskusyjne"
3. kliknac pokoleji pl. -> misc. -> samochody
4. wyszukac

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-01 22:25:59 /


musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem zainteresowania moim tematem. widze, ze trafilem na konkretne forum z konkretnymi forumowiczami. :) przyznam sie oczywiscie bez bicia, :] ze nie jestem posiadaczem Forda Capri tylko Opla Astry (choc tez juz po malu "classic" :)) - '95, 1.6 16V).

@Bialy MKIII
jesli to, ze nie jezdze Fordem Capri, nie jest dla ciebie problemem :) to chetnie skorzystam z twojego doswiadczenia i odezwe sie niedlugo na gg.

jeszcze raz dzieki za wszystkie odpowiedzi!
pzdrwm. :)

ps.
rozwazam jeszcze skorzystanie z uslug D.A.S, ale poszukam sobie, zgodnie z postem Wydmikufel'a, jakiejs grupy dyskusyjnej, albo wrzuce temat do dzialu "rejestracja i ubezpieczenie"... ;->

wysmok / 2004-12-02 11:52:04 /


Wysmok- Wal jak w dym zobaczymy co się da zrobić.

Bialy MKIII / 2004-12-02 20:48:21 /


@Bialy MKIII
heh, ciezko zastac cie dostepnym na gadulcu. w jakich godzinach przesiadujesz przed kompem?

wysmok / 2004-12-07 12:30:45 /


Wysmok, ze wzgledu na pewne oklicznosci praktycznie caly czas jestem 'ukryty'. Przed kompem siedze raczej poznym popoludniem i wieczorem. Nawet jak zobaczysz czerwone sloneczko to wal. Prawdopodobnie bede siedzial

Bialy MKIII / 2004-12-11 10:23:36 /